Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowniki karty graficznej, błąd gier

jonilele 17 Sep 2016 16:56 897 6
    jonilele
    Level 6  
    Witam, ostatnio, czyt. 2 dni temu stała się dziwna rzecz. Podczas gry w Counter Strike Global Offensive wyrzuciło mnie z gry. OD tamtej pory nie mogę uruchomić żadnej gry, np. Sims 4, Fifa 16 czy właśnie CS:GO. Wiem, że jest to błąd sterowników, lecz nie wiem dlaczego, ponieważ wszystko działało bez zarzutów na tej karcie graficznej. Ma ktoś jakieś pomysły co mogę zrobić, żeby wszystko wróciło do normy i działało na tej karcie graficznej?
    Moje specyfikacje:
    - Procesor Phenom X4 955 4x3,2GHZ
    - Nvidia 8600 GT
    - Płyta 760gm-p33
    - system 64 bit Windows 7 Ultimate
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj.
    jonilele wrote:
    Wiem, że jest to błąd sterowników

Skąd ta pewność? Ale skoro jesteś pewny, to zainstaluj od nowa sterowniki:
    http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/106417/pl

Możesz wybrać w instalacji użytkownika, aby zrobił czysta instalację, to usunie zapisane ustawienia po poprzedniej wersji.

jonilele wrote:
    OD tamtej pory nie mogę uruchomić żadnej gry

Jakiś komunikat z błędem występuje?

jonilele wrote:
    Ma ktoś jakieś pomysły co mogę zrobić, żeby wszystko wróciło do normy i działało na tej karcie

Zainstalować ponownie sterownik i sprawdzić, czy działa. Równie dobrze mogą to być problemy sprzętowe - dogorywająca karta, w końcu młoda nie jest, albo padający zasilacz (nie będący w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu napięcia po obciążeniu go kartą przełączoną w tryb 3d).
    jonilele
    Level 6  
    @dt1 Starałem się pobrać od nowa sterowniki, lecz wyskakiwało okno z błędem: "praca programu instalacyjnego nvidia zakończyła się niepowodzeniem". Od tego momentu nie wiem co zrobić dalej.
    Wyskakuje komunikat podczas włączania Fify 16, że problem Video Card, a podczas włączania CS:GO tylko black screen przez sekundę i automatycznie gra się wyłącza.
    jonilele
    Level 6  
    @310artur Usunąłem stare sterowniki i pobrałem nowe, lecz dalej CS:GO się nie włącza. Myślisz, że może być to jakaś objawa wieku tej karty? Nie ukrywajmy, że do nowszych nie należy.
    310artur
    Level 43  
    Wieku samego w sobie nie. Usterki być może.
    Daj screen z HWiNFO w trybie "sensor only". Uruchom to i zminimalizuj. Uruchom test power supply w OCCT na 10 minut. Po teście wróć do HWiNFO i zrób screen wszystkiego co tam jest monitorowane.
    Sam test w OCCT jeśli ruszy (on wymusza ciężką pracę na karcie graficznej i procesorze) już coś powie. Odczyty resztę.
    Dorzuć jeszcze od razu screen z GPU-Z i managera urządzeń z rozwiniętą kartą graficzną.
    młody14
    Level 37  
    jonilele wrote:
    Podczas gry w Counter Strike Global Offensive wyrzuciło mnie z gry. OD tamtej pory nie mogę uruchomić żadnej gry, np. Sims 4, Fifa 16 czy właśnie CS:GO.

Coś mi się wydaje, że Twoja karta graficzna zakończyła swój żywot i teraz leci na domyślnym windowsowym sterowniku.
    310artur wrote:
    Dorzuć jeszcze od razu screen z GPU-Z i managera urządzeń z rozwiniętą kartą graficzną.

Zrób w szczególności to drugie @jonilele.