Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie obowiązki może mieć monter szaf sterowniczych?

BodyChallenge 18 Sep 2016 15:14 675 3
    BodyChallenge
    Level 2  
    Chodzi o to jakimi zadaniami mógłby się zajmować. Bo odbyłem praktyki w pewnej firmie, w której co prawda przez 2 tygodnie zajmowałem się sprawami związany z ogólnie rozumianym "elektromonterem", ale gdy szef dowiedział się, że potrafię właściwie wszystko od złożenia PC'ta, instalacji systemu Windows/ oprogramowania antywirusowego/ stawiania sieci Lan i jej konfiguracji/formatowania dysków itd. to przez kolejny tydzień zajmowałem się tylko tym.

A w dzienniku z praktyk chciałbym mieć rzeczy związane z montażem/demontażem/konserwacją szafy sterowniczej. Moglibyście ująć w słowa obowiązki, które mógłby mieć taki elektromonter?

Bo mi przychodzi na myśl tylko taki jeden wpis z jednego dnia: Udział w przeglądzie/konserwacji szafy sterowniczej (sprawdzenie przekaźników, styczników, wymiana zużytego PKZ, połączenie nowego falownika)

Macie jakiś pomysł na 4 kolejne dni?
    Adam-T
    Level 40  
    A po co wymyślać, niech Ci szef podpowie co oni w tym zakładzie robią w szafach sterowniczych. Będzie to zgodne z prawdą.
    BodyChallenge
    Level 2  
    Adam-T wrote:
    A po co wymyślać, niech Ci szef podpowie co oni w tym zakładzie robią w szafach sterowniczych. Będzie to zgodne z prawdą.

Nie powie, bo praktyki miałem ponad 2 miesiące temu i nie miałem z nim dobrego kontaktu, to znaczy on nie był za miły .
    mr_grabarz
    Level 20  
    Przykładowo:
    - dobór aparatury montowanej w szafie
    - dobór samej szafy do warunków w jakich będzie pracować
    - dobór okablowania
    - "szycie szafy" (mam na myśli montaż aparatury i jej okablowanie)
    - uruchomienie szafy
    - montaż gotowej szafy u klienta
    - konserwacja działających szaf (niekoniecznie ale...)
    tak przykładowo....