Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch gsr 12 - Wymiana akumulatora

21 Wrz 2016 09:23 1080 7
  • Poziom 14  
    Witam, w/w wkrętarkę posiadam kilka dobrych lat, w zestawie były 2 aku 1,5Ah, w zeszłym roku wymieniłem je na zestaw 3Ah NiMh, i ten zestaw może ma swoją pojemność ale jak zostawię na całą noc to energia rozchodzi sie po bokach i trzeba zacząć prace od ładowania, mam jeszcze jeden oryginalny aku Bosch-a 2Ah to dosłownie dzień do nocy.
    I tu moje pytanie, czy możecie polecić jakieś zamienniki które będą trzymać prąd i nie zdechną po 12 miesiącach. Nie mam firmy, nie używam tej wkrętarki po 16 godzin na dobę, wiec raczej akumulatory się nie zużyły, a przyznam że szkoda mi jej wymieniać, jest dobra i w miarę lekka.
  • Poziom 34  
    Ja zmieniam na Li-ion problem rozładowania znika niestety trzeba przerabiać też ładowarkę.
  • Poziom 43  
    Ogniwa masz w T.M.E. możesz też dobrać LiFePo4. Ale oczywiście ładowarka do tego inna.
  • Poziom 14  
    Bez urazy, ale 3 aku i nowa ładowarka, to się okaże że dołożę 300 i mam nową wkrętarka, miałem na myśli rozwiązanie budżetowe.
  • Poziom 43  
    Albo budżet, albo jakość. Twój wybór. Budżet już masz kupuj kolejny tylko zapomnij o swoich postulatach.
  • Poziom 14  
    Nie rozumiemy się, oryginalne baterie które miałem od nowości były OK, zamienniki są do d..y, pytanie czy kupiłem byle jakie zamienniki, czy tak już jest bo są kiepskiej jakości, mam ładowarkę która zapełnia te baterie w jakieś 40 minut, czyli w miare szybko.
    Za około 1200zł mam nową wkrętarke z aku po 4000mAh, pytanie czy warto sie bawić w 3 pakiety po około 2000 -2500 mAh i do tego specjalna ładowarka, czy gra jest warta świeczki??
  • Poziom 43  
    Zobacz cenę ogniw, baterie zamienników a oryginału. I że cię nie rozumię to masz rację bo z g.... Się bata nie ukręci. Ty chcesz tanio i dobrze. Nie da się niestety tego zrobić. Aktualnie dostępne w chandlu ogniwa Ni-Cd czy Ni-MH są delikatnie mówiąc kiepskiej jakości a rozrzut parametrów posczególnych egzemplarzy spory. Dlatego jak ci pisałem musisz sam rozważyć czy warto nową wiertarkę, nową baterię oryginał czy zmiana ogniw na inne i do tego ładowarka. Czasem producenci dają uniwersalne ładowarki.
  • Poziom 12  
    witam,może warto spróbować pomierzyć napięcia na poszczególnych ogniwach pakietu akumulatora - ?