Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Singer 834 - wymiana paska głównego

19 Wrz 2016 11:41 1833 11
  • Poziom 10  
    Dużo jest na forum na temat maszyn do szycia Łucznik/Singer seria 8xx.
    Pomimo tego nie znalazłem żadnych podpowiedzi. Jak wymienić główny pasek przenoszący napęd pomiędzy "górą a dołem" Pasek z silnika na wałek główny to żadna filozofia z wymianą a można znaleźć przynajmniej kilka filmów jak to robić. O tym dłuższym pasku nie znalazłem żadnych info.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Witam.
    Już szanownemu koledze pomagam.
    Zacznijmy od demontażu igielnicy, na żółto co demontujemy, na czerwony co luzujemy za wkręty/wykręcamy:
    Singer 834 - wymiana paska głównego
    Następnie na wale głównym luzujemy ślimak, koło pasowe wielkie i małe, koło przytrzymujące podkładkę wału, wysuwamy wał, ale nie maksymalnie - tak żeby swobodnie zdjąć stary pasek, zakładamy dosuwamy. Gdy już kolega będzie miał założony pasek pokażę jak dokonać regulacji maszyny.
  • Poziom 10  
    Dziękuję!
    Już straciłem nadzieję na informację.
    Tymczasem zamówiłem sobie pasek, ale pomyliłem szerokości i przyjechał za szeroki. Jak dostanę prawidłowy to zdam relację z naprawy.
    Z regulacją mam nadzieję sobie poradzę.
  • Poziom 15  
    Jakby jednak trzeba by pomóc, to służę pomocą :D
  • Poziom 10  
    Jak prawidłowo ustawić pozycję ślimaka ? Czy wałek główny na wszystkich ustawieniach powinien kręcić się z takim samym oporem?
  • Poziom 15  
    Wałek nie może chodzić z oporem.
  • Poziom 10  
    Chodzi o to, że przy ustawieniu na ścieg prosty wałek chodzi płynnie przez cały obrót. Jak przestawię na zygzak to gdy kręcę sam wałek ręką to jest wyczuwalny opór (w jednym momencie obrotu). Gdy założę koło na wałek (to ze sprzęgłem) to różnica w oporze jest prawie nie wyczuwalna.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    A tak to zawsze jest, proszę się tym nie przejmować :D
  • Poziom 10  
    Jak regulować położenie igły prawo-lewo ?
    Po skręceniu całości igła przy ustawieniu pokrętłem regulacji pozycji na środku fizycznie wypada bardziej w lewo.
  • Poziom 15  
    Trzeba zdjąć całą pokrywę przednią :)
  • Poziom 10  
    Mało... mam zdjętą na czas całego remontu ;-)
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Patrząc na lewo od wahacza igielnicy jest przykręcona dźwignia, która przesuwa igielnicą zmieniając jej pozycję lub podczas zygzaku - jest to wkręt na klucz/nasadkę imbusową, poluzować, wyśrodkować igielnicę - najlepiej posłuży do tego płytka ściegowa ściegu prostego, później sprawdzić czy ma prawidłowe położenia - lewe skrajne - środkowe - prawe skrajne :D