Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWO/C 71003 P - Skraca czas prania

19 Wrz 2016 13:51 2628 3
  • Poziom 22  
    W powyższej pralce jest następujący problem po wybraniu programu prania pokazuje normalny czas do końca prania, po wciśnięciu startu na wyświetlaczu migają kreski jak na poniższym filmiku i skraca czas do wartości podanej na wyświetlaczu, na każdym programie jest to inna wartość.
    Na 100% uszkodzony jest programator po podstawieniu innego czas prania nie jest skracany.
    W uszkodzonym programatorze znalazłem podejrzany przekaźnik od grzałki, po podaniu napięcia na jego cewkę na stykach prądowych miał rezystancję około 30Ω
    niestety jego wymiana nie pomogła.
    Przeprogramowałem również pamięć EEPROM, dalej bez zmian.
    Proszę o podpowiedź jak zlokalizować usterkę w powyższej pralce.
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Witam
    Znalazłem instrukcje obsługi i tam jest napisane:

Cytat:
    Czas trwania programu jest wyraźnie dłuższy lub krótszy w porównaniu z tym co jest podane w tabeli programów lub na wyświetlaczu (jeżeli jest do dyspozycji)...

Jest to normalna zdolność pralki do przystosowania się do warunków, które mogą mieć wpływ na długość programu np: nadmiar piany, nierównowaga wsadu z powodu ciężkich kawałków bielizny, zbyt długie nagrzewanie z powodu niskiej temperatury doprowadzanej wody itd. Oprócz tego, system odczytu pralki dostosuje długość cyklu prania do wielkości wsadu bielizny. Na podstawie tych danych podczas trwania programu zostanie przeliczona długość trwania programu, a w razie potrzeby będzie aktualizowana... Natomiast na wyświetlaczu (jeżeli jest do dyspozycji), podczas fazy przeliczania pokaże się animacja. Przy małych wsadach bielizny informacja o czasie trwania cyklu podana w tabeli programów może być skrócona aż na połowę ( 50%).

To jest właśnie 6zmysł.