Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia II 1.2 - Czujnik temperatury cieczy chłodzącej-Jaki kupić?

nece616 20 Sep 2016 14:12 2886 5
    nece616
    Level 26  
    Witam. Proszę o pomoc w zakupie nowego czujnika temperatury cieczy chłodzącej -wtyczka 2 PIN dla silnika 1.2 HTP. Będzie to czwarty już czujnik w tym samochodzie ponieważ poprzednie dwa wytrzymywały około pół roku eksploatacji. Rok temu przy awarii czujnika oryginalnego od nowości zakupiłem na znanym portalu handlowym czujnik za około 30 zł i wytrzymał pół roku. Nauczony doświadczeniem następny czujnik zakupiłem z logiem VW -niby oryginał- za 25 zł i ten czujnik również po pół roku eksploatacji właśnie zaczyna mi ''szaleć'' (wyskakuje błąd kontroli trakcji i nieprawidłowego sygnału czujnika temperatury-uprzedzam pytanie czy to na pewno czujnik?-są te same objawy co poprzednio). W sklepach internetowych znalazłem kilkanaście czujników różnych producentów w cenie od 10zł
    do 170 zł- te z logiem VW są prawie najtańsze. Proszę o pomoc - JAKI CZUJNIK KUPIĆ? Czy jakość czujnika idzie z ceną?- czy może ten za 10 zł uda się lepszy niż ten za 170 zł?
    decybel91
    Level 42  
    Jakość idzie z ceną, za 25zł to podróbka. Zamów w ASO po nr VIN - nie będzie tak drogo.
    nece616
    Level 26  
    W ASO kosztuje 165 zł plus 90 zł wymiana -jeśli chcę skorzystać z gwarancji za czujnik. Założyłem temat z nadzieją na tańszą opcję- poza ASO.
    decybel91
    Level 42  
    Kup sam czujnik, wymienisz sam.
    nece616
    Level 26  
    Jak sam wymienię TO NIE MA GWARANCJI! A jak znowu za pół roku wysiądzie?Za tak nieskomplikowaną technologicznie część płacić 165 zł? To lepiej kupić kilka za 20 zł i też samemu wymieniać.
    Ale ja chcę kupić coś lepszego -znalazłem kilka nazw VEMO - MAGNETI MARRELLI - FAE - HANS PRIES - OE VW-------------- wszystkie w cenie około 60 zł. Może wśród nich jest ten z ASO? Może ktoś wie kto jest producentem takiego czujnika dla Skody?...mnie nie stać u nich kupować. Taki przykład-świece zapłonowe dla mojej SKODY Fabii w ASO-producent BRISK-cena 1sztuki 50zł- TAKIE SAME ŚWIECE według numerów katalogowych firmy BRISK w odpowiednim sklepie internetowym -12 zł za sztukę!!!
    Proszę o poważne porady.
    decybel91
    Level 42  
    Orgniał z aso posłuzy tyle co ten na pierwszy montaż w fabryce. to co podałeś to zamienniki i to chińskie, może fae troche lepsze, ale także bez gwarancji na lata.