Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] ASUS DSL-N66U a STB 7710 - Telewiza internetowa od Netii a własny modemorouter

17 Wrz 2016 13:20 813 2
  • Poziom 2  
    Witam.

Uprzejmie proszę o pomoc w następującej kwestii.
    Posiadam łącze VDSL Netii (niegdyś Dialog). Do tego łącza mam telewizję. Do wczoraj wszystko należycie działało na otrzymanym sprzęcie, tj. modemie InnboxV41 oraz dekoderze BIC 7710.
    Wczoraj w końcu wymieniłem stary router D-Link na modemo-router ASUS DSL-N66U. Przy okazji postanowiłem pozbyć się z półki modemu.
    Po kilka godzinach przygód udało się w końcu ruszyć z domowym internetem. Niestety przestała działać telewizja.
    W panelu administracyjnym Asusa znalazłem "Ustawienia zaawansowane -> Lan -> IPTV". Tam też ustawiłem "IPTV STB Port" na Lan 2, tak jak zaleciła (bardzo uproszczona) instrukcja dekodera. Ten sam działający kabel co przedtem jest teraz wpięty w dekoder z jednej i w Lan 2 modemu z drugiej strony. To jedyne co udało mi się znaleźć. Dekoder nie może połączyć się z siecią. Wyskakują błędy -500, -501 i -502.
    W routerze włączyłem filtrowanie MAC i wpisałem poprawny adres stb. W panelu Asusa wykrywa urządzenie wpięte kablem.

Dzwoniłem dzisiaj na infolinię i kobieta powiedziała mi, że Telewizja będzie działać TYLKO z modemem dostarczonym od operatora, ponieważ ten ma specjalnie skonfigurowany port i nie ma możliwości, żeby użytkownik sam sobie do tego skonfigurował własne urządzenie. Być może tak jest rzeczywiście, choć sądzę, że była to bardziej próba spuszczenia na szczaw, no bo cóż za tajemną technologię może mieć chińskie urządzenie z 2011 roku, której nie miałoby tajwańskie urządzenie z roku 2015/16?

Teraz moje pytanie: jak skonfigurować modem Asus, żeby działała telewizja Netii?

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Teoretycznie powinno to działać. Spróbuj przestawić profil IPTV na Manual i ustaw VID dla portu dekodera na 1000. Niestety tej ostatniej wartości nie jestem pewien i może wymagać eksperymentów lub pozyskania dodatkowych informacji.
  • Poziom 2  
    Nie udało się.