Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linde H20 - WÓZEK WIDŁOWY LINDE H20 - NIE DZIAŁA WENTYLATOR CHŁODNICY

19 Wrz 2016 13:57 5334 3
 • Poziom 4  
  Witam,

  Mam problem z niedziałającym wentylatorem na chłodnicy. Sprawdzałem na krótko i wentylator działa. Po kolei sprawdzone zostały przekaźniki i zewnętrzny rezystor wszystko sprawne , problem w tym, że nie wiem gdzie dalej jest podawane napięcie za przekaźnikem 9A2 ( na zdjęciu) , może jakiś czujnik. Działam po omacku gdyż nie mam zadnego schematu elektrycznego od tego modelu sztaplarki.
  Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi bądź schemat elektryczny.

  Pozdrawiam i dziękuję. Linde H20 - WÓZEK WIDŁOWY LINDE H20 - NIE DZIAŁA WENTYLATOR CHŁODNICY

  Dodano po 37 [sekundy]:

  Linde H20 - WÓZEK WIDŁOWY LINDE H20 - NIE DZIAŁA WENTYLATOR CHŁODNICY

  Dodano po 51 [sekundy]:

  Linde H20 - WÓZEK WIDŁOWY LINDE H20 - NIE DZIAŁA WENTYLATOR CHŁODNICY
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 32  
  Znajdź czujnik, który załącza wentylator i podaj ile kabli do niego dochodzi i jakiej są grubości.
  Czujnik może być w chłodnicy lub na silniku. Jeżeli przewody są grube to wentylator nie jest załączany przez przekaźniki.
  Aby ustalić, który przekaźnik załącza wentylator trzeba na odłączonym akumulatorze sprawdzić omomierzem przejścia. Prostszy i lepszy sposób to odłączyć plus na akumulatorze i przewodem połączyć biegun plusowy na akumulatorze z plusowym przewodem we wtyczce od wentylatora. Potem zwykłą kontrolką na 12V sprawdzamy gdzie się pojawił plus. . Jeżeli w pobliżu wentylatora jest opornica to znaczy, że wentylator jest dwubiegowy i do jego załączania potrzeba dwa przekaźniki a czujnik jest trzy pinowy. Brązowe przewody to masa i je też trzeba sprawdzić.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 9  
  w linde wentylator ma 3 biegi . Pierwszy jest po stacyjce a pozostałe 2 to stopnie rozgrzania płynu , o ile dobrze pamiętam to drugi stopień załącza się przy temperaturze 83 st. a trzeci przy 95 stopniach ten przekaźnik co widać na zdjęciu (9k4)odpowiada za załączenie tego ostatniego stopnia (trzeciego) za resztę odpowiada ten większy przekaźnik 9a2 ( na 8 styków) po prawej stronie od tego 9k4 . Teraz pytanie czy na liczniku świeci się kontrolka czerwona wentylatora i czy wentylator startuje po stacyjce czy nie . Jeśli w ogóle nie startuje a opornica ta z tyłu ma przejście pomiędzy wszystkimi pinami to przekaźnik ten na 8 pinów do wymiany (zakładam że bezpieczniki sprawdzone wszystkie)