Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlenie ostatniej pozycji (wiersza) na liście ListBox

Jas_1 20 Wrz 2016 18:03 816 4
  • #1 20 Wrz 2016 18:03
    Jas_1
    Poziom 9  

Witam
    Opiszę problem w punktach:
    1. Wczytuję kolejną pozycję do arkusza i wyświetlaną w ListBox na UserForm
    2. ListBox zawsze ustawia się na pierwszej pozycji i żeby zobaczyć ostatnią wczytaną pozycję muszę pionowym suwakiem zjechać w dół.

Pytanie:
    Czy można napisać makro, jeżeli się da, aby ostatnia wczytana pozycja była widoczna i podświetlona.

Próbowałem zapis:

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Zapis podświetla "n" pozycję na ListBox i nie wiem jak zrobić aby podświetlał się ostatni dodany wiersz. Dane w arkuszu zaczynają się od A3 do kolumny V. Przeszukałem posty w internecie i aż dziw bierze, że nie udało mi się nic znaleźć co by mnie naprowadziło na rozwiązanie tej mojej zagwozdki. Czy ktoś zechce pomóc?

0 4
  • Pomocny post
    #2 20 Wrz 2016 18:28
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Spróbuj

0
  • #3 20 Wrz 2016 18:41
    Jas_1
    Poziom 9  

Zadziałało. Pomyśleć, że 3 dni ślęczyłem nad tym problemem. No ale całe szczęście, że są tacy LUDZIE jak Adamas. Dziękuję serdecznie. Punkty przekazałem. :D

0
  • #4 21 Wrz 2016 19:16
    Rezystoreczek
    Poziom 20  

adamas_nt napisał:
    Spróbuj

tutaj warto byłoby jeszcze sprawdzić, czy lista nie jest pusta (czy listcount == 0), bo jeśli jest pusta, to może się wykrzaczyć :D

0
  • #5 21 Wrz 2016 19:50
    Jas_1
    Poziom 9  

Tak, masz rację. W moim przypadku mam listę zapisaną i wiem, że nie będzie pusta. Nie mniej jednak dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

0