Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tv Samsung LE40C530F1W, przepalający się bezpiecznik.

Amilo032 19 Sep 2016 12:29 1818 5
    Amilo032
    Level 8  
    Witam wszystkich, chciałbym na początku zaznaczyć, że nie jestem elektronikiem. Dostałem uszkodzony Tv Samsung LE40C530F1W. Objawy są takie, że w momencie podłączenia do sieci następuje zwarcie i wyskakują bezpieczniki, te w domu i bezpiecznik na płytce zasilacza telewizora. Jedyną usterkę jaką jak na razie wykryłem to przebicie na mostku prostowniczym. Mostek wymieniłem, ale nadal bezpiecznik się przepala. Bezpiecznik ma wartość 6,3 Ampera.
    Dane z płytki zasilacza :
    Model: I40F1_ADY
    Code : BN44-00340B
    Rev:1.1
    Na chwilę obecną nie wiem co dalej z tym fantem zrobić, jeśli któryś z kolegów mógłby mnie poprowadzić co dalej sprawdzić byłbym bardzo wdzięczny :)
    Podstawową wiedzę ( a raczej minimalną ) z zakresu elektroniki posiadam, miernik, lutownica nie są mi obce :)
    Wstawiam zdjęcie płytki, nie ma na niej kondensatorów, gdyż je na chwilę obecną wylutowałem. Tv Samsung LE40C530F1W, przepalający się bezpiecznik.IMG_201609...121810.jpg Download (1.89 MB) [/img]

Pozdrawiam.
    piotreksamba
    Level 24  
    Do sprawdzenia, wymiany ICM801, RM807, ZDM801, RM808, CM803.
    Amilo032
    Level 8  
    Witam, niestety elementu o oznaczeniu ZDM801 nie znalazłem.... Jest punk lutowniczy, ale elementu brak... Teraz zapytanie co to było, jak przypuszczam pewnie dioda prostownicza SMD ?? Jeśli tak, to o jakich parametrach.

Sprawa z brakującym elementem została rozwiązana, od czego są schematy :) Brakujący element to BZX84C11.

Elementy które podał Kolega Piotreksamba zostały wymienione. Teraz pytanie czy mogę śmiało podłączyć układ do prądu??
    Amilo032
    Level 8  
    Witam, przepraszam, za zwłokę w odpowiedzi, czekałem na układem STR....
    Zrobiłem jak zalecał Radzio M. Podłączyłem żarówkę 55 Watów zamiast bezpiecznika i świeci ona jasnym światłem, z tego co rozumiem nadal gdzieś występuje zwarcie?? Zasilacz podłączyłem na biurku, bez podłączania pod Tv. Jakieś sugestie?
    Pozdrawiam.

Odważyłem się włączyć zasilacz z bezpiecznikiem... jednak efekt jest bez zmian... Nadal wyzwala bezpieczniki w mieszkaniu i wręcz wybucha bezpiecznik w układzie... Któryś z kolegów coś doradzi, czy telewizor oddać na utylizację?

Zamówiłem identyczny układ, używany, ale z gwarancją rozruchową za 95 zł plus przesyłka. Mam nadzieję, że TV włączy się bez żadnych komplikacji. Jeśli tak będzie to postaram się znaleźć zwarcie / uszkodzony element w starym zasilaczu. Tym czasem dziękuję za pomoc, wątku na razie nie zamykam, może odnajdę przyczynę zwarcia i wniosę coś dla potomnych. Pozdrawiam :)
    GanCegall
    Level 38  
    Amilo032 wrote:
    na razie nie zamykam, może odnajdę przyczynę zwarcia i wniosę coś dla potomnych.

Piąty rok idzie a potomni czekają :-)