Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hoover DYN 10124D - pralka spalony triak

17 Wrz 2016 18:19 1464 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Proszę o pomoc gdzie dokupię taki triak?
    Hoover DYN 10124D - pralka spalony triak Hoover DYN 10124D - pralka spalony triak
    Zapodaje zdjęcia spalonego i prawdopodobnie takiego samego dobrego. Dokładnie jest to płytka sterująca od pralki Hoover, model OC5595DA.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Z0103 to mały triak firmy ST - więcej parametrów tutaj: Link (obudowa TO-92). Kupisz go w dobrym sklepie elektronicznym, lub dobiorą Ci zamiennik.
    PS.
    Przed wymianą sprawdź co spowodowało jego wybuch, bo jak wynika ze zdjęć poszedł ogień i stopiło się nawet wyprowadzenie.
  • Poziom 2  
    TechLOG napisał:
    Przed wymianą sprawdź co spowodowało jego wybuch, bo jak wynika ze zdjęć poszedł ogień i stopiło się nawet wyprowadzenie.
    Prawdopodobnie pompa stała od oddawania wody to wiem na 100%. Ścieżka spalona, ale naprawiona. Dodam, że przed polutowaniem ścieżki nic nie włączało się. Wyświetlacz tylko liczył czas do końca. Po polutowaniu ścieżki zaczęło wszystko działać ok. 15 sek. i wywala błąd 01. Wyczytałem, że prawdopodobnie blokada drzwiczek, ale znalazłem przepalony triak więc go zamieniłem z Candy. Wyglądał tak samo pierwszy numer ZO103 Dalej inaczej nie pamiętam dokładnie. Nie dało to żadnego efektu, pomiaru nie robiłem liczyłem, że pierwsze symbole jeżeli się zgadzają to triak taki samy, ale pewnie się myliłem.

Jestem zielony w te klocki. Dokładnie takiego samego o tych symbolach ciężko znaleźć w intrenecie. Liczę właśnie na sklep, że zamiennik się znajdzie.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    benek4321 napisał:
    Liczę właśnie na sklep że zamiennik się znajdzie

No pewnie - MAC97.
  • Pomocny post
    Moderator
    benek4321 napisał:
    błąd 01. Wyczytałem, że prawdopodobnie blokada drzwiczek,

benek4321 napisał:
    , ale znalazłem przepalony triak więc go zamieniłem z Candy. Wyglądał tak samo pierwszy numer Z0103 Dalej inaczej nie pamiętam dokładnie. Nie dało to żadnego efektu, pomiaru nie robiłem liczyłem, że pierwsze symbole jeżeli się zgadzają to triak taki samy, ale pewnie się myliłem.

Takie powiedzmy podsumowanie co zostało napisane, ale nie sprawdzone do końca (rezystory itd.).
    Jednak ze swej strony proszę o podanie poprawnego modelu tej pralki (albowiem gdy wpisujesz Twój) to wyszukiwarka znajduje tylko ten temat :D Domniemam, że to jakiś model np.: Hoover VHD106-16 :idea:
  • Poziom 2  
    Dokładnie to Hoover DYN 10124 D
    Hoover DYN 10124D - pralka spalony triak Hoover DYN 10124D - pralka spalony triak Hoover DYN 10124D - pralka spalony triak Hoover DYN 10124D - pralka spalony triak Hoover DYN 10124D - pralka spalony triak