Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson 153 - Za niski poziom sygnału w kablówce + pytanie o adapter wifi

Kazek90 19 Sep 2016 22:42 5157 52
 • #31
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Kazek90 wrote:
  Przypominam że chcę wyszukać 29 kanałów UPC cyfrowych w tym 3 HD w tzw. pakiecie "na start" który dostałem jako dodatek do internetu w UPC gratis jako sygnał do kabla

  I Tobie w 30 poście się przypomina, że masz jeszcze internet z UPC?

  Jak to wszystko połączone/rozgałęzione w mieszkaniu, jak zrobiona instalacja antenowa, zwrotnice, gniazdka - co tam w ogóle jest - zdjęcia wstaw (bo na Twoich postach nie polegam).
 • #32
  simhak
  Moderator of SAT
  W Katowicach niekodowane DVB-C z UPC można znaleźć na częstotliwości 146, 154, 162 i 170 MHz, SR6900, QAM 256.
  Każda z tych 4 częstotliwości zawiera kilka kanałów.
  Sprawdź je u siebie, w razie niepowodzenia dopytaj lokslnie jakie parametry masz ustawić.
 • #33
  Kazek90
  Level 7  
  Do mojego mieszkania idzie 1 kabel. W mieszkaniu jest jedna obudowa plastikowa UPC 10 na 10 cm. Do niej ten 1 kabel idzie a na obudowie są na dole 2 metalowe gwinty z którego wychodzą 2 kable.1 do modemu upc a drugi to kabel antenowy do dekodera w nim też jest sygnał analogowy tv. Oba kable w domu mam około 10 metrów długie.Ale sygnał internetowy jest silny tak instalator mówił a sygnał analogowy też fajnie odbiera jedynie tvp info analogowe śnieży lekko. Instalacja ma 3 tygodnie wykonana przez UPC.
 • #34
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Kazek90 wrote:
  kabel antenowy do dekodera w nim też jest sygnał analogowy tv

  Co, jak, gdzie i od kiedy sygnał analogowy jest przez jakiś dekoder?

  Prosiłem o ZDJĘCIE tego splittera, a nie opis.
  No chłopie, zacznij współpracować, albo się do gwiazdki z tym nie wygrzebiesz.

  Albo za 50 zł wezwij serwis UPC niech Ci to zrobią/ustawią - bo naprawdę marnie to widzę...
 • #35
  Kazek90
  Level 7  
  Simhak ja nie mam po aktualizacji w moim ariva combo możliwości ustawienia symbolu rate jedynie czestotliwość i QAM przy szukaniu recznym w podopcji "po czestotliwości" zaś przy szukaniu ręcznym "po kanale" nawet nie mogę częstotliwości ustawić są podane jakieś symbole S dwie cyfry(liczba mhz). Zauważyłem że w tym S nie ma niskich około setki tylko wyższe. Na zdjęciu też przy szukaniu ręcznym mam opcję szukaj sieci tak/nie. Co ona oznacza?

  Dodano po 1 [minuty]:

  W tym kablu jest analogowy bo sprawdzałem na starym tv crt.

  Dodano po 12 [minuty]:

  Zdjęcie zrobię niebawem. Ale wydaje mi się że albo dekoder nie jest autoryzowany przez UPC albo nie mam tam sygnału od UPC. A oni mają obowiązek mi podłączyć dobrze to nie powinienem płacić za to bo mam w umowie sygnał w kablu być powinien. Czy szukanie ręczne może znaleźć kanały które nie wyszukało w opcji szukania automatycznego? U mnie tak było wczoraj z tymi 11 . W instrukcji wyszukiwania kanałów na stronie upc w pdf pisze że należy zacząć od wyszukiwania pełnego to chyba odpowiada opcji automatycznego u mnie co długo skanuje a żadnych parametrów w nim się nie ustawia oprócz kraj Polska. W dekoderze w ogólnych ustawieniach (nie kablowych) miałem jeszcze zasilanie lnb(włącz) ale to dotyczyło sat bo jak wyłączyłem to satelitarnych nic nie znalazł. No i dvb t power włącz no ale to dotyczy dvb t.
 • #36
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Kazek90 wrote:
  Zdjęcie zrobię niebawem. Ale wydaje mi się że albo dekoder nie jest autoryzowany przez UPC albo nie mam tam sygnału od UPC.

  To najpierw zdjęcie - bo będziemy sobie jeszcze dłuuuugo tak debatować, a wina (w mojej ocenie) nie jest w dekoderze, czy sygnale - zapewne jest tam zwrotnica multimedialna DATA/TV i wycina/blokuje pasmo cyfrowe - bo skoro jest internet i analogowa tv, to tv analogowa musi być zablokowana sprzętowo, by zakłócenia z głowicy tv nie przenosiły się do sieci operatora).

  Jak już napisałem, za 50 zł wezwij serwis UPC - w tej cenie masz usługę i dodatkowy sprzęt (który sam będziesz musiał sobie kupić i sam wymienić, jeśli z ich pomocy nie skorzystasz).
 • #37
  Kazek90
  Level 7  
  Jeśli jest tak jak mowisz załóżmy to nie ma mozliwości żebym miał i analogową bo mam jeszcze 2 stary crt który chciałbym czasem używać bez dekodera i cyfrową? Do wieczora w domu mnie nie ma więc zdjęcia nie zrobię. A ile kosztuje ten sprzęt? 50 zł robi mi różnicę tym bardziej że to upc tak zainstalowało a nie ja a w umowie tv ma być nawet na fakturze jest wyszczególniona. Za 50 zł to mogę sobie kupić antene dvb t i oddać to combo i kupić np arive 750i też chyba youtube ma.
 • #38
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Kazek90 wrote:
  Jeśli jest tak jak mowisz załóżmy to nie ma mozliwości żebym miał i analogową bo mam jeszcze 2 stary crt który chciałbym czasem używać bez dekodera i cyfrową?

  Jak najbardziej można - tylko musisz zmodyfikować instalację antenową w mieszkaniu.
  Kazek90 wrote:
  A ile kosztuje ten sprzęt? 50 zł robi mi różnicę tym bardziej że to upc tak zainstalowało a nie ja a w umowie tv ma być nawet na fakturze jest wyszczególniona.

  Jak sam kupisz, to też może się do 50 zł zakręcić wydatek.
  A niby dlaczego UPC ma to za darmo TERAZ zrobić - zrobili Ci instalację gratis kiedy instalowali usługi, monter nie ma obowiązku (a nawet prawa) "wybiegać w przyszłość" i instalować sprzęt na zapas.
  W dodatku dekoder jest TWÓJ - więc gratisowo nic nie muszą.
  Możesz do nich dzwonić, prosić, wyjaśniać - ale monterzy to firmy zewnętrzne pracujące DLA UPC a nie W UPC - więc na gratisową wizytę bym nie liczył.
  Kazek90 wrote:
  Za 50 zł to mogę sobie kupić antene dvb t i oddać to combo i kupić np arive 750i też chyba youtube ma.

  Ano też możesz tak zrobić, inna sprawa, czy Ci ta antena DVB-T w tym miejscu zadziała i będziesz miał cokolwiek.
 • #39
  Kazek90
  Level 7  
  Ferguson 153 - Za niski poziom sygnału w kablówce + pytanie o adapter wifi

  Dodano po 2 [minuty]:

  W jednym mam sygnał tv analogowy a w innym idzie do modemu internetowego. Modem ma też aktywną linię telefoniczną no ale do modemu podłączaną. 8 lat temu też miałem gniazdo upc z internetem i kablem analogowym tv ale wychodził z niego 1 kabel rozgałęziany prymitywnie. Czemu to nowe gniazdo skomplikowane?

  Dodano po 39 [minuty]:

  Ferguson 153 - Za niski poziom sygnału w kablówce + pytanie o adapter wifi

  Dodano po 3 [minuty]:

  To foto modemu intermetowego z telefonem. Foty gniazda są te z mieszkania. W skrzynce metalowej na ścianie zewnątrz bloku do mojego numeru też jakiś chyba metalowy filtr lub coś podobnego z metalu było przed kablem dodane.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Ferguson 153 - Za niski poziom sygnału w kablówce + pytanie o adapter wifi
  Jak widać na dole jest jedno z 3 miejsce na gniazdo wolne. Jaki sygnał w nim jest?

  Dodano po 4 [minuty]:

  Ferguson 153 - Za niski poziom sygnału w kablówce + pytanie o adapter wifi

  Dodano po 8 [minuty]:

  Tak więc potrzebuję mieć 1 kabel z sygnałem analoguowym do starego tv i 1 kabel z syhnałem z tymi 29 kanałami ktore również mi przysługują. Kabel w piwnicy mam dobry zapasowy ale jaki koszt złączek i najlepiej link do nich gdyż nie jestem znawcą ale podłączyć umiem.
 • #41
  Kazek90
  Level 7  
  Teraz jest właśnie dekoder podłączony do kabla data 1 i nie ma sygnału mocnego dostatecznie do nastrojenia cyfrowego za to jest analogowy tv sygnal od data dobry. A Jak podlączę tuner do rtv to nie zadziała? Oba data są zamienne tzn że mają te same parametry?

  Dodano po 3 [minuty]:

  W drugim środkowym data mam modem na zdjeciu wolne gniazdo od rtv jest.

  Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

  Podłączyłem do gniazda rtv kabel od dekodera i nie działa nadal, jedynie 11 kanałów cyfrowych dla sąsiedniego województwa czestotliwości, internetowy bez zmian do data na środku.

  Dodano po 23 [minuty]:

  A teraz środkowy co zawsze był do modemu dałem do data 1 a dekoder do data 2 i też nic.
 • #42
  simhak
  Moderator of SAT
  Piszesz, że nie działa a odbierasz 11 kanałów.
  To jak w końcu?
  Znasz częstotliwości niekodowanych kanałów dla swojej lokalizacji?
 • #43
  Kazek90
  Level 7  
  11 kanałów odbiera a w umowie z upc mam na pismie pakiet 29 kanałów. Wg upc.pl powinny byc na czestotliwości 122 mhz w moim krakowie. A tam nic nie ma. Te 11 znalazlem na czestotliwosci dla wojewodztwa obok.

  Dodano po 3 [godziny] 9 [minuty]:
  ?
  Telkom telmor GA 20 F posiadam wśród śmieci w szufladzie czy ta część rozwiąże problem? Czy może być tak że to może być kwestia jakiegoś filtra w skrzynce na zewnątrz i nie da się tego zrobić samemu ale w umowie mi te cyfrowe przysługują a przy okazji sygnał analogowy z tymi kilkoma podstawowymi programami jak tvp1 się przyda analogowymi może więc całkowicie tego analogowego wycinać nie chcę. Na pewno upc za instalację zaśpiewa za to 50? Ale chcę to sam zrobić.
 • #44
  simhak
  Moderator of SAT
  Nie modyfikuj instalacji samodzielnie, bez wiedzy w temacie narobisz sobie kłopotów.
  Wezwij instalatora albo weź dekoder i podłącz do testu u sąsiada.
 • #45
  zetdeel
  Level 39  
  Sprawdź przewód od dekodera omomierzem lub próbnikiem, jak poniżej:
  Ferguson 153 - Za niski poziom sygnału w kablówce + pytanie o adapter wifi
  W tym dekoderze gniazd antenowych jest "jak mrówków". Kablówkę musisz podłączyć do gniazda ANT IN.
 • #46
  Kazek90
  Level 7  
  Do anteny in podłączyłem. Czasami na innej częstotliwości odbiera 11 kanałów cyfrowych ale czasami. A mnie przysługuje zgodnie z umową 29.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Satelitarne odbiera, bo mam też sat antenę swoją. Dvb t też wyszukuje 16 programów nie wyszukuje tych tvp no ale mieszkam 18 km od nadajnika i mam pokojową ze wzmacniaczem. Jest sens to tym omomierzem badać? Jaki przewód od dekodora ten 220V?
 • #47
  Anonymous
  Anonymous  
 • #48
  zetdeel
  Level 39  
  Sprawdź przewód od TRIS-a do dekodera.
  A co do kanałów:
  dwa piwa w łapkę, grzecznie zapukaj do sąsiada (z kablówką) i podejrzyj, jak jest u niego.
 • #49
  Kazek90
  Level 7  
  Ten przewód analogową ma z każdego z 3 gniazdek w Trisie. Ma dlugosć 10 metrów.Czy jest możliwe że analogową przewodzi a cyfrowej nie będzie?
 • #50
  zetdeel
  Level 39  
  Jak analog działa, to w zasadzie powinien być dobry. Ale dla pewności sprawdź.
  Dekoder podłącz do kablówki u sąsiada i spróbuj wyszukać kanały.
  Kazek90 wrote:
  ...Czy może w UPC nie mam sygnału cyfrowego który mieć powinienem bo jakąś kostkę metalową -filtr instalator w skrzynce na scianie bloku do mojego kabla podłączał...
  Jak u sąsiada wyszuka wszystkie kanały, to zgłoś usterkę (brak kanałów) do operatora (o żadnym filtrze nic nie wiesz :D ).
 • #51
  Kazek90
  Level 7  
  Poza tym ten kabel to czasami stroi 11 cyfrowych na innej częstotliwości.Wiec jest chyba poprawny i nie uszkodzony i nie ma sensu omomierzem badać. Kabel doprowadzający do mieszkania pochodzi z czasów gdu tylko telewizja analogowa była z lat 90. Moj blok jest objęty takim pakietem upc dla spoldzielni mieszkaniowych wiec w kablu ta analogowa jest chyba dlatego albo we wszystkich mieszkaniach w Polsce jeśli nie dlatego. Chyba rację miał ten kto mówił że analogowa mi wycina cyfrową. Ale czemu nie wycina internetu? Najlepiej by było gdyby UPC jak ją wezwę podłączyło mi i cyfrowy i analogowy też. Przecież mam w umowie że mi przysługują.
 • #53
  Kazek90
  Level 7  
  A czy ogólnie w Polsce w kablu internetowym zawsze jest analogowy sygnał tv 12 programów czy jednak UPC ma filtry do kabli indywidualnych w skrzynkach na zewnątrz metalowych które blokują tą tv analogową?