Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Attiny - opóźnienie wykonania pętli- sterownik wideorejestrator

19 Wrz 2016 17:51 645 1
  • Poziom 20  
    Cześć, w ostatnich dniach montuje wideorejestrator na bazie kamery sportowej w lusterku wstecznym samochodu, aby maksymalnie uprościć konstrukcję i wykorzystać pojawiające się napięcie na podsufitce po przekręceniu kluczyka napisałem program, który po pojawieniu się ładowania włączy kamerę i rozpocznie nagrywanie a po zaniku ładowanie (spadek napięcia na akumulatorze) zakończy nagrywanie i wyłączy kamerę.

Mam jednak problem z ostatnią pętlą- niestety po włączeniu świateł na ok 1-2sek. napięcie spada poniżej progu ładowania i Attiny wchodzi w pętlę rozpoczynającą wyłączenie kamery.

Obecnie próg wyłączenia jest zaniżony co zapobiega niekontrolowanemu wyłączeniu kamery ale powoduje to że kamera wyłącza się dopiero po kilkudziesięciu sekundach po zakończeniu ładowania co jest nie praktyczne gdyż trzeba by ten czas czekać z wyjęciem kluczyka ze stacyjki.

Być może problem jest banalny ale to moje pierwsze kroki w mikrokontrolerach i nie potrafiłem też dobrać rozwiązania z gotowych programów/poradników.

Zasadnicze pytanie- jak opóźnić wykonanie ostatniej pętli tak, aby wykonała się dopiero przy utrzymaniu danego progu pomiarowego przez min. 2 sek? (jeżeli czas będzie krótszy to ostatnia pętla ma się nie wykonać.

Pętla wyłączenia wideo rejestratora:
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Cały kod:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dziękuję za pomoc:)
  • Poziom 20  
    Problem rozwiązałem inaczej, kondensator do Lini pomiarowej+dioda zaporowo

Pozdrawiam