Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy istnieje wtyczka Jack z przełącznikiem ?

JanekMucha 20 Wrz 2016 22:58 627 6
  • #1 20 Wrz 2016 22:58
    JanekMucha
    Poziom 3  

Mam TV z wyjściem Jack do podłączenia słuchawek.
    Po włożeniu wtyczki Jack, czyli po prostu słuchawek,odcina dźwięk w głośnikach.
    Normalna kolej rzeczy.
    Czy jest jakaś wtyczka Jack,która wetknięta cały czas w gniazdo,mogła by bez jej wyciągania,przestawiać wyjście dźwięku - raz na słuchawki,raz na głośniki?
    Po prostu nie chce mi się codziennie, kilka razy, wkładać i wyciągać wtyczki Jack z gniazda TV.

0 6
  • Pomocny post
    #2 20 Wrz 2016 23:04
    eurotips
    Poziom 35  

W gnieździe są blaszki które się rozwierają przy wkładaniu jacka, możesz pokombinować i zeszlifować boki tak aby po przekręceniu o 90 stopni się zwarły bez wyjmowania ale najlepiej dorób sobie przełącznik głośnik/słuchawki jeśli czujesz się na siłach oczywiście bo to wymaga ingerencji w odbiornik i przylutowania paru kabelków.

0
  • Pomocny post
    #3 20 Wrz 2016 23:06
    Krzychu7
    Poziom 39  

Przełącza gniazdo w TV a nie wtyczka.

0
  • #4 21 Wrz 2016 11:23
    JanekMucha
    Poziom 3  

Krzychu7 napisał:

?

0
  • #5 21 Wrz 2016 12:03
    SaraniS
    Poziom 26  

JanekMucha napisał:
    Krzychu7 napisał:

?

Kolega miał na myśli, że przełączanie jest w gnieździe: wkładasz wtyczkę - rozłącza głośniki, wyjmujesz - załącza je ponownie. To analog nie cyfra, więc ciężko (o ile w ogóle) by było wykombinować taką "magiczną" wtyczkę z przełącznikiem.
    Ze swojej strony mogę tylko przychylić się do posta Kol. eurotips - odnośnie montażu własnego przełącznika i gniazda, sam też tak zawsze robiłem ;)

0
  • #6 21 Wrz 2016 13:04
    Krzychu7
    Poziom 39  

Nie zawsze jest to "czysty analog", czyli mechaniczny przełącznik fizycznie odłączający głośniki. Najczęściej włoźenie wtyczki powoduje zwarcie przez przełącznik do masy jednej z linii procesora co daje informację o podłączeniu słuchawek.

0
  • #7 21 Wrz 2016 17:54
    JanekMucha
    Poziom 3  

Szkoda mi rozkręcać i rzeźbić,bo skutki mogą być tragiczne ;)
    T27A750

Po lewej mam podłączony PC,po prawej te słuchawki (niebieski).

Czy istnieje wtyczka Jack z przełącznikiem ? Czy istnieje wtyczka Jack z przełącznikiem ?

Myślałem,że jest jakaś czarodziejska wtyczka,a ja źle szukam na Allegro ...

0