Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belkin Surf N150 - Zmienione IP i brak możliwości połączenia z routerem

20 Wrz 2016 19:03 483 7
  • Poziom 13  
    Przy próbie podłączenia router-router na powyższym routerze zmieniłem IP w ustawieniach routera (nie pamiętam już jaki IP ustawiłem). Przez co nie mogę zalogować się na router oraz dodatkowo nie jestem w stanie zresetować go do ustawień fabrycznych (przycisk resetowania nie działa).
    Wydaje mi się, że ustawiałem IP na 192.168.1.XXX ewentualnie 0.XXX, gdzie fabrycznie jest 192.168.2.1. Próbowałem się logować na różne IP pokolei ale nie udało się.
    Troubleshoot problems windowsa7 wskazuje na niepoprawny adres IP.
    Można się jakoś zalogować do ustawień routera, zresetować innym spobobem?

IPconfig /all:
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Nie widać też nawet sieci WiFi z Belkina
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Użyj przycisk reset.
    Sprawdź w instrukcji procedurę jak go wykonać w tym modemu.
  • Poziom 13  
    W pierwszym poście już napisałem, że nie działa:
    Cytat:
    Przez co nie mogę zalogować się na router oraz dodatkowo nie jestem w stanie zresetować go do ustawień fabrycznych (przycisk resetowania nie działa).
  • Specjalista Sieci, Internet
    blacknigga napisał:
    (przycisk resetowania nie działa)
    Sorry, ale to nie jest pełna informacja. Przycisk to ten "pstryczek" w środku, a tu chodzi o całość.
    mbo napisał:
    Sprawdź w instrukcji procedurę jak go wykonać
    Chodzi o opisanie, jak przebiegło wykonanie tej procedury - każdy krok - zgodnie z instrukcją. Nie mam instrukcji, ale zwykle to przebiega tak:
    1. naciskamy przycisk na 5-10 sekund
    2. lampki (jakieś - zależy od modelu) zaczynają mrugać
    3. puszczamy przycisk
    4. wykonuje się reset trwający też trochę
    Jeśli, mimo naciśnięcia przycisku nic się nie dzieje z lampkami, może wskazywać na uszkodzenie sprzętu.
  • Poziom 13  
    Potrafię przeprowadzić procedure resetu pstryczkiem, który jest z tyłu obudowy i nie działa to! Resetowalem kilka razy!
    Reset pstryczkiem to jedyne rozwiązanie gdy wprowadzi się niepoprawny stały adres IP? Nie ma innej możliwości zalogowania się na router poprzez strone internetową albo hard reset jakiś?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przycisk "reset" to właśnie twardy reset.
    Opisz dokładnie jak wykonywałeś procedurę resetu.

Na stonę się nie zalogujesz, bo potrzebne jest do tego IP routera i ustawione IP z tej samej podsieci na komputerze.
  • Poziom 13  
    resetowałem wg zaleceń producenta z ich strony z supportem Link.
    Próbowałem go resetować już ze 20 razy
    również tak próbowałem z postu nr 4
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 13  
    Nie ma możliwości "zczytania" obecnego adresu IP routera i zalogowania się na niego?