Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik wylącza się po paru sekundach

19 Wrz 2016 00:24 1155 2
  • Poziom 6  
    Witam, problem tyczy się prostownika Still , przeznaczony do wózków widłowych. Po podłączeniu go do akumulatora, i zastartowaniu-prostownik po ok 5 sekundach wyłącza się-a raczej nie przechodzi z soft startu na tryb ładowania. Dodam iż mam drugi taki sam sprawny -i przekładałem do niego zarówno płytę sterowania,jak i cały mostek prostowniczy z tego ,,uszkodzonego,, i działał na tych komponentach bez zarzutu.Wobec tego w czym mogę upatrywać przyczyny? Pozostaje transformator oraz to że w tym, ,,uszkodzonym,, jest nieoryginalny bezpiecznik, rozmiarem i budową w ogóle nie zbliżony do oryginału.
  • Poziom 22  
    Zapewne to sam transformator, bo jeszcze nie słyszałem żeby bezpiecznik musiał być oryginalny, tam się liczy tylko prąd i szybkość zadziałania. Sprawdź czy twój transformator posiada zabezpieczenie termiczne, bo to ono może powodować wyłączanie. Sam miałem już kilka takich urządzeń gdzie nawalał termik w transformatorze, przez co jest brak zasilania.
  • Poziom 27  
    Sprawdź prąd ładowania. Przyczyną może być jego nadmierna wartość lub zwarcie w prostowniku.
    Kolejnym krokiem jest sprawdzenie źródła nap. odniesienia i wzmacniacza sygnału prądu ładowania z bocznika.