Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sasmung Galaxy S3 i9300 padł przy wymianie gniazda usb

gsmowiec 17 Wrz 2016 15:11 924 6
  • #1 17 Wrz 2016 15:11
    gsmowiec
    Użytkownik obserwowany

Trafił mi się sasmung s3 z uszkodzonym gniazdem usb (reszta działała) więc standardowa procedura - obłożyłem wszystkie elementy dookała gniazda oraz od dołu płyty termopadami,na to folia aluminiowa i ogień (hot airem oczywiście)
    Gniazdo zdjąłem,przylutowałem nowe - włączam telefon a tu zonk.
    Co prawda telefon się uruchomił normalnie ale non stop sie zacina i resetuje i nie działa praktycznie nic. Dźwięków wogole nie ma,po wejściu w aparat jest tyko napis błąd aparatu,po włożeniu karty sim i próbie połączenia komunikat " niezarejestowano sieci (czy jakoś tak).
    Co prawda łączył się z komputerem i ładował poprawnie ale to wszystko.
    Zrobiłem hard reset (wipe oraz partition recovery) potem wgrałem na nowo softa, odpiąłem również wszystkie taśmy oraz złącza od płyty głwnej (zostawiając tyko to od lcd) ale to nic nie dało.
    Imei oraz firmware modemu obecne.
    Po uruchomieniu telefon się zacina,ciężko go nawet odblokować i co chwile się resetuje.
    Wiem że przy grzaniu i wylucie to mogło wszystko polecieć (chociaż robiłem to już wiele razy) ale może ktoś miał podobny przypadek?

0 6
  • #2 17 Wrz 2016 16:21
    odzźwierny
    Poziom 10  

Witam

A czy przed zmianą gniazda USB telefon działał normalnie ? Czy też nie miałeś okazji sprawdzić bo bateria była rozładowana ?
    Ogólnie rzecz biorąc w S3 nie ma się co popsuć jeśli heat gunem nie leciałeś po niczym innym jak USB i oczywiście jeżeli nie grzałeś jej zbyt długo (bez użycia pasty flux raczej nieosiągalne).

0
  • #3 17 Wrz 2016 20:00
    gsmowiec
    Użytkownik obserwowany

Tak działał normalnie.Wiem że wymiana tego gniazda nie jest skomplikowana - robiłem to już kilka razy.
    Telefon się włącz i po ok: 2min. resetuje i tak w kolko.
    Wciągu tych dwóch minut co się uruchomi nie można na nim nic zrobić okropnie się tnie.Po wygaszeniu ekranu tez ciężko go odblokować bo się tnie. Takie rzeczy jak taśmy,baterie,lcd wykluczam gdyż mam drugiego takiego samego samsunga s3 i po przełożeniu tej uszkodzonej płyty głównej do niego dzieje się tak samo.
    Podejrzewam że padł jakiś układ na płycie który już był uszkodzony a temperatura tyko przyspieszyła ten proces lecz nie wiem od czego tu zacząć diagnozę.

0
  • #4 17 Wrz 2016 20:13
    odzźwierny
    Poziom 10  

Zapewne jest tak jak mówisz. Skoro po przełożeniu do drugiego LCD dzieje się to samo to widocznie PCB jest uszkodzone i tutaj już nie pomogę. Może wrzucić temat na [url=]http://forum.gsmhosting.com/vbb/index.php[/url] i tam szukać, niech ktoś poratuje schematem co pomierzyć żeby szukać jakiegoś zwarcia ?

Pozdrawiam

0
  • #5 17 Wrz 2016 21:05
    tonk
    Spec od GSM

Sprawdz czy działa dzwięk w telefonie oraz mikrofon

0
  • #6 18 Wrz 2016 10:54
    gsmowiec
    Użytkownik obserwowany

Nie działa.

0