Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tv Samsung LE40C530F1W, przepalający się bezpiecznik.

Amilo032 19 Sep 2016 12:29 2013 5
 • #1
  Amilo032
  Level 9  
  Witam wszystkich, chciałbym na początku zaznaczyć, że nie jestem elektronikiem. Dostałem uszkodzony Tv Samsung LE40C530F1W. Objawy są takie, że w momencie podłączenia do sieci następuje zwarcie i wyskakują bezpieczniki, te w domu i bezpiecznik na płytce zasilacza telewizora. Jedyną usterkę jaką jak na razie wykryłem to przebicie na mostku prostowniczym. Mostek wymieniłem, ale nadal bezpiecznik się przepala. Bezpiecznik ma wartość 6,3 Ampera.
  Dane z płytki zasilacza :
  Model: I40F1_ADY
  Code : BN44-00340B
  Rev:1.1
  Na chwilę obecną nie wiem co dalej z tym fantem zrobić, jeśli któryś z kolegów mógłby mnie poprowadzić co dalej sprawdzić byłbym bardzo wdzięczny :)
  Podstawową wiedzę ( a raczej minimalną ) z zakresu elektroniki posiadam, miernik, lutownica nie są mi obce :)
  Wstawiam zdjęcie płytki, nie ma na niej kondensatorów, gdyż je na chwilę obecną wylutowałem. Tv Samsung LE40C530F1W, przepalający się bezpiecznik.IMG_201609...121810.jpg Download (1.89 MB) [/img]

  Pozdrawiam.
 • #2
  piotreksamba
  Level 24  
  Do sprawdzenia, wymiany ICM801, RM807, ZDM801, RM808, CM803.
 • #3
  Amilo032
  Level 9  
  Witam, niestety elementu o oznaczeniu ZDM801 nie znalazłem.... Jest punk lutowniczy, ale elementu brak... Teraz zapytanie co to było, jak przypuszczam pewnie dioda prostownicza SMD ?? Jeśli tak, to o jakich parametrach.

  Sprawa z brakującym elementem została rozwiązana, od czego są schematy :) Brakujący element to BZX84C11.

  Elementy które podał Kolega Piotreksamba zostały wymienione. Teraz pytanie czy mogę śmiało podłączyć układ do prądu??
 • #4
  Anonymous
  Level 1  
 • #5
  Amilo032
  Level 9  
  Witam, przepraszam, za zwłokę w odpowiedzi, czekałem na układem STR....
  Zrobiłem jak zalecał Radzio M. Podłączyłem żarówkę 55 Watów zamiast bezpiecznika i świeci ona jasnym światłem, z tego co rozumiem nadal gdzieś występuje zwarcie?? Zasilacz podłączyłem na biurku, bez podłączania pod Tv. Jakieś sugestie?
  Pozdrawiam.

  Odważyłem się włączyć zasilacz z bezpiecznikiem... jednak efekt jest bez zmian... Nadal wyzwala bezpieczniki w mieszkaniu i wręcz wybucha bezpiecznik w układzie... Któryś z kolegów coś doradzi, czy telewizor oddać na utylizację?


  Zamówiłem identyczny układ, używany, ale z gwarancją rozruchową za 95 zł plus przesyłka. Mam nadzieję, że TV włączy się bez żadnych komplikacji. Jeśli tak będzie to postaram się znaleźć zwarcie / uszkodzony element w starym zasilaczu. Tym czasem dziękuję za pomoc, wątku na razie nie zamykam, może odnajdę przyczynę zwarcia i wniosę coś dla potomnych. Pozdrawiam :)
 • #6
  GanCegall
  Level 38  
  Amilo032 wrote:
  na razie nie zamykam, może odnajdę przyczynę zwarcia i wniosę coś dla potomnych.

  Piąty rok idzie a potomni czekają :-)