Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sumator - Brak sygnału z TV naziemnej

Armeht 17 Sep 2016 19:31 1500 7
    Armeht
    Level 7  
    Witam,
    W domu mam instalacją składającą się z
    - konwerter Quad przy satelicie
    - antena Antena TV TELMOR ASR DIGIT IQ, UHF+VHF, DVB-t, DAB
    - tunery DVB-T FERGUSON FBOX 3
    - Sumator 4xSAT + T V do konwerter Quad DQTC-104 O
    - Gniazdo końcowe 2*SAT / TV / FM AXING SSD 4-00 (3 sztuki, do jednego dochodzą dwa przewody antenowe bo dekoder ma dwie głowice)

Sumator zamontowany na zewnątrz przy antenie sat. Do niego podłączona antena DVB-T.
    Obraz z satelity na wszystkich dekoderach jest OK, tak jak przed wpięciem sumatora. Ale po podłączeniu do gniazdek tunerów DVB-T nie znajduję kanałów.
    Po podłączeniu bezpośrednio anteny DVB-T z tunerem DVB-T nie ma żadnych problemów. Nie ma znaczenia czy antena jest zasilana czy nie.
    marqqv
    Level 32  
    Jeżeli bezpośrednio próbowałeś do sumatora i nie ma sygnału , a jeżeli ominiesz sumator i dvb-t jest to sumator do wymiany .Posprawdzaj jeszcze raz dokładność podłączeń
    LeDy
    Level 43  
    Armeht wrote:
    Witam,
    W domu mam instalacją składającą się z
    - konwerter Quad przy satelicie
    - antena Antena TV TELMOR ASR DIGIT IQ, UHF+VHF, DVB-t, DAB
    - tunery DVB-T FERGUSON FBOX 3
    - Sumator 4xSAT + T V do konwerter Quad DQTC-104 O
    - Gniazdo końcowe 2*SAT / TV / FM AXING SSD 4-00 (3 sztuki, do jednego dochodzą dwa przewody antenowe bo dekoder ma dwie głowice)

Sumator zamontowany na zewnątrz przy antenie sat. Do niego podłączona antena DVB-T.
    Obraz z satelity na wszystkich dekoderach jest OK, tak jak przed wpięciem sumatora. Ale po podłączeniu do gniazdek tunerów DVB-T nie znajduję kanałów.
    Po podłączeniu bezpośrednio anteny DVB-T z tunerem DVB-T nie ma żadnych problemów. Nie ma znaczenia czy antena jest zasilana czy nie.

A co ma do tego antena zasilana lub nie? Antena pasywna? Jaka antena, jak daleko do nadajnika?
    Armeht
    Level 7  
    LeDy wrote:

A co ma do tego antena zasilana lub nie? Antena pasywna? Jaka antena, jak daleko do nadajnika?

Model anteny podałem w pierwszym poście.

Do nadajników mam od kilku km do około 40 km
    _kli_
    Level 39  
    Antena ASR ma wbudowany wzmacniacz, a sumator prawdopodobnie nie przepuszcza do niej zasilania. Musisz zamontować zasilacz pomiędzy ASR a sumatorem. Ewentualnie wymienić sumator na taki. Ale wówczas musi być ciągle włączony którykolwiek dekoder sat, by zapewnić stałe zasilanie dla wzmacniacza.
    Inna sprawa czy jest Ci potrzebna antena ze wzmacniaczem (nic nie wiemy o miejscu odbioru i nadajnikach)
    Armeht wrote:
    Do nadajników mam od kilku km do około 40 km
    Armeht
    Level 7  
    Teren to miasto, Śląsk, duża ilość bloków w linii do nadajników, do tego mieszkam na 2 piętrze a na w linii do nadajników kilka 10 piętrowców. z czego najbliższy mniej niż 100 metrów ode mnie. A co do anteny, to akurat taka mam w gratisie.
    _kli_
    Level 39  
    Czyli sygnał bezpośredni i odbity z bliższych i dalszych nadajników. Ten - teoretycznie inteligentny - wzmacniacz, może w tych warunkach zgłupieć. Mimo wszystko próbuj - i póki co przy poszukiwaniach odbioru nie musisz na razie używać sumatora. Jednak w ostateczności powinieneś uwzględnić że sumator ma aż 11 dB tłumienia w torze tv naziemnej.
    LeDy
    Level 43  
    Armeht wrote:

Wytłumacz to dokładnie czyli jak wygląda połączenie. Separator zasilacza podłączony? Antena>przewód>dekoder?
    Zasilanie w dekoderze włączone?