Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 312d 1997 rok brak swiateł

mkcitro 17 Sep 2016 14:04 3867 9
 • #1
  mkcitro
  Level 10  
  Witam. Mam problem ze światłami w Mercedesie Sprinterze, jak w temacie. Po włączeniu świateł postojowych wszystko jest ok. ale gdy przełączę na światła mijania, to postojowe z przodu z lewej gaśnie i z tyłu w lewej lampie jedno światło pozycyjne też gaśnie. Pali się tylko jedno pozycyjne w lewej lampie, bo są dwa. Ponieważ jest to kontener i ma inne lampy niż bus. Światła mijania w ogóle nie działają. Dodam, że był jakiś automat do zapalania świateł, składający się z dwóch przekaźników i kilku oporników, który moim zdaniem pomija oryginalny włącznik. Bardzo proszę o pomoc. Jeżeli jakieś dane są jeszcze potrzebne chętnie podam.
 • Helpful post
  #2
  Hiperplazmotron
  Level 10  
  Pomiń automat i sprawdź manetkę.
 • #3
  mkcitro
  Level 10  
  Odłączyłem ten automat i dalej tak samo.Jeszcze 2 dni temu działał bźęczek ten co buczy jak się dzwi otworzy przy zapalonych światLach a dziś juz nie i wtedy działało prawe światło mijania jeszcze a dziś juz nie.
 • #5
  mkcitro
  Level 10  
  Sprawne na jednym po włączeniu pozycyjnych pojawia się prąd ale po przełączniu na mijania znika.Jutro napisze na którym ale chyba 12 ale dokładnie jutro napisze.
 • Helpful post
  #6
  Gerri
  Mercedes specialist
  Na 95% uszkodzony przełącznik pod kierownicą. Ta auta tak mają. Przełącznik dobrze przylega do skrzynki (złącze wielostykowe)?
 • #7
  mkcitro
  Level 10  
  Sprawdzę jutro to napisze co i jak.
 • Helpful post
  #8
  Gerri
  Mercedes specialist
  Tylko nie dokręcaj śruby z całej siły bo jej pózniej nie odkręcisz! Mosiężna tulejka będąca nakrętką zacznie sie obracać w plastiku w którym jest osadzona i wtedy "d..a zbita"...
 • #9
  mkcitro
  Level 10  
  Ok spróbuję jak się za to wezmę dzisiaj to wszystko napisze i dziękuję za cenne wskazówki.
 • #10
  mkcitro
  Level 10  
  Jest problem bo ktoś grzebał tam już wcześniej i nie mogę tego odkręcić bo juz to było obrobione czy jest na to jakiś sposób ? I jeszcze jedno mam nowy przełącznik do świateł tylko 3 pozycyjny 2 razy do góry 1w dół a stary jest tylko 2 razy do góry, i czy taki może być ?

  Dodano po 42 [minuty]:

  Zdjolem kierownicę i się udało odkręcić założyłem nowy ten 3 stopniowy i działa wszystko wielkie dzięki i gratuluje wiedzy i zdolności rozwiązania problemów na odległość.

  Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

  I nawet przeciwmgielne działa.

  Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

  Tylko brzegiem przestał działać .I czy da się coś z tym zrobić ?

  Dodano po 1 [minuty]:

  Brzeczek od świateł.

  Dodano po 1 [godziny] 58 [minuty]:

  Brzeczek działa nie wiedziałem że jest w zegarach a one były zdjęte i jest ok został mi jeszcze wsteczny ale najpierw sprawdzę czujnik przy skrzyni chyba że macie inne sugestie. ?