Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirpool AKP724 - Nie domykają się drzwi piekarnika

Sadowski 20 Sep 2016 15:53 6390 7
 • #1
  Sadowski
  Level 11  
  Problem polega na niedokładnie domykających się drzwiach piekarnika. Po ich zamknięciu mogę docisnąć je jeszcze o prawie 10mm. Z piekarnika ucieka ciepło, boczne elementy obudowy i sąsiadujące z piekarnikiem szafki są opalone. Piekarnik z trudem rozgrzewa się do 190 stopni. Wymontowałem drzwi, szukałem jakichś uszkodzeń typu wygięcie itp. Wszystko na oko jest OK.
  Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Wymiana zawiasów (drogich)?
  Pozdrowienia
  Piotr Sadowski
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  Piotr2608

  Level 40  
  Na oko to ponoć chłop w szpitalu ...
  ... ale do rzeczy. Nie domykające się drzwi piekarnika to objaw uszkodzonych zawiasów o ile nie ma innej "terenowej" przeszkody utrudniającej zamykanie się drzwi. Cena 1 szt zawiasu wynosi ok 50 PLN a należy wymienić dwa.
 • #3
  Sadowski
  Level 11  
  Ryzyk fizyk. Zamawiam dwa zawiasy (w North 74,- za sztukę, niestety). żadnych uszkodzeń typu wygięta obudowa nie znalazłem. Wymontowałem również uszczelkę, trochę już wiekowa i podejrzewałem ją o utrudnianie zamykania. Nie pomogło, natomiast wyraźnie wyczuć można wówczas "luz" drzwi w końcowym ruchu zamykania. Tak jak gdyby sprężyny zawiasów już nie miały nic do powiedzenia w temacie.
  Po wymianie dam znać jaki efekt.
  Dziękuję za pomoc.
 • Helpful post
  #4
  andrzej1959
  Home appliances specialist
  Na tę przypadłość trzeba wymienić obsady zawiasów.
 • #5
  Sadowski
  Level 11  
  Co to jest obsada zawiasu? Metalowa wytłoczka, w której są zamontowane sprężyny itp? Faktycznie coś takiego występuje jako część zamienna. Czy może element, w który wchodzi koniec zawiasu (zamontowany w obudowie piekarnika)?
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  Sadowski
  Level 11  
  Na wszelki wypadek szukałem możliwości kupna albo zawiasów albo tego elementu w obudowie. Niestety nie udało mi się tej obsady nigdzie znaleźć.
  Mam jedynie numer katalogowy z manualu. 045 0 4819 466 89197.

  Przyłożyłem się trochę do działań. Manual, który posiadam opiewa na wersję AKP724/NB. Mój nieszczelny to AKP724WH/01. Poszukiwana obudowa zawiasu ma inny numer katalogowy. Pasująca część jest w ofercie North.
  Teraz tylko szukam potwierdzenia opinii, że w tej obudowie (obsadzie) leży przyczyna niedomagań. Większość podobnych problemów kończy się poradą "konieczna wymiana zawiasów".
 • #8
  Sadowski
  Level 11  
  Usterka naprawiona. Wymienione dwa zawiasy. Drzwi zamykają się z hukiem nieomal. Powinienem jeszcze wymienić uszczelkę drzwi ale 160 zł z kawałek gumy (pewnie jakiejś silikonowej) to gruba przesada.
  Dzięki za porady.