Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup kosiarki spalinowej do dużego ogrodu.

17 Wrz 2016 21:39 2748 7
  • Poziom 15  
    Witam

Na koniec sezonu udało mi się w końcu założyć trawnik na działce. Trawa zaczyna rosnąć wiec trzeba pomyśleć o kosiarce. Koniec sezonu to może uda mi się co dobrego w atrakcyjnej cenie kupić.
    Do tej pory miałem małą powierzchnię działki i używałem kosiarki elektrycznej na spalinowych niestety za bardzo się nie znam.
    Działka - trawnik o powierzchni 2400m2, powierzchnia w kształcie prostokąta, teren równy.
    Wymagania co do kosiarki:
    - Niskie koszty eksploatacji - zużycie paliwa / wydłużone okresy wymiana oleju.
    - Napęd na koła
    - Duża szerokość koszenia
    - Funkcja mulczowania trawy - nie wiem przy jakiej max wysokości trawy daje radę.
    - Funkcja czyszczenia wodą po podłączeniu węża ogrodowego.
  • Poziom 15  
    Witam.
    Chętnie bym kupił, ale nie mam miejsca, aby przetrzymywać, musi wystarczyć tradycyjna spalinowa z napędem na koło.
    Ktoś ma jakieś pomysły?
  • Poziom 22  
    MTD ma przyzwoite ceny i szerokość noża 56cm, to chyba najszersza kosiarka kompaktowa. Silniki obecnie najtrwalsze produkuje Chińczyk Loncin 197(Loncin LC1P70FA-FD-F) , unikać B&S serii 6xx i 8xx mają wały jak plastelina. Wszystkie silniki jaki byś nie upił ze smarowaniem rozbryzgowym, wymaga co 20 godzin wymiany, 0,6L zwykły 15W40 lub jak znajdziesz w dobrej cenie SE30. MTD które mam, a mam ich 15szt, koszą nawet po deszczu mokrą trawę. Niestety miały silniki B@S 685 i wszytkie uszkodzone po kilku godzinach koszenia, a kosze głównie osiedla. Po wymianie silników +600zł na LONCIN, problemów brak i sa bardzo ciche, spalanie symboliczne jak na 200ccm poniżej 0,8L/h. Mulczowania unikaj, odkłada się filc i jest mega dużo roboty z wertykulacją i to głęboką. Polecam tez zakup noża bezpiecznego, ewentualnie modyfikację do do rozdrabniania gałęzi, też się przyda.

http://polchimet.pl/noz-do-kosiarki-glowica-robocza-do-kosiarki/
    http://ogrodowy.anb.com.pl/product-pol-7429-B...czny-noz-ostrze-55-cm-do-kosiarek-Expert.html
  • Poziom 15  
    Witam

Minęło pół roku a ja jeszcze nic nie wybrałem, sezon się zaczyna i już trzeba coś kupić. Pomóżcie

Ragless napisał:
    Witam

Na koniec sezonu udało mi się w końcu założyć trawnik na działce. Trawa zaczyna rosnąć wiec trzeba pomyśleć o kosiarce. Koniec sezonu to może uda mi się co dobrego w atrakcyjnej cenie kupić.
    Do tej pory miałem małą powierzchnię działki i używałem kosiarki elektrycznej na spalinowych niestety za bardzo się nie znam.
    Działka - trawnik o powierzchni 2400m2, powierzchnia w kształcie prostokąta, teren równy.
    Wymagania co do kosiarki:
    - Niskie koszty eksploatacji - zużycie paliwa / wydłużone okresy wymiana oleju.
    - Napęd na koła
    - Duża szerokość koszenia
    - Funkcja mulczowania trawy - nie wiem przy jakiej max wysokości trawy daje radę.
    - Funkcja czyszczenia wodą po podłączeniu węża ogrodowego.
  • Poziom 15  
    Rozważ kosiarki Active 5300SB,5000SB lub 5400SB ,może do najtańszych nie należą ale w porównaniu do innych nie są też drogie,jakość najwyższa,napęd dyferencjał,jakiś MTD w porównaniu do nich to klamot,nie szukaj mulczowania bo jest zbędna funkcja,takich jak powyżej wypowiedzi zlewaj od razu,to są ci co wciskają ludziom Chiński jednorazowy szmelc ,fajną bajkę facet pisze ma "15 kosiarek i po kilku godzinach uszkodziły mu się wszystkie silniki" hahahahaahahah,przecież to nawet nie jest możliwe,powinien zacząć swój post słowami"dano dawno temu za siedmioma górami itd"profesjonalista a sprzęt pewnie kupuje w Makro bo taniej,najwięcej sprzętu sprzedawanego jest na silniku B&S i nikt nie narzeka,masz zawsze części,wsparcie techniczne i każdy w razie czego ci je naprawi a w Chińczykach to jest loteria
  • Poziom 15  
    A może Stiga Combi 53 Sqb ma 3 lata gwarancji lub Al-Ko 527? Stiga wychodzi taniej. ?
  • Poziom 15  
    Tańsza jest Stiga ale gorsza jakościowo i nie ma obudowy Highline,nie możesz postawić jej w pionie a AL_KO możesz,jak w każdym sprzęcie coś za coś,słabsza jakość za niższe pieniądze ale jak to nie raz przeliczysz to warto dołożyć