Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka

21 Sep 2016 00:48 9219 9
  • Level 12  
    Witam wszystkich.

Znajoma ma zmywarkę Bosch Silence Plus. Jest to model o oznaczeniu SPV50E00EU/01, 0110700265533005389.

Zmywarka zaczęła jej delikatnie przeciekać i zadziałało zabezpieczenie, które jest w plastikowej "misce" zmywarki. Z tego co mówiła zaczęła mrugać kontrolka obok kranika i zmywarka nie myła. Zawołała serwisanta, a ten jej powiedział, że jak tak będzie, to niech przechyla zmywarkę i wylewa wodę, która tam się zbierze. Tak też robiła i dłuższy czas wszystko było dobrze.

Przedwczoraj jednak zmywarka w trakcie mycia (pod koniec - tak twierdzi) wyłączyła się. Teraz słychać tylko pstrykanie (głośniczek) na panelu przednim. Nie działają/świecą żadne diody i nie można nic uruchomić. :|

Sprawdziłem przycisk ON/OFF i działa dobrze, magnes od czujnika zamknięcia drzwi jest na swoim miejscu.
    Rozkręciłem cały dół zmywarki, znalazłem przeciek i go uszczelniłem. Styropianowy pływak przeciw zalaniu nie jest uniesiony, więc myślę, że jest uszkodzona jakaś inna część.

Co może być przyczyną takich objawów?? Czego szukać??

Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Level 10  
    Witam.
    Mam ten sam problem i chciałem zapytać czy został rozwiązany. Żadnych uszkodzeń w elektronice. Myślałem, że znowu pływak lecz niestety tam sucho. Miała problem z wypompowywaniem wody. Po rozebraniu i złożeniu wykonała cykl prawidłowo, ale z uwagi na mały brak szczelności zostawiłem ją do następnego dnia. Była włączona do sieci, a rano było słychać tylko cykliczne dość ciche dźwięki "głośniczka". Miałem wrażenie jakby przetwornica nie mogła wystartować.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 12  
    W tej co robiłem oprócz przecieku na uszczelce były dwie pęknięte ścieżki na płytce, która jest w dolnej części zmywarki. Po zlutowaniu działa prawidłowo.
  • Level 10  
    Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę jeszcze raz tę płytę.
  • Moderator
    Arekdj0 wrote:
    były dwie pęknięte ścieżki na płytce, która jest w dolnej części zmywarki
    Zatem można to pokazać na zdjęciu?
  • Level 10  
    Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka

Narazie znalazłem uszkodzoną od wody z solą przelotkę. Znajduje się ona na dole więc wnoszę, że po zalaniu pływaka należy wylewać wodę przechylajac zmywarkę w drugą stronę. Zaznaczyłem ją na zdjęciu (może trochę nie ciekawie ale coś mi edytor w telefonie fizuje). Model płytki 9000727477-002. Przelotka znajduje się na linii zasilania za stabilizatorem 5V. Dam znać o rezultacie w przyszłym tygodniu. A swoją drogą czy przez jedną noc wszamałoby przelotkę. Przyznam, że zmywarka nie była jakoś nadzwyczajnie brudna.
  • Moderator
    Grzegorz18121975 wrote:
    A swoją drogą czy przez jedną noc w szamałoby przelotkę.

• Level 12  
    TONI_2003 wrote:
    Zatem można to pokazać na zdjęciu?
    No właśnie ja już nie mogę, gdyż po zlutowaniu zmywarka została od razu skręcona w celu sprawdzenia. Zaczęła dobrze działać więc nie ma sensu rozkręcać ponownie całej zmywarki, aby zrobić zdjęcie. Ale jeśli ktoś rozkręci swoją zmywarkę i wyciągnie płytkę, to wie czego szukać. Pozdrawiam.
    Grzegorz18121975 wrote:
    Znajduje się ona na dole więc wnoszę, że po zalaniu pływaka należy wylewać wodę przechylając zmywarkę w drugą stronę.
    A czy usunąłeś przeciek? Bo nie ma sensu naprawiać elektronikę jeśli może być znów zalana.
  • Level 10  
    Po 14 wrzucę lepsze zdjęcia, ale to ta linia tylko oczko dalej. Składać zamierzam dopiero w poniedziałek i wtedy zajmę się wyciekiem z pod tego dużego oringu.
    Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 nie włącza się, pstryka
    Tu już chyba będzie widać. Jeszcze nie umyłem więc widać moją przelotkę :) . Ale jak się przyjrzeć to widać, że laminat przeciera się o obudowę, która opiera się dokładnie w miejscach gdzie jest korozja. I to jest prawdopodobna przyczyna.
    Czy macie jakiś pomysł jak to zabezpieczyć. Żona jakiś lakier do paznokci posiada, ale nie wiem czy się nada.
  • Level 10  
    Jak widać zmywarka ożyła. Jak wyżej pisałem, w tym przypadku kawałek drutu 0,5, trochę cyny i lakier 💅 to całkowity koszt naprawy.
    Dzięki za zainteresowanie.