Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki rejestrator do kamer 8 kamer IP np.DS-2CD2032-I ~1000zl (z CHIN)

21 Wrz 2016 00:56 2400 10
  • Poziom 12  
    Jak w temacie potrzebuje kupic rejestrator IP:
    -cena do okolo 1200zl
    -na ten moment chce podlaczyc 4 kamery IP
    -przyszlosciowo chcialbym miec mozliwosc polaczenia 8 kamer
    -co do kamer to narazie mialem taki pomysl aby kupic 4 różne i potestowac ktore najlepiej dzialaja i ewentualnuie wtedy dokupic kolejne
    -jedna z kamer o ktorych myslalem to DS-2CD2035-I
    -kolejna kamera to HIKVISION OEM DS-2CD2232-I5 4MM 3MP EXIR Bullet Camera

Kamery jak i rejestrator bede kupowac z Chin
    Chcialbym uniknac problemów z kompatybilnoscia wiec zastanawialem sie nad sprzetem HIKVision albo jakimis podróbkami

Sprzet ma sluzyc monitoringowi terenu wokół domu, teren jest oswietlony całą noc

1)jaki rejestrator mozecie polecic?
    2)czy przy zakupie kamer/nvr z chin powinienem zwrocic na cos uwage? (kompatybilnosc itp?)
    3)czy te kamery o ktorych napisalem są ok czy raczej proponujecie cos innego? (cena jednej kamery powinna sie zamykac w 500zl)
    4)Kamery musza byc POE wiec nie wiem czy lepiej kupic NVR z POE czy lepiej osobno switch z POE?

Dodano po 19 [minuty]:

jeszczed jedno pytanie: 5)czasami sprzedawcy pytaja o wybór obiektywu 4mm albo 6mm . Moze ktos wyjasnic o co chodzi?
  • OptexOptex
  • Poziom 19  
    Kolego jeśli kupisz kamery i rejestrator Hikvision z Chin to uważaj żebyś nie kupił sprzętu z ustawionym Chińskim regionem (sprzedawcy potrafią to zmienić co wychodzi dopiero przy aktualizacji), bo będziesz miał język nie ten i brak możliwości aktualizacji europejskim firmware (przynajmniej nie bez problemów). Odnośnie obiektywu to będzie rzutowało na "pole widzenia kamery".
  • Poziom 12  
    No tak... wszyscy pisza tam na swoich aukcjach o tym ze niie mozna aktualizowac firmware-z tym sie licze. Jednak cena jest 20-30% nizsza.

Czyli jesli chce miec mniej zblizony obraz to powinienem wybraz obiektyw o nizszej wartosci....

Co do rejestratora to myslalem o: DS-7608N-E2/8
  • OptexOptex

• Poziom 43  
    Tommi3737 napisał:
    Kamery jak i rejestrator bede kupowac z Chin

Dołóż, nie pchaj się w to, temat był już poruszzany - fv z jednej kamery(z MAC itp.) w całej partii, nie sposób tego ogarnąć później.
    Tommi3737 napisał:
    cena jednej kamery powinna sie zamykac w 500zl

W tej cenie z powodzeniem znajdziesz inne rozwiązania, chociażby TurboHD, CVI...różnica w jakości między tanią IP a dobrym analogiem jest kolosalna.
  • Poziom 12  
    Tylko ze ja mam rozprowadzoną skrętke wiec musze skorzystac z POE.
    patrzylem tez na taką kamere z polski DS-2CD2620F-I (800zl)

• Poziom 43  
    Tommi3737 napisał:
    Tylko ze ja mam rozprowadzoną skrętke wiec musze skorzystac z POE.

Kto Ci to powiedział? Przecież na skrętce z powodzeniem można zasilić kamery i puścić wizję(nawet dwie), wystarczy użyć transformatorów video(video balun).
  • Poziom 12  
    Hmmm OK o tym nie wiedzialem. No dobra myslalem ze IP bedzie bardziej przyszlosciowe. Rejestraotr o ktorym pisalem kosztuje 1000zl.

Czy w takim razie mozesz cos polecic z analogu?

Dodano po 1 [minuty]:

Ewentualnie moze kupic jedna drozsza kamerae IP za okolo 1000zl + rejestrator za okolo 1000zl? Mozecie polecic w takim razie jakas kamerke w tej cenie?
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Tommi3737 napisał:
    Czyli jesli chce miec mniej zblizony obraz to powinienem wybraz obiektyw o nizszej wartosci....

Zbliżenie obrazu uzyskujesz wydłużając ogniskową obiektywu. Pamiętaj, że skutkiem zbliżenia jest zawężenie kąta widzenia. Długość ogniskowej obiektywu oznaczona jest literą F.
    Obiektywy z reguły opisane są dwoma parametrami: światłem (podawanym bez jednostek np: 1,2 lub 1,4 itp) i ogniskową wyrażoną w mm. Obiektywy o zmiennej ogniskowej mają podany zakres regulacji np: 2,8-12 mm

• Poziom 43  
    Chociażby DH-HAC-HFW2220RP-VF, ew. coś z APTI, kamery z obiektywem zmiennoogniskowym.
    Rejestrator DHI-HCVR5108H-S2(możesz podpiąć Analog, CVI i IP do niego).
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Tommi3737 napisał:
    Jednak cena jest 20-30% nizsza.

To żaden zysk. Gdyś miał przebicie 4-5 krotne to może warto by się w to bawić.

Dodano po 2 [minuty]:

sosarek napisał:
    .różnica w jakości między tanią IP a dobrym analogiem jest kolosalna.

Czy mógłbyś rozwinąć ten temat. Co to jest "dobry analog"?
  • Poziom 12  
    KTos jeszcze cos w temacie moze podpowiedziec?