Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka

21 Wrz 2016 00:48 6807 9
 • Poziom 12  
  Witam wszystkich.

  Znajoma ma zmywarkę Bosch Silence Plus. Jest to model o oznaczeniu SPV50E00EU/01, 0110700265533005389.

  Zmywarka zaczęła jej delikatnie przeciekać i zadziałało zabezpieczenie, które jest w plastikowej "misce" zmywarki. Z tego co mówiła zaczęła mrugać kontrolka obok kranika i zmywarka nie myła. Zawołała serwisanta, a ten jej powiedział, że jak tak będzie, to niech przechyla zmywarkę i wylewa wodę, która tam się zbierze. Tak też robiła i dłuższy czas wszystko było dobrze.

  Przedwczoraj jednak zmywarka w trakcie mycia (pod koniec - tak twierdzi) wyłączyła się. Teraz słychać tylko pstrykanie (głośniczek) na panelu przednim. Nie działają/świecą żadne diody i nie można nic uruchomić. :|

  Sprawdziłem przycisk ON/OFF i działa dobrze, magnes od czujnika zamknięcia drzwi jest na swoim miejscu.
  Rozkręciłem cały dół zmywarki, znalazłem przeciek i go uszczelniłem. Styropianowy pływak przeciw zalaniu nie jest uniesiony, więc myślę, że jest uszkodzona jakaś inna część.

  Co może być przyczyną takich objawów?? Czego szukać??

  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Witam.
  Mam ten sam problem i chciałem zapytać czy został rozwiązany. Żadnych uszkodzeń w elektronice. Myślałem, że znowu pływak lecz niestety tam sucho. Miała problem z wypompowywaniem wody. Po rozebraniu i złożeniu wykonała cykl prawidłowo, ale z uwagi na mały brak szczelności zostawiłem ją do następnego dnia. Była włączona do sieci, a rano było słychać tylko cykliczne dość ciche dźwięki "głośniczka". Miałem wrażenie jakby przetwornica nie mogła wystartować.
 • Poziom 12  
  W tej co robiłem oprócz przecieku na uszczelce były dwie pęknięte ścieżki na płytce, która jest w dolnej części zmywarki. Po zlutowaniu działa prawidłowo.
 • Poziom 10  
  Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę jeszcze raz tę płytę.
 • Moderator
  Arekdj0 napisał:
  były dwie pęknięte ścieżki na płytce, która jest w dolnej części zmywarki
  Zatem można to pokazać na zdjęciu?
 • Poziom 10  
  Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka

  Narazie znalazłem uszkodzoną od wody z solą przelotkę. Znajduje się ona na dole więc wnoszę, że po zalaniu pływaka należy wylewać wodę przechylajac zmywarkę w drugą stronę. Zaznaczyłem ją na zdjęciu (może trochę nie ciekawie ale coś mi edytor w telefonie fizuje). Model płytki 9000727477-002. Przelotka znajduje się na linii zasilania za stabilizatorem 5V. Dam znać o rezultacie w przyszłym tygodniu. A swoją drogą czy przez jedną noc wszamałoby przelotkę. Przyznam, że zmywarka nie była jakoś nadzwyczajnie brudna.
 • Moderator
  Grzegorz18121975 napisał:
  A swoją drogą czy przez jedną noc w szamałoby przelotkę.

  Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka
 • Poziom 12  
  TONI_2003 napisał:
  Zatem można to pokazać na zdjęciu?
  No właśnie ja już nie mogę, gdyż po zlutowaniu zmywarka została od razu skręcona w celu sprawdzenia. Zaczęła dobrze działać więc nie ma sensu rozkręcać ponownie całej zmywarki, aby zrobić zdjęcie. Ale jeśli ktoś rozkręci swoją zmywarkę i wyciągnie płytkę, to wie czego szukać. Pozdrawiam.
  Grzegorz18121975 napisał:
  Znajduje się ona na dole więc wnoszę, że po zalaniu pływaka należy wylewać wodę przechylając zmywarkę w drugą stronę.
  A czy usunąłeś przeciek? Bo nie ma sensu naprawiać elektronikę jeśli może być znów zalana.
 • Poziom 10  
  Po 14 wrzucę lepsze zdjęcia, ale to ta linia tylko oczko dalej. Składać zamierzam dopiero w poniedziałek i wtedy zajmę się wyciekiem z pod tego dużego oringu.
  Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka
  Tu już chyba będzie widać. Jeszcze nie umyłem więc widać moją przelotkę :) . Ale jak się przyjrzeć to widać, że laminat przeciera się o obudowę, która opiera się dokładnie w miejscach gdzie jest korozja. I to jest prawdopodobna przyczyna.
  Czy macie jakiś pomysł jak to zabezpieczyć. Żona jakiś lakier do paznokci posiada, ale nie wiem czy się nada.
 • Poziom 10  
  Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka
  Jak widać zmywarka ożyła. Jak wyżej pisałem, w tym przypadku kawałek drutu 0,5, trochę cyny i lakier 💅 to całkowity koszt naprawy.
  Dzięki za zainteresowanie.