Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault laguna 2.0 8v - piszczenie paska klinowego i straszny hałas

18 Wrz 2016 12:44 3060 10
  • Poziom 8  
    Witam!!!!
    Strasznie mi coś chrobocze przy pasku klinowym, może wiecie, co to może być myślałem, że to łożysko od pompy wspomagania, ale ten odgłos słychać bardziej z dołu wymieniłem już pompę wody i napinacz paska i dalej to samo.
    A jeszcze mam pytanie czy mogę ściągnąć pasek i włączyć silnik czy coś sie stanie??
    filmik:
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Cześć, możesz odpalić bez paska wielorowkowego
    .
    Jeśli po zdemontowaniu paska "odgłos' nadal będzie słyszalny to masz do wymiany jedną z rolek rozrządu lub napinacz, jeśli będzie cisza to alternator, wspomaganie lub klima (jesli masz).
  • Moderator Samochody
    Luźne kółko na alternatorze.
  • Poziom 8  
    wątpie że to alternator bo odgłoś metalicznego dzwięku dochodzi z dołu od strony rozrządu bardziej mi sie wydaje koło pasowe???
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Sprawdź koło pasowe wału korbowego.
  • Poziom 8  
    A właśnie jest problem bo nie wiem w jaki sposób to zrobić wykręcić go ???
    też właśnie podejrzewam koło pasowe bo buczy właśnie tak jakby z niego
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Co za problem, bierzesz stetoskop i określasz z dokładnością do 1 cm. Jeżeli go nie masz to bierzesz kij od szczotki i jednym końcem przykładasz do podejrzanego elementu a drugim do ucha (metoda mechaników gdy stetoskop mieli tylko lekarze). Ja obstawiam łożysko w alternatorze.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Po ściągnięciu paska znajdziesz bez problemu.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Po zdjęciu paska może być cicho, brecha w dłoń i sprawdź. wyrabia się guma koła pasowego, przerobione nie raz.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jest to dość częsta przypadłośc , rozwulkanizowana guma w kole pasowym wału korbowego .
    Ale uważaj jeśli okaże się że tak faktycznie jest koniecznie sprawdź czy masz wszystkie fragmenty tej gumy z koła bo może się okazać że te fragmenty dostały się do rozrządu a to może doprowadzić , że pasek rozrządu przeskoczy i będziesz miał spore koszta .
  • Poziom 8  
    wczoraj wjechałem na kanał i sprawdziłem faktycznie to ta guma w kole pasowym jest sparciała i zrobił sie luz na tym kole o dziwo guma jest jescze cała, dziękuje wszystkim za pomoc.
    Temat do zamknięcia.