Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Hotair
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson 153 - Za niski poziom sygnału w kablówce + pytanie o adapter wifi

Kazek90 19 Wrz 2016 22:42 2394 52
  • #1 19 Wrz 2016 22:42
    Kazek90
    Poziom 7  

Witam mam UPC kablówkę, stary tv crt w kablu od UPC jest /tzn powinien być w mojej umowy i instalacji którą mi założono teraz a nie ma cyfrowego chyba/ zarówno sygnał tv analogowej jak i cyfrowej. Analogowy działa sygnał i da się oglądać 12 programów więc sygnał i prąd jest. Natomiast mam dekoder Ferguson arriva combo153, chciałem podłączyć żeby móc oglądać pakiet cyfrowy- mam w nim mieć 29 kanałów cyfrowych. I mam siła sygnału 33% jakość sygnału 10% po przeszukaniu zarówno po kanałach jak i częstotliwościach wszędzie pisze BRAK. Co może być tego przyczyną? Czy taka siła i jakość jest wykluczającą w dvb- c wyszukanie skuteczne? Kanały dvb T jak podłączałem antenę zewnętrzną działają. Rozumiem że sygnał dvb- c z kabla od UPC podlączam do gniazda antena in? a nie do lnb in bo to jest tylko do podłączenia kabla sat? a może w ustawieniach dekodera coś źle ustawiłem - choć prawie nic nie zmieniałem od fabrycznych. Jakie ustawienie dekodera wzmocni siłę i jakoś sygnału UPC? Co jest zepsute dekoder czy po prostu sygnał w tym kablu od upc? A może jakieś ustawienia szczególne dla UPC trzeba wprowadzić? Bo rozumiem że nie ma innego rodzaju sygnału w upc jak sygnał dvb-c które mój dekoder przecież dekoduje.
    2 pytanie:
    Na allegro są niedededykowane adaptery wifi no name z antenką za 20 zł około , pisze na nich "n wifi" wyglądem odpowiadają tym dedykowanym w03 fergusona. Ale gdzieś na forum czytałem że tylko w02 - bez antenki takie małe są dobre a w03 działają tylko z otwartą siecią internetową- więc jak nie mam ustawionego hasła do routera. Te niemarkowe wyglądają jak w03 więc one też bedą tylko w otwartych? Mają chipset rt5370, w opisach aukcji na allegro sprzedawcy piszą że działają na fergusonach arriva mimo iż są no name. Wiem że najprościej kupić adapter fergusona ale te są po ponad 30 zł a te no name co w opisach aukcji sprzedawcy też wymieniają że działają na fergusonach są po 20 zł.

0 29
  • HotAir
  • #2 20 Wrz 2016 12:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kazek90 napisał:
    Na allegro są niedededykowane adaptery wifi no name z antenką za 20 zł około

Kazek90 napisał:
    Wiem że najprościej kupić adapter fergusona ale te są po ponad 30 zł a te no name co w opisach aukcji sprzedawcy też wymieniają że działają na fergusonach są po 20 zł.

Chcesz ryzykować z takim za 20 zł może zadziała, czy kupić za 30 taki, który na 100% zadziała?
    I druga sprawa - moja dobra rada - daruj to sobie, 90% ludzi jest z takiego wifi niezadowolonych (sam mam Arivę 200A z wifi) - to nie działa (wolne działanie, zawiesza się, czułość masakryczna).
    Tuner ma port LAN - kupić dokładnie to z linku i dokładnie jak to ustawić:
    http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=395
    Oczywiście Kolega jest pewien, że zasięg sieci wifi przy tv jest odpowiedni?
    Kazek90 napisał:
    Witam mam UPC kablówkę

Kazek90 napisał:
    mam dekoder Ferguson arriva combo153

Sygnał cyfrowy jest w UPC wszędzie - należy wpisać prawidłowe parametry ich sygnału, jakie obowiązują w TWOJEJ lokalizacji.
    Jakie to są - dzwoń do UPC (sam mam UPC cyfrowe i u mnie muszę wpisać inne dane, niż te standardowe).
    Kabel z UPC podłączasz do tego samego portu, jak zwykłą antenę ANT IN (NIE satelitę).

0
  • HotAir
  • #3 20 Wrz 2016 22:31
    Kazek90
    Poziom 7  

Zasięg sieci jest ok. A ile kosztuje to urządzenie i co to w skrócie jest?

Dodano po 2 [minuty]:

W instrukcji do mojej arrivy pisze że zadziała z każdym chipsetem rt5370.

Dodano po 2 [minuty]:

To urządzenie jest zasilane z arrivy czy swojego zasilacza?

0
  • #4 20 Wrz 2016 23:48
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kazek90 napisał:
    Zasięg sieci jest ok.

Skąd to wiadomo?.
    Kazek90 napisał:
    A ile kosztuje to urządzenie i co to w skrócie jest?

Koszt około 100 zł - co to jest: router, AP (Access Point - punkt dostępu który sieć wifi nadaje), APC (Access Point Client - punkt dostępu który odbiera sygnał wifi).
    Kazek90 napisał:
    W instrukcji do mojej arrivy pisze że zadziała z każdym chipsetem rt5370.

Mam właśnie taki na sprzedaż - dałbyś wiarę ;) - tak należy traktować to co piszą sprzedający - Ty masz to kupić, a czy zadziała, to Twój problem - ja bym nie ryzykował.
    Kazek90 napisał:
    To urządzenie jest zasilane z arrivy czy swojego zasilacza?

Z każdego portu USB 2.0.

0
  • #5 21 Wrz 2016 10:01
    Kazek90
    Poziom 7  

Ale jeśli chipset się zgadza i mocny sygnał jest to może nie działać? Czy jakieś inne parametry odpowiadają za działanie?

0
  • #6 21 Wrz 2016 10:52
    mihal2002
    Poziom 43  

Kazek90 napisał:
    Ale jeśli chipset się zgadza i mocny sygnał jest to może nie działać?

Działać będzie a jak to się dowiesz po zakupie i zainstalowaniu.

0
  • #7 21 Wrz 2016 17:09
    Kazek90
    Poziom 7  

Bo niby 90% niezadowolonych.

Dodano po 4 [godziny] 40 [minuty]:

Mam problem, mój ferguson arriva Combo 153 ma dvb_c ale nie ma czytnika
    CI +. Nie ma także CI. W upc polecają ustawić
    Czesttliwość 554000
    IP sieci xxxxx
    Symbol ratę xxxx
    Modulacja qam 256
    Upc nie daje mi żadnej karty ani dekodera a ja mam to samemu ustawić na podstawowy cyfrowy pakiet programów - 29 kanałów. Czy ja na swoim dekoderze mogę to ustawić? Jak powiedziałem nie ma on ci ani ci+
    Ma jakiś slot na kartę wielkości kart bankomatowych oraz ma dvb c. To model arriva Combo 153. Jedyne ustawienia kablówki jakie znalazłem to quick search oraz automatic search

Dodano po 25 [minuty]:

Siła sygnału mi pokazuje 33% jakość sygnału 10%. Jeżeli nie ten model 153 to jaki model zadziała?

0
  • #8 21 Wrz 2016 20:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kazek90 napisał:
    Ale jeśli chipset się zgadza i mocny sygnał jest to może nie działać?

Opisałem Ci mój przypadek, a zrobisz jak zechcesz.

Kazek90 napisał:
    Jak powiedziałem nie ma on ci ani ci+

A po co Ci to do niekodowanych kanałów.

Tu masz instrukcję instalacji modułu z podanymi parametrami nadawania ich sygnału.
    Ciebie interesuje strona nr 3 tam są parametry nadawania podane:

0
  • #9 21 Wrz 2016 20:35
    Kazek90
    Poziom 7  

Chcę być dobrze zrozumiany: ferguson arriva Combo 153 ma dvb_c ale nie ma czytnika kart
    CI +. Nie ma także czytnika kart CI. W upc do której dzwoniłem polecają ustawić:
    Częstotliwość 554000
    IP sieci xxxxx 5 cyfr kodu który mi podali
    Symbol ratę xxxx 4 cyfry kodu który mi podali
    Modulacja qam 256
    Upc nie daje mi żadnej karty ani dekodera a ja mam to samemu ustawić na podstawowy cyfrowy gratisowy pakiet programów - 29 kanałów. Czy ja na swoim dekoderze mogę to ustawić? Jak powiedziałem nie ma on ci ani ci+
    Ma jakiś slot na kartę ale to nie jest cl oraz ma dvb c. To model arriva Combo 153. Jedyne ustawienia kablówki jakie znalazłem to quick search oraz automatic search .
    Po podłączeniu kablówki siła sygnału jest 33% a jakość sygnału 10%. Jak wyszukiwałem to szybkie i automatyczne to na wszelkich częstotliwościach pisze brak. Jak antenę kablową odłączyłem to są te same wartości siły i jakości sygnału tak jakby żadnego sygnału cyfrowego tam nie było. Ale w tym kablu jest i działa sygnał tv analogowy więc prąd w nim płynie. Kanały podstawowe upc cyfrowe w liczbie 29 mają być. Jeśli nie ten ferguson to jaki model zadziała?

0
  • #10 21 Wrz 2016 20:46
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Jaka wersja oprogramowania w tej Arivie? - na stronie producenta jest z 2016 09 08 V1.31B3
    Jeśli u Ciebie jest starsza to zaktualizować do tej najnowszej.
    No i w instrukcji masz przecież opisaną procedurę z DVB-C - rozdział 11.10 TV kablowa (dotyczy tylko modeli 153 Combo i 253Combo).

0
  • #11 21 Wrz 2016 20:53
    Kazek90
    Poziom 7  

W tej instrukcji co mi podałeś to te ustawienia tych ip, rate, mhz, qam to się pojawiają po tym jak kliknę wyszukiwanie czy przed tym w jakiś opcjach ustawień? Bo jeśli ten model się nadaje to opcje są dwie:
    Albo w kablu nie ma sygnału dvb-c a jest jedynie analogowy mam nową instalację od kilku dni może mi jakiś filtr w gniazdku na ścianie w skrzynce bloku założyli zły.
    Albo mam uszkodzony tuner dvb c ponieważ parametry siła i jakość sygnału są takie same jak odłączę kabel.
    Ale sam wtyk antenowy jest sprawny bo dvb t jak połączyłem naziemną z anteny to działa.

Dodano po 3 [minuty]:

Dekoder mam nowy od kilku dni ale pieczątka w gwarancji fergusona jest z lutego. A jak zaktualizuję to potem jak kliknę ustawienia fabryczne to wróci do wersji ktorą otrzymałem? Bo z kolei nie wiem czy mi zwrot przyjmą do 14 dni jak zaingeruję w oprogramowanie.

Dodano po 55 [sekundy]:

Poza tym co by się od lutego zmieniło że upc nie czyta?

0
  • #12 21 Wrz 2016 20:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kazek90 napisał:
    Ale sam wtyk antenowy jest sprawny bo dvb t jak połączyłem naziemną z anteny to działa.

Zaraz, zaraz - jaka naziemna? - albo UPC (DVB-C) albo naziemna (DVB-T) jest w kablu.
    Jeśli masz tam naziemną to na 100% nie ma tam UPC (bo być nie może) - nie ma takiej możliwości, by naziemna i kablowa była dostarczona jednym przewodem.
    Kazek90 napisał:
    Analogowy działa sygnał i da się oglądać 12 programów więc sygnał i prąd jest.

Dziwne - mam też analogową i cyfrową UPC - ale kanałów analogowych jest u mnie z 30.
    Kazek90 napisał:
    A jak zaktualizuję to potem jak kliknę ustawienia fabryczne to wróci do wersji ktorą otrzymałem?

Nie - będzie ostatnia zaktualizowana przez Ciebie wersja.
    Kazek90 napisał:
    Bo z kolei nie wiem czy mi zwrot przyjmą do 14 dni jak zaingeruję w oprogramowanie.

Aktualizacja oprogramowania samego producenta nie jest ingerencją w oprogramowanie (wszak sami na to pozwalają i zalecają nawet) - przy zwrocie w 14 dni nie musisz podawać powodu - piszesz im, że oddajesz i tyle.

Powiem szczerze - nic nie rozumiem z Twoich opisów, są tak chaotyczne, że nic nie da się wywnioskować.

0
  • #13 21 Wrz 2016 21:59
    Kazek90
    Poziom 7  

Chodzi mi o to że metalowy wtyk żeński antenowy w dekoderze jest sprawny mechanicznie bo jest od obu dvb t i dvb c więc jedynie dvb c może jest uszkodzony tuner lub sygnału z upc nie mam ale sygnał analogowy mam.

Dodano po 1 [minuty]:

A tak w ogóle czy to normalne że poziom i jakość sygnału upc mam taką samą jak odłączę kabel?

Dodano po 5 [minuty]:

Chodzi o to że ja nie mam takich opcji by ustawić ip sieci,częstotliwość, symbol rate i modulację. Mam jedynie ręczne szukanie i automatyczne i jak je klikam to wszędzie wyskakuje brak. Kocurek Ty masz moduł CI?

Dodano po 7 [minuty]:

Jak wyciągniesz karty od upc to jaki masz poziom sygnału? I możesz automatycznie wyszukać ten pakiet startowy 29 kanałów cyfrowych? Albo ustawić te 4 parametry przed wyszukaniem kanałów? Bo ta instrukcja od upc na końcu każe włożyć kartę Cl+

Dodano po 6 [minuty]:

A może w ustawieniach jest jakieś wzmocnienie sygnału dvb c które mam wyłączone ale ja takiej opcji nie widzę.W ustawieniach lnb 2 mam ustawioną cable a nie terrestrial więc wszystko powinno być ok a nie jest.

0
  • #14 21 Wrz 2016 23:34
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

To nie jest normalne, że dekoder nie reaguje na podłączenie kabla.
    Skanuj tylko częstotliwości, na których "leżą" niekodowane cyfrowe kanały.
    Brak możliwości edycji parametru QAM może tu być powodem braku sygnału.

0
  • #15 21 Wrz 2016 23:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kazek90 napisał:
    Chodzi o to że ja nie mam takich opcji by ustawić ip sieci,częstotliwość, symbol rate i modulację. Mam jedynie ręczne szukanie i automatyczne i jak je klikam to wszędzie wyskakuje brak.

Co ma ręczne wyszukanie sygnału wspólnego z ustawieniem sygnału wejściowego w tuner - zajrzałeś chociaż do instrukcji, są tam nawet obrazki co zrobić.
    Skąd ma tuner wiedzieć co wyszukać, jak mu nawet źródła sygnału nie wskazałeś?
    Kazek90 napisał:
    Jak wyciągniesz karty od upc to jaki masz poziom sygnału? I możesz automatycznie wyszukać ten pakiet startowy 29 kanałów cyfrowych? Albo ustawić te 4 parametry przed wyszukaniem kanałów?

Karta, czy moduł CI z sygnałem nie ma nic wspólnego.
    Kazek90 napisał:
    Bo ta instrukcja od upc na końcu każe włożyć kartę Cl+

Jest to instrukcja i info co zrobić by pakiet UPC oglądać na własnym sprzęcie, tv, tunerze.
    Zapomnij o tym module - Tobie zbędny i do niczego nie potrzebny.
    KIEROWCA_VW napisał:
    To nie jest normalne, że dekoder nie reaguje na podłączenie kabla.

A w tunerze sat z PVR, jeśli nie ustawisz podwójnej głowicy - to możesz nagrywać i oglądać co chcesz?
    KIEROWCA_VW napisał:
    Skanuj tylko częstotliwości, na których "leżą" niekodowane cyfrowe kanały.

W UPC NIE ma takich parametrów - kanały niekodowane i kodowane są "wymieszane " wzajemnie.
    KIEROWCA_VW napisał:
    Brak możliwości edycji parametru QAM może tu być powodem braku sygnału.

Sygnału nie ma, bo nie są ustawione parametry sieci UPC.

0
  • #16 22 Wrz 2016 00:45
    Kazek90
    Poziom 7  

Witam, w instrukcji Arriva 153 nie ma innych parametrów jak częstotliwość i ja też nie mogę innych ustawić jak ustawiłem na tym quick search 554 mhz już tak jak to mam mieć w małopolskim upc to też 0 kanałów znalazł.
    Zajrzałem do instrukcji od Arriva cable 102 mini i on rzeczywiście ma tę 4 ustawienia ip, rate i mhz.
    Na stronie fergusona w opisie modeli pisze że mój tj. 153 ma dvb c zaś 102 ma dvb c mpg4 hd i chyba może to wyjaśnia. Poza tym jak daję wyszukiwanie automatyczne to powinien wszystko wyszukać z wszystkich a on po pełnym zeskanowania nic nie znajduje.

0
  • #17 22 Wrz 2016 00:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kazek90 napisał:
    Witam, w instrukcji Arriva

A zrobiłeś tą aktualizację co wskazałem?

0
  • #18 22 Wrz 2016 00:49
    Kazek90
    Poziom 7  

Czyli po prostu sam tuner dvb c oznacza że nie da się na nim ustalić tych 4 parametrów. Dvb c mpg4 hd się da ale tego 102 nie mam.

Dodano po 2 [minuty]:

Ale co aktualizacja da? Ja mam dekoder co magazyn opuścił w lutym 2016 taka jest pieczątka na książce serwisowej a upc w ten sposób już nadaje kilka lat.

0
  • #19 22 Wrz 2016 00:51
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Do autora: znasz parametry niekodowanych kanałów UPC w Twojej okolicy?

0
  • #20 22 Wrz 2016 01:00
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Kazek90 napisał:
    Ale co aktualizacja da? Ja mam dekoder co magazyn opuścił w lutym 2016 taka jest pieczątka na książce serwisowej

Skąd wiesz co da, jak jej nie zrobiłeś? - tuner z lutego to ma starą wersję softu.
    Kazek90 napisał:
    upc w ten sposób już nadaje kilka lat.

Co ma sposób nadawania UPC wspólnego z tym, że TWÓJ tuner jak twierdzisz nie ma możliwości ustawienia parametrów odbioru?

Raczej stawiam tu na Twoją nieumiejętność poradzenia sobie z tym.

Zrób aktualizację, albo bez urazy radź sobie sam - no ile razy można o tym samym?

0
  • #21 22 Wrz 2016 01:21
    Kazek90
    Poziom 7  

To chociaż powiedzcie czy za pomocą internetu z tym dekoderem obejrzę te kanały jako WEB TV?

Dodano po 6 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

To jest to wyszukiwanie ręczne gdzie mogę tylko mhz dodać. 2 rodzaj to automatyczne co nic nie mogę oprócz kraju Polska ew. Szwajcaria i Niemcy.

Dodano po 3 [minuty]:

Dodano po 4 [minuty]:

Może jakby sygnał był to by automatycznie wyszukał i wtedy można by te parametry? A może dvb c to tylko moduł - widmo?

0
  • #22 22 Wrz 2016 01:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To nie ma sensu - szkoda tu mojego czasu.
    Rezygnuję z mojego udziału w tym wątku.

I proszę mi więcej PW nie przysyłać - bo pomóc to można komuś, kto choć się stara współpracować i słucha co się do niego pisze i mówi - tutaj tego nie ma.

0
  • #23 25 Wrz 2016 23:15
    Kazek90
    Poziom 7  

Zakładając że aktualizacja coś da to dlaczego trzeba to robić? Czemu upc coś zmienia? A jak kupię tv chiński tcl z dvb c to też rozumiem przez USB jest aktualizacja? Skąd programiści w tcl będą wiedzieć że upc nie działa jak działa komunikacja ich? Klienci piszą czy platformy tv? Jak jest polski operator kablowy lub satelitarny a kupię tv w Chinach no name to taki dvb c lub w lub t to będzie mrzonką?

0
  • #24 26 Wrz 2016 08:06
    simhak
    Moderator - SAT

Możliwe, że w owej aktualizacji producent wprowadzi bardziej rozbudowane podmenu wyszukiwania kanałów kablowych cyfrowych, dodając więcej pozycji które można edytować.

0
  • #25 26 Wrz 2016 09:08
    mihal2002
    Poziom 43  

@Kazek90
    1. Bo technika idzie do przodu.
    2. Patrz punkt 1
    3. Nie tylko.
    4. O tym się uczyli.
    5. Co?
    6. Nie.

0
  • #26 26 Wrz 2016 10:11
    Kazek90
    Poziom 7  

Skąd chiński programista ma wiedzieć że upc lub nc + nie wyszukuje już jak dawniej dekoder w chińskim tcl?

0
  • #27 26 Wrz 2016 10:17
    mihal2002
    Poziom 43  

Kazek90 napisał:
    Skąd chiński programista ma wiedzieć

Z internetu.

0
  • #28 26 Wrz 2016 10:37
    Kazek90
    Poziom 7  

Ale ktoś mu @ pisze z userów czy forum śledzi?

0
  • #29 26 Wrz 2016 11:56
    mihal2002
    Poziom 43  

Kazek90 napisał:
    Ale ktoś mu @ pisze z userów czy forum śledzi?

Proponuje abys zadzwonił do jednego i sam CI powie. :D

0
  • #30 27 Wrz 2016 11:51
    Kazek90
    Poziom 7  

Witam, miałem wersję oprogramowania 10 2015 gdy ten problem co opisywałem był. Z aktualizowałem do 2016 09 08 do najnowszej wersji. Różnica jest jedynie taka że przy ustawieniach wyszukiwania szybkiego mogę modulację QAM ustawić bo mam taką rubrykę a poprzednio jej w ogóle nie miałem. Dalej natomiast nie mam rubryk w ogole na ID sieci oraz symbol rate. A w internecie z ciekawości oglądałem instrukcję arriva 102 cable którego nie mam bo mam combo 153 i ten 102 to ma rubrykę symbol rate/ w instrukcji na stronie 17 od 102 cable nawet widziałem screen./
    Przypominam że chcę wyszukać 29 kanałów UPC cyfrowych w tym 3 HD w tzw. pakiecie "na start" który dostałem jako dodatek do internetu w UPC gratis jako sygnał do kabla. Do tego pakietu UPC nie dodaje żadnego dekodera ani żadnego modułu CI+ bo istnieją na rynku tv z tunerem dvb c które są w stanie odebrać ten sygnał samodzielnie. UPC pisze na swojej stronie:
    "
    Niekodowane kanały cyfrowe – wymagania techniczne

Do odbioru niekodowanych kanałów cyfrowychOtwarcie w nowym oknie potrzebny jest telewizor z wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji kablowej DVB-C w standardzie MPEG-4 (kanały SD i HD). Niekodowane kanały należy wyszukać zgodnie z instrukcjąOtwarcie w nowym oknie.

Ponadto telewizor musi być na liścieOtwarcie w nowym oknie odbiorników, dla których UPC zapewnia prawidłowe działanie usługi.

Przystawki naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T nie umożliwiają odbioru niekodowanych kanałów cyfrowych w sieci UPC."

Instrukcja wyszukiwania tych kanałów jest pod tym linkiem:

https://www.upc.pl/pdf/Instrukcja_wyszukiwani...owanych_kanalow_cyfrowych.pdf?t=1474964131622

Mieszkam w stolicy małopolskiego więc zgodnie z nią powinienem ustawić częstotliwość 122 mhz
    Na infolinii UPC z kolei konsultant kazał mi podać częstotliwość 554 mhz /554000 powiedział/ co jest zgodne z inną intrukcją upc - która mówi jak zainstalować "Mediamoduł UPC CL+" https://www.upc.pl/telewizja/poznaj-telewizje-upc/upc-mediamodul-ci-plus/#lista_telewizorow.. Konsultant wiedział że ja od UPC ani dekodera ani tego mediamodułu nie mam dostać bo w tej ofercie nie dodają tego modułu ani dekodera jak wspomniałem to jest tylko sygnał gratis w kablu.

Tu tak w celu pełnej analizy podaję tą instrukcję z upc jak mediamoduł się instaluje z tą częstotliwośćią - oczywiście mi mediamoduł nie przysługuje do tego pakietu który mam w kablu a ja wmoim combo 153 nawet gniazda nie mam na to.
    https://www.upc.pl/pdf/upc_mediamodul_ci_plus_instrukcja_uzytkownika.pdf?t=1474964194306..

Te instrukcje załączam aby podać że różnice przy wyszukiwaniu w małopolskim polegają jedynie na parametrze częstotliwości 554 mhz przy CI+ i 122 mhz przy wyszukiwaniu niekodowanych dla osób bedących w zasięgu tv cyfrowej UPC.
    Pozostałe parametry są takie same w obu instrukcjach dla wszystkich województw:
    QAM 256, ID sieci 43157, szybkość 6900

No więc po aktualizacji do tej ostatniej wersji 20160908 w moim ariva 153 combo:

Na wyszukaniu automatycznym nie znalazł nic,
    Na wyszukiwaniu ręcznym, po wpisaniu obu tych częstotliwości tj 122 i 554/ tryb szukania po częstotliwości ustawiłem/ też nie znalazł na obu nic. Przy 122 miał tylko lepszą siłę sygnału 75% wobec 32 % przy 554. Na załączonych fotografiach widać.
    Przypominam że nawet po aktualizacji nie mam mozliwosci ustawienia symbolu rate oraz ID sieci.
    Z ciekawości wpisałem inną częstotliwość która dotyczy ościennego województwa Sląskiego dla tych niekodowanych a mieszkam Krakowie.
    Po wpisaniu więc 146 mhz miał dobrą jakość sygnału i siłę i wyszukał 11 kanałów cyfrowych. To wyszukiwanie odbywałem w nocy a rano już ich nie było bo pisało brak sygnału lub zła jakość Ale ja mam mieć 29 kanałów.
    Ale dlaczego przy automatycznym wyszukiwaniu tych kanałów nawet 11 nie znalazł? Co robić?

Ferguson 153 - Za niski poziom sygnału w kablówce + pytanie o adapter wifi Ferguson 153 - Za niski poziom sygnału w kablówce + pytanie o adapter wifi Ferguson 153 - Za niski poziom sygnału w kablówce + pytanie o adapter wifi Ferguson 153 - Za niski poziom sygnału w kablówce + pytanie o adapter wifi Ferguson 153 - Za niski poziom sygnału w kablówce + pytanie o adapter wifi

Dodano po 9 [minuty]:

W kablu UPC cały czas mam sygnał analogowy telewizyjny więc prąd jest, internet też jest. Myslałem że może to dekoder jest zepsuty no ale wczoraj jakieś cyfrowe wyszukał. Może wiec dekoder się nie nadaje? Czy może w UPC nie mam sygnału cyfrowego który mieć powinienem bo jakąś kostkę metalową -filtr instalator w skrzynce na scianie bloku do mojego kabla podłączał. Czy może dekoder dvb c jest częsciowo zepsuty i nie szuka niektórych kanałów?

0