Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie tv LG pod amplituner ONKYO

Karamba2014 17 Wrz 2016 13:21 1026 6
  • #1 17 Wrz 2016 13:21
    Karamba2014
    Poziom 6  

Witam wszystkich mam takie pytanie ma tv LG 47LB5700 i amplituner ONKYO TX-SR605 i mam takie czy da się podłączyć tv do aplitunera przez hdmi aby dżwięk płynął z tv podczas słuchania np youtube przez amplituner

0 6
  • #2 17 Wrz 2016 15:12
    Polon_us
    Poziom 41  

Karamba2014 napisał:
    czy da się podłączyć tv do aplitunera przez hdmi aby dżwięk płynął z tv podczas słuchania np youtube przez amplituner

Wygląda na to, że obydwa urządzenia wspierają funkcję ARC. Także, takie połączenie jest możliwe.
    Proszę poczytać instrukcje obydwu urządzeń pod kątem ustawień HDMI ARC.
    Kabel HDMI musi spełniać normę HDMI 1.4a lub lepszą.

1
  • #3 18 Wrz 2016 14:54
    Karamba2014
    Poziom 6  

Próbowałem podłączyć kablami hdmi które posiadam w domu nie wiem jakie mają one normy ale udało mi się tylko dojść do tego że sterowałem głośnością w kinie i w tv a dżwięku brak ale kolega powiedział że lepsze jest połączenie przez optyczne jeśli się okaże że lepsze miało by być przez hdmi to kupie odpowiedni kabel hdmi

0
  • #4 18 Wrz 2016 15:09
    Polon_us
    Poziom 41  

SimpLink włączony w TV ?
    Menu "Głośniki " w TV -> "ARC" zostało wybrane?

Karamba2014 napisał:
    ale kolega powiedział że lepsze jest połączenie przez optyczne

Na czym polegałaby ta wyższość połączenia optycznego?
    Większość odbiorników TV degraduje dźwięk do stereo na swoim wyjściu optycznym.
    Poza tym, sterowanie głośnością wzmacniacza nie będzie możliwe z poziomu pilota TV w takim przypadku.

0
  • #5 18 Mar 2017 13:06
    Karamba2014
    Poziom 6  

Witam przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale po pierwsze nie miałem dostępu do konta a po drugie dopiero pare dni temu kupiłem kolumny do mojego ampli i próbowałem podłączyć tv do ampli przez kabel hdmi High Speed (wyczytałem że to standart 1.4) ale niestety dźwięku nadal nie ma w instrukcji ampli jest napisane że obsługuje hdmi 1.3a

Dodano po 16 [minuty]:

"SimpLink włączony w TV ?
    Menu "Głośniki " w TV -> "ARC" zostało wybrane?"

tak simplink włączone i w tv wybrane głośniki zewnętrzne (optyczne/hdmi arc)

0
  • #6 18 Mar 2017 14:54
    Polon_us
    Poziom 41  

Karamba2014 napisał:
    w instrukcji ampli jest napisane że obsługuje hdmi 1.3a

Jeżeli taka informacja jest w instrukcji wzmacniacza, to oznacza, że nie obsługuje on ARC.
    I koledze pozostaje tylko połączenie optyczne.

Nie pamiętam teraz na czym opierałem swój uprzedni wpis.

0
  • #7 18 Mar 2017 15:14
    Karamba2014
    Poziom 6  

aha dzięki właśnie się zastanawiałem jak czytałem instrukcje że nie ma w niej nic o podłączeniu tv do ampli przez hdmi dzięki

0