Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klonowanie numeru seryjnego karty pamięci z CID - evoplus_cid

pawco 20 Wrz 2016 11:03 22809 0
    pawco
    Poziom 12  
    Kiedyś szukając jak można zrobić kopię karty znalazłem ciekawy temat Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany i Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany jak skopiować zarówno nr. seryjny karty jak i cały CID by karta skopiowała była jak oryginał.
    Tak Tak jest to możliwe długo nie było ale jednak się da.
    Operację można wykonać na niektórych kartach pamięci Samsung Evo Plus SD 32GB (niektórych bo jest dużo podrobionych), taka kupiona u nas na serwisie A.. niestety nie daje się zapisać nowy CID pomimo komunikatu o sukcesie.
    Ale karty które proponuje autor tematu działają sam to sprawdziłem.
    Ja potrzebowałem zrobić kopię karty 4GB którą daje producent do jednej z moich aplikacji. Karta od jakiegoś czasu zaczęła szwankować raz jest widoczna w sprzęcie innym razem jej nie widać. Zwróciłem się do producenta o inną i okazało się, że koszt takiej to 500zł. Trochę drogo i tu zacząłem szukać rozwiązania. Zwykłe sklonowanie karty nic nie daje jak program odczytuje nr. seryjny karty. Z rozwiązaniem przyszedł temat z linku powyżej.
    Zakupiłem kartę u nas ale jak wspomniałem nic z tego nie wyszło, przyszła karta z aliexpress i ta się sprawdziła.

Zastosowań tego rozwiązania może być wiele na pewno znajdą się te niezgodne z prawem ale zamierzenie jest takie by można było zrobić sobie kopię własnego oprogramowania które będzie działało jak oryginał a w razie utraty czy uszkodzenia karty pozwoli nam korzystać nadal z kupionego oprogramowania.

Co potrzebujemy kartę pamięci która nam na to pozwoli (są podobno różne także innych producentów) komputer z systemem linux ja użyłem Ubuntu 14.04.5 działający z pendrive bez instalowania go na dysku. Co ważne komputer musi mieć czytnik kart pamięci ale taki który jest czytnikiem zamontowanym na płycie głównej a nie jako dodatek sterowany przez np. USB. Stare komputery miały czytniki montowane na płytach ja to sprawdziłem na Acer Aspire 7220, HP Compaq 8510, Fujitsu E8020 każdy z tych laptopów kartę widzi jako mmcblk0. Na każdym da się to wykonać z pewnością jest dużo innych sprzętów tego typu, można to sprawdzić jak jest wykrywana nasza karta uruchamiając linuxa z pendrive.

No cóż jak już mamy to pozostaje nam kilka komend w terminalu i możemy sklonować CID wraz z numerem seryjnym nie będę się rozpisywał nad całym opisem znawcy tematu będą wiedzieli o co chodzi. Komendy dla systemu działającego z pendrive dla zainstalowanego podobne z minimalnymi zmianami instalacja jednorazowa potem tylko komendy.

sudo -s
    cd /usr/local/src
    apt-get install git

git cloneAby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    cd evoplus_cid/jni
    gcc evoplus_cid.c -o evoplus_cid

###możemy sprawdzić czy jest poprawnie za pomocą###
    ll
    ./evoplus_cid
    ###jak jest ok to idziemy dalej###
    mount
    ###po tej komendzie możemy także zobaczyć czy nasza karta widoczna jest jako mmcblk0 lub:ls /sys/block/###
    find /sys -name cid -print
    ###pokaże nam się długi identyfikator sprzętu kopiujemy cały i wklejamy po more dla przykładu u mnie wygląda to tak "more /sys/devices/pci0000:00/0000:00:08.0/0000:01:04.1/mmc_host/mmc0/mmc0:59b4/cid"###
    more TWÓJ WYNIK
    ###zobaczysz swój CID obecny na karcie###
    ./evoplus_cid /dev/mmcblk0 TU WKLEJ NOWY CID 30 LUB 32 ZNAKI enter i powinieneś dostać informacje o sukcesie jak tak to:
    umount /dev/mmcblk0p1
    ###włożyć kartę ponownie i sprawdzamy CID na skróty można tak lub jak wcześniej###
    cat /sys/block/mmcblk0/device/cid
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowanyAby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    A oto efekt zmiany CID, chyba tyle w temacie głębszy opis na stronie autora, ten temat ma ułatwić podjęcie tematu.