Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alhambra mk1 - 1.9 TDi 110 KM - podłączenie czujnika ciśnienia oleju

18 Wrz 2016 14:22 387 2
  • Poziom 21  
    Witam!
    Mam nietypowy problem... ostatnio przy składaniu silnika został wyciągnięty przewód od czujnika ciśnienia oleju z okrągłej "kostki". Chodzi o ten czujnik, który jest w podstawie filtra oleju.

Za chiny nie mogę ustalić gdzie to ma wejść.
    Wydaje mi się że to tam gdzie zaznaczyłem to jest do włożenia ( końcówkę zaznaczyłem na pierwszym planie).
    Proszę o pomoc.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 38  
    Z jednej strony wchodzą z drugiej wychodzą. Patrz po drugiej stronie kostki gdzie masz wolny przewód.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 21  
    No to klapa... miejsca tam jak na lekarstwo... Będę musiał to rozebrać i sprawdzić na piechotę:).
    Dziękuję za zainteresowanie.

Aktualizuję.
    Rozebrałem to ustrojstwo. Faktycznie jak kolega mówił. Widać gdzie brakuje pinu.
    Niestety żeby mieć w miarę dobry dostęp trzeba odsunąć rury od dolotu, odmę i odpiąć czujnik temperatury.
    Sama kostka jest dość prosta do wyjęcia: trzeba ściągnąć plastykowy pierścień - ten przy metalowej blaszce. Teraz mamy dostęp do gumowej uszczelki która osłania połączenie. Jak ja lekko ruszymy to teraz całą kostkę - tę część od akumulatora trzeba przekręcić przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Wysunie się ona tak jak łączenia w drzwiach. to co zostanie w blaszce jest na 3 zatrzaskach - banalne do wyjęcia. Jak wszystko mamy w rękach to wystarczy porównać gdzie brakuje pinu.
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Mam nadzieję, ze opis się przyda komuś w przyszłości.