Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SATEL - Manipulator TSI a podłączenie kamer IP - APEL do Satela?

ama2 18 Sep 2016 19:28 6384 18
Optex
    ama2
    Level 5  
    Próbuje od dłuższego czasu podłączyć kamery Hikvision do Satel Integra 128 Wrl. W związku z tym również naczytałem sie opinii, uwag i rozwiązań na formum.
    Wydaje mi się, że część problemów uniemożliwiajacych ten dostęp została już rozwiązana, ale samo zadanie jeszcze nie.

Jak widze podobne problemy mają i inni użytkownicy i instalatorzy i temat przewija się już od dłuższego czasu.

W związku z tym mam pytanie czy forum czytają również pracownicy SATEL?
    Jeżeli tak to czy nie mogliby tego tematu rozwiązać w sposób ostateczny przynajmniej w przypadku producentów kamer, które przetestowali/testują co pewien czas.

Ale rozwiązać w postaci zrzutów ekranowych konfiguracji zarówno po stronie konfiguracji kamer, rejestratora oraz centrali Satel i manipulatora?

Oczywiscie swoją propozycję zaraz wyślę i do Satela. Jeżeli koledzy z forum mają podobne zdanie do proszę również wysłać taka prośbę do Satela. Im więcej dostaną tego typu propozycji tym "chętniej" zajmą się rozwiązaniem tego tematu.

Andrzej
  • Optex
    sosarek

Level 43  
    ama2 wrote:
    czy forum czytają również pracownicy SATEL?

Tego nie wie nikt...
    ama2 wrote:
    Im więcej dostaną tego typu propozycji tym "chętniej" zajmą się rozwiązaniem tego tematu.

Jakoś w temacie nic nie dzieje się z ich strony od dłuższego czasu, podobnie jak nowych manipulatorów na Androidzie które już dawno miały wyjść.
    ama2
    Level 5  
    Więc pora, żeby Satel tym się zajął w sposób zorganizowany, tak jak w sposób zorganizowany trzeba zasugerować producentowi takie podejście do sprawy (pod słowem podejście rozumiem, dokładną instrukcję jak to zrobić w zakresie konfiguracji kamery, rejestratora i urządzeń Satela - jeżli faktycznie były przetestowane z pozytywnym wynikiem).
    Osobiście nie wystarczy mi filmik na Youtube i opisy jakie dotychczas się ukazały ze strony Satel.

Andrzej
  • Optex
    ama2
    Level 5  
    No muszę stwierdzić, że Satel się odezwał i wstępny kontakt jest pozytywny. Jest chęć zajęcia się problemem. Traktuje to jako duży pozytyw. O dalszych wynikach powiadomie.
    Andrzej
    wexors
    Level 19  
    sosarek wrote:

Jakoś w temacie nic nie dzieje się z ich strony od dłuższego czasu, podobnie jak nowych manipulatorów na Androidzie które już dawno miały wyjść.

ja na domofon do TSI który miał wejść "w przeciagu kilku tygodni" czekam juz 2 rok....
    bartek_p
    Level 31  
    I tak długi jest niestety proces projektowy. Ja na czujniki temperatury czekałem też dwa lata. Z resztą sam je wymyśliłem, nawet nie usłyszałem dziękuję.
    Sądząc po ilości chłamu jaki puszczają na rynek proces projektowy i testowy znacznie się skrócił więc może będzie to mniej niż dwa lata.
    ama2
    Level 5  
    odnosnie czujników temperatur to brakuje mi min czujnika zewnętrznego temperatury

Dodano po 1 [minuty]:

tak domofon to byłby jakiś kolejny rosadny krok do przodu a Chińczycy prą do przodu jak burza.
    ama2
    Level 5  
    opisałem swoje rozwiązanie pod linkiem
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2817436-120.html

pozostaje jeszcze problem od czasu do czasu wieszania się, ale to wg mnie kwestia oprogramowania, które co pewien czas powinno "czyścić system". (ale to oczywie prywatne przemyślenia nie-fachowca).
    Generalnie Satel podczas rozmów z nimi był chętny do współpracy i rozwiązywania problemu.

Andrzej
    bartek_p
    Level 31  
    A co mieli Ci powiedzieć? Że mają to w D...?
    ama2
    Level 5  
    Nie podzielam tej opinii. Im więcej nacisków merytorycznych na dystrybutora tym większe chęci do zmian takie jakie chcą instalatorzy i konsumenci.
    Ale każdy oczywiście może mieć swoje zdanie. Przynajmniej na Elektrodzie.
    Andrzej
    didotom
    Level 16  
    ama2 wrote:
    odnosnie czujników temperatur to brakuje mi min czujnika zewnętrznego temperatury

Dodano po 1 [minuty]:

tak domofon to byłby jakiś kolejny rosadny krok do przodu a Chińczycy prą do przodu jak burza.

Z Hikivisiona pojawiły się świetne domofony IP, planuję zamówić na alibabie sobie na testy wyglądają obiecująco, czekałem na nie 2 lata :)

Dodano po 4 [minuty]:

bartek_p wrote:
    I tak długi jest niestety proces projektowy. Ja na czujniki temperatury czekałem też dwa lata. Z resztą sam je wymyśliłem, nawet nie usłyszałem dziękuję.
    Sądząc po ilości chłamu jaki puszczają na rynek proces projektowy i testowy znacznie się skrócił więc może będzie to mniej niż dwa lata.

możn doczekamy bezprzewodowego czujnika zewnętrznego :)
    jak dałem wewnętrzny na zewnątrz to przestał działać po miesiącu, ale można było się spodziewać, do tego był niedokładny.

Natomiast dziwię się ze nie ma satel w ofercie przekaźnika bezprzewodowego zasilanego z 230V, oczywiście można przerobić sobie ASW-100E
    ale skoro takie coś mają to czemu nie ma przekaźnika, ktróy można schować w puszcze od gniazdka czy włącznika.
    ama2
    Level 5  
    Dodano po 30 [sekundy]:

te domofony IP - jak się dokładnie nazywają - chciałem rzucić okiem na rozwiązanie.

Siedziałem sobie dzisiaj przed kompem. Muszę zrewidować swoje słowa, że świat przyśpiesza. On zapieprza, że tylko widać kurz.

Czemu Satel nie ma takich rozwiązań uzupełniających jak -> http://www.300energia.com/sklep/inteligentny-...wy-smart-868-do-instalacji-co,,rid,13481.html

albo to co robi Xiaomi?

Przecież to naturalne uzupełnienie tego co mają. Napiszę do nich - ciekawe jaka będzie odpowiedź.

Andrzej
    mayer2005
    Level 17  
    ama2 wrote:

Czemu Satel nie ma takich rozwiązań uzupełniających jak -> http://www.300energia.com/sklep/inteligentny-...wy-smart-868-do-instalacji-co,,rid,13481.html

Ależ ma to wszystko. No prawie wszystko- bo bezprzewodowych głowic termostatycznych nie ma.

Wszystko inne- co zawarte jest w linku co podałeś- jest i sprawuje się dobrze. Przynajmniej u mnie, od 3-ech sezonów grzewczych satel steruje ogrzewaniem i jestem bardzo zadowolony.
    ama2
    Level 5  
    hm czy możesz opisać swoje rozwiązanie?
    Mądrego zawsze warto posłuchać

Mi brakuje np.:
    - dobrej czujki temperatury i wilgotności,
    - ściemniaczy światła (rozwiązanie w oparciu o KNX jest wg mnie drogie ),
    - tego co jest w Xiaomi - proste ale jakże użyteczne - listwa z gniazdkami sterowalnymi (nie po jednym gniazdku, ale kilka zintegrowanych)
    - elementow związanych z pomiarami pobieranego prądu (więc nie samo włącz/wyłącz) itp.

Andrzej
    suworow
    Admin of Property security
    Panowie,
    umówmy się, że od tej chwili w swoich wypowiedziach trzymamy się tematu.
    pozdrawiam
    didotom
    Level 16  
    ama2 wrote:
    Dodano po 30 [sekundy]:

te domofony IP - jak się dokładnie nazywają - chciałem rzucić okiem na rozwiązanie.

Siedziałem sobie dzisiaj przed kompem. Muszę zrewidować swoje słowa, że świat przyśpiesza. On zapieprza, że tylko widać kurz.

albo to co robi Xiaomi?

Przecież to naturalne uzupełnienie tego co mają. Napiszę do nich - ciekawe jaka będzie odpowiedź.

Andrzej

np model DS-KH8301-A ale mają ich kilka modeli

jak dostanę to wrzuce test, choć na YT jest sporo linków

https://www.youtube.com/watch?v=csYxiNJyIVw

dla mnie najważniejsze, że wszystkie kamery bardzo szybko można podglądać sobie, obecnie mam podglądy szybkie zrealizowane na TSI satela, ale jednak czasami TSI, który jest niestety na windowsie przymulić potrafi.
    ama2
    Level 5  
    Tak to prawda. Ja dla 2 kamerek korzystam z TSI, ale jak bym wiedział, że tak "średnio" to będzie chodzić to bym kupił prostą klawiaturę a dla kamer coś innego wykombinował. Manipulator z kamerami zawiesza się co kilkanaście, kilkadziesiąt krotkich przeglądnięć i potem musze go restartować. Pewnie jakiś błąd w oprogramowaniu a robienie pgrade systemu w manipulatorze to już tragedia.
    Andrzej
    synology1
    Level 16  
    U mnie TSI z kamerami świetnie śmiga ,natomiast jest inny problem manipulator zawiesza się podczas sterowania roletami pomoc z infolinii nie dała radę nagrałem film wysłałem im po obejrzeniu kazali podesłać do testów.W karcie naprawy napisali aktualizacja fimvare ale po co ? przecież ja wcześniej robiłem.W piątek otrzymałem manipulator wgrałem projekt po 3 minutach zawieszanie jak poprzednio. Dziś dotarła informacja z Satela do mnie że odnaleziono błąd w moim projekcie dwie rolety podpięte pod jeden przycisk poruszające się w dwóch kierunkach powodowały zawieszanie się TSI .Po dokonaniu wskazanych korekt Manipulator śmiga aż miło.Więc nie zawsze wina leży po stronie Satela ,czasami my sami przyczyniamy się do problemów :)