Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta ASUS P8P67 - wyłaczanie komputera po wymianie karty graficznej

20 Wrz 2016 07:50 621 3
  • Poziom 29  
    Problem polega na tym, że po wyłączeniu komputera z poziomu Windows (system Windows 10) komputer się wyłącza, ale dotknięcie klawisza na klawiaturze powoduje jego przejście do stanu chyba uśpienia bo zapalają się ledy na klawiaturze (komputer pozostaje nieuruchomiony).
    Opisywana sytuacja powstała po wymianie karty graficznej. Wcześniej nic takiego nie następowało.
    Wcześniejsza konfiguracja komputera, przy której wszystko było OK:
    Procesor Intel Core i5-2500K 4x3.3GHz (3,7GHz Turbo Boost), 6M Cache, 32nm, 64bit
    Pamięć Patriot DDR3 Dual Chanel 2x2GB 1600
    Płyta ASUS P8P67 Rev.3.0
    Karta graficzna ASUS HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU
    Dysk Seagate ST31000528AS 1TB sATA III 32MB
    Be quiet! Pure Power L7-530W BN106
    Cooler Master Elite 430
    System na dysku Samsunga SSD

Wymiana karty na:
    Karta graficzna MSI Radeon HD5450 1GB GDDR3 (64 bit) VGA, DVI, HDMI (R5450-MD1GD3H/LP)
    Karta została przełożona do innego komputera, a z racji że ten jest używany wyłącznie do celów poczty i Internetu wystarcza z nawiązką MSI Radeon.

Nie wiem co zrobić aby wyłączenie komputera było niewrażliwe na dotknięcia klawiatury, bo przypuszczam, że w tym stanie rośnie niepotrzebnie pobór prądu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Sprawdzę wieczorem jak wrócę do domu. Dziwne tylko, że nic nie robiłem w konfiguracji komputera. Została wymieniona wyłącznie karta graficzna jak pisałem wcześniej i teraz taka zmiana.
    Obecnie dotknięcie klawisza (po uprzednim wyłączeniu) powoduje że zapalają się diody na klawiaturze. Aby uruchomić komputer do pracy w dalszym ciągu trzeba użyć przycisku na obudowie komputera.
  • Poziom 29  
    Sprawdziłem i funkcja przypisana do przycisku "zasilanie" była zamknij a nie uśpij i nic tu nie mogłem zrobić.
    Pomogła zmiana planu zasilania z optymalnego (chyba tak się nazywał) na wysoka wydajność).
    Tak czy inaczej dziękuję.