Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault laguna 2.0 8v - piszczenie paska klinowego i straszny hałas

18 Sep 2016 12:44 3759 10
  • Level 9  
    Witam!!!!
    Strasznie mi coś chrobocze przy pasku klinowym, może wiecie, co to może być myślałem, że to łożysko od pompy wspomagania, ale ten odgłos słychać bardziej z dołu wymieniłem już pompę wody i napinacz paska i dalej to samo.
    A jeszcze mam pytanie czy mogę ściągnąć pasek i włączyć silnik czy coś sie stanie??
    filmik:
  • Helpful post
    Level 13  
    Cześć, możesz odpalić bez paska wielorowkowego
    .
    Jeśli po zdemontowaniu paska "odgłos' nadal będzie słyszalny to masz do wymiany jedną z rolek rozrządu lub napinacz, jeśli będzie cisza to alternator, wspomaganie lub klima (jesli masz).
  • Moderator of Cars
    Luźne kółko na alternatorze.
  • Level 9  
    wątpie że to alternator bo odgłoś metalicznego dzwięku dochodzi z dołu od strony rozrządu bardziej mi sie wydaje koło pasowe???
  • Helpful post
    Level 26  
    Sprawdź koło pasowe wału korbowego.
  • Level 9  
    A właśnie jest problem bo nie wiem w jaki sposób to zrobić wykręcić go ???
    też właśnie podejrzewam koło pasowe bo buczy właśnie tak jakby z niego
  • Helpful post
    Level 41  
    Co za problem, bierzesz stetoskop i określasz z dokładnością do 1 cm. Jeżeli go nie masz to bierzesz kij od szczotki i jednym końcem przykładasz do podejrzanego elementu a drugim do ucha (metoda mechaników gdy stetoskop mieli tylko lekarze). Ja obstawiam łożysko w alternatorze.
  • Helpful post
    Level 13  
    Po ściągnięciu paska znajdziesz bez problemu.
  • Helpful post
    Level 26  
    Po zdjęciu paska może być cicho, brecha w dłoń i sprawdź. wyrabia się guma koła pasowego, przerobione nie raz.
  • Helpful post
    Level 16  
    Jest to dość częsta przypadłośc , rozwulkanizowana guma w kole pasowym wału korbowego .
    Ale uważaj jeśli okaże się że tak faktycznie jest koniecznie sprawdź czy masz wszystkie fragmenty tej gumy z koła bo może się okazać że te fragmenty dostały się do rozrządu a to może doprowadzić , że pasek rozrządu przeskoczy i będziesz miał spore koszta .
  • Level 9  
    wczoraj wjechałem na kanał i sprawdziłem faktycznie to ta guma w kole pasowym jest sparciała i zrobił sie luz na tym kole o dziwo guma jest jescze cała, dziękuje wszystkim za pomoc.
    Temat do zamknięcia.