Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai ix35 - LAN8940EHLM Brak jednego stopnia regulacji jasności podświetlenia

Serwis_Eldamar 20 Wrz 2016 16:00 954 3
  • #1 20 Wrz 2016 16:00
    Serwis_Eldamar

Poziom 14  

Witam,
    Po wielu zmaganiach z w/w radiem powoli się poddaje, postanowiłem wrzucić post'a - być może ktoś "coś" wymyśli.
    Do rzeczy:
    Radio LAN8940EHLM, podświetlenie ekranu świetlówkowe - 3 poziomowe, sterowanie z Touch Panela.
    Podświetlenie ma 3 zakresy: NISKIE, ŚREDNIE, WYSOKIE.
    Niskie - działa.
    Średnie - również,
    Wysokie - nic się nie dzieje wizualnie - zero zmian w stosunku do średniego.
    Układ wykonawczy invertera: MP1015EM Datasheet
    Regulacja sterowana na pinie nr 4 tj. DBrt (Busrt Mode Dimming)
    Sygnał przychodzi z mikrokontrolera V850ES pin 45
    Hyundai ix35 - LAN8940EHLM Brak jednego stopnia regulacji jasności podświetlenia
    Sterując z Touch Panela - widać zmiany przebiegu sygnału sterującego z: niskiego na średni, i ze średniego na wysoki.
    Napięcie regulacji również się zmienia dla każdego poziomu.
    Również wyjście MP1015 pin 10 i pin 11 na transformator hv ma kolejno: 1,2V dla niskiego, 2,2V dla średniego, 2,6V dla wysokiego.
    Analogicznie powinno być moim zdaniem 3,2V dla wysokiego - lecz sterowanie jest bezpośrednio z procesora.
    Układ MP1015EM dla pewności podmieniony.
    Wszystkie elementy pasywne sprawdzone.
    W dalszym ciągu brak zmian podświetlenia ze średniego poziomu na wysoki.
    W załączniku service manual. (strona 41 sterowanie LCD_PWM z uC; strona 56 układ invertera)
    Dodam tylko iż w innym modelu tego radia jest możliwość manualnej regulacji jasności podświetlenia LCD za pomocą kombinacji dwóch klawiszy, w tej niestety nie ma takiej możliwości co widać nawet po opisie pinu 47 uC V850ES NC(BUTTON_PWM).

Dorzucam przebiegi DBrt dla poziomów: (sonda x10)
    NISKI:
    ŚREDNI:
    WYSOKI:

Może ktoś z Was będzie miał jakiś pomysł...
    Z góry dziękuję za zainteresowanie.

0 3
  • #2 21 Wrz 2016 13:01
    djlj24
    Spec od car audio

Skoro sterowanie zmienia się po zmianie opcji a jasność się nie zmienia to może po prostu świetlówka osiąga swój kres jasności przy wybraniu średniej opcji i dalej już nic nie pomaga (albo zmiana jest tak mała, że niezauważalna).

0
  • #3 21 Wrz 2016 13:05
    Serwis_Eldamar

Poziom 14  

Witam,
    Też tak myślałem, bo inne pomysły mi się skończyły - niestety podmiana na nowy backlight nie zmieniła kompletnie nic.
    Bardziej teraz kombinuję czy problem nie tkwi tylko i wyłącznie w programie uC tj. czy sygnał dla podświetlenia Wysokiego nie powinien być wyższy - jest 2,6V czy nie powinno być 3,2V? Pewności nie mam, to tylko domysły, również nie mam pomysłu jak się dobrać do tego uC - jeśli nawet się dobiorę to skąd oryginalny wsad?

0
  • #4 01 Paź 2016 17:27
    Serwis_Eldamar

Poziom 14  

Podbiłem troszkę napięcie wejściowe na transformator HV i nic więcej nie wymyśliłem.
    Temat do zamknięcia,
    Pozdrawiam S_E

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo