Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer sie zawiesza chwile po uruchomieniu

Crusedq 19 Wrz 2016 03:29 1119 9
  • #1 19 Wrz 2016 03:29
    Crusedq
    Poziom 5  

Witam, mam problem a mianowicie : używałem wczoraj komputera, dosc dużo ramu gry itp, i w pewnym momencie komputer sie zawiesił, wydał jakiś dziwny dźwięk po czym sie wyłączył. Po ponownyn uruchomieniu rozdzielczość ekranu byla zmieniona na podobną do tej z trybu awaryjnego, a max którą mogłem ustawić była 1600x900 kiedy wcześniej miałem 1920x1080. Uruchomiłem go ponownie, rozdzielczość wróciła do normy ale ekran co chwile gasł i sie pojawiał, raz cały, raz w połowie, a czasem widoczne były tylko niektóre części ekranu. Po paru minutach komputer się całkowicie zacina i nic nie da sie zrobić. Gdy po starcie uruchomie przeglądarkę komputer automatycznie się zawiesza. Jest ktoś w stanie mi coś doradzić?

Sprzęt:
    Amd phenom 2x4
    Geforce gtx 560
    Ocz 500

0 9
  • #2 19 Wrz 2016 03:45
    Problematyk01
    Poziom 15  

Dokończ listę sprzętu. Płyta główna, pamięć RAM, dysk twardy, system operacyjny uwzględniając producenta i model. Dźwięk wydobywał się z obudowy komputera czy z głośników? Próbowałeś już coś zdiagnozować bądź wykluczyć ewentualną przyczynę?

0
  • Pomocny post
    #3 19 Wrz 2016 08:32
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Uruchom komputer i zamieść screena z HWiNFO => zakładka "sensor"
    www.hwinfo.com

Do wykonania test pamięci RAM bootowalnym Memtest'em
    www.memtest.org

0
  • #4 19 Wrz 2016 13:53
    Crusedq
    Poziom 5  

Sprzęt:
    - NVIDIA Geforce GTX 560
    - Płyta Główna : msi 760GM-P33
    - ACPIx64
    - AMD Phenom II x4 840
    - Dysk Twardy :Hitachi HUA721010KLA330 1TB
    - Microsoft Windows 7 Home premium 6/11 X17-05161-02
    - RAM Patriot PSD34G13332 - 2x 4GB

Próbowałem przywrócić system ale nie pomogło, wyczyściłem komputer, wszystkie wejścia "przedmuchałem", nic nie pomogło. Co zauważyłem, że gdy po pierwszym zawieszeniu komputer się odpalił w 1600x900 działał w miarę normalnie. Dźwięk wydobywał się raczej z obudowy. Teraz jeszcze widzę że komputer nie wykrywa urządzeń audio (może przez tryb awaryjny), oraz po włączeniu na pulpicie pojawiają się czerwone i niebieskie piksele w różnych miejscach, czasem migają. Kolejne co udało mi się zauważyć, po włączeniu komputera klikam po dolnym pasku start na którym nic nie ma, lecz gdy kliknę w miejsce w którym wcześniej pojawiał się skype, ten się uruchamia z całym czarnym tłem, to samo dzieje się z google chrome.

Wyciągnąłem Kartę graficzną, odpaliłem na zintegrowanej i wszystko działa, troche wolniej i mniej płynnie ale komputer sie uruchamia.

Własnie próbuje ten Hwinfo oraz memtest.
    Edit dorzucam screeny memtestu z hwinfo aktualnie mam problem, podobno nie da się go uruchomić w trybie awaryjnym i jest error. Nie dam rady tego zrobić w trybie normalnym, ponieważ nawet folderu otworzyć nie mogę.

Edit udało mi się uruchomić hwinfo na zintegrowanej karcie graficznej, dorzucam załączniki.

0
  • Pomocny post
    #5 19 Wrz 2016 19:09
    310artur
    Poziom 43  

Po opisie wnosić można że karta graficzna GTX umarła. Najszybciej to potwierdzisz montując ją w innym PC instalując tam sterowniki. Jeśli inny komputer też będzie miał problemy z tą kartą to karta do naprawy (ciężko słabo opłacalne) albo wymiany.

0
  • #6 19 Wrz 2016 19:17
    Crusedq
    Poziom 5  

A nie ma np szansy żeby to była wina zasilacza ?

0
  • Pomocny post
    #7 19 Wrz 2016 19:20
    310artur
    Poziom 43  

Jakaś tam jest zawsze ale w tym przypadku według mnie mała. Modelu nie podałeś nawet.
    Komputer działa ci na karcie zintegrowanej. Niby to mniej prądu bez GTX ale ta karta nawalała ci na pulpicie już.
    Jak dla mnie karta to podejrzany nr. jeden. Sprawdzisz ją u kogoś i tam będzie działać to wtedy będziemy szukać dalej.

0
  • #8 19 Wrz 2016 19:23
    Crusedq
    Poziom 5  

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 500w

1
  • Pomocny post
    #9 19 Wrz 2016 19:26
    310artur
    Poziom 43  

No to szansa że że to zasilacz znów spadła - jakbyś jeszcze miał jakiś chiński szrot to prędzej a OCZ to przyzwoita konstrukcja i takich kwiatków raczej nie robi. Pozostaje sprawdzić kartę gdzieś.

0
  • #10 19 Wrz 2016 19:53
    Crusedq
    Poziom 5  

Wielkie dzięki :) Tak też zrobie, w sumie początkowo liczyłem że to jakiś problem z twardzielem, ale widzę że cenowo troszkę więcej mnie wyjdzie haha :D

0
  Szukaj w 5mln produktów