Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOLKSWAGEN POLO - Czarna benzyna w Filtrze paliwa

FonszLudozjad 21 Wrz 2016 10:26 786 11
  • #1 21 Wrz 2016 10:26
    FonszLudozjad
    Poziom 3  

Witam! Ostatnio zauważyłem, że moje polo zaczęło spalać strasznie dużo benzyny, pierwsze co mi przyszło na myśl, to wymiana filtra paliwa, bo zauważyłem, że od nowości chyba nikt go nie wymieniał (jest założony oryginalny tak jak wyszedł z fabryki) wracając do sedna to po odczepieniu filtra od pompki zauważyłem, że przez filtr przelatuje czarna benzyna niczym smoła. Myślicie Panowie, że brudny - zapchany filtr może być przyczyną większego spalania? Pozdrawiam.

0 11
  • #2 21 Wrz 2016 11:42
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

FonszLudozjad napisał:
    Myślicie Panowie, że brudny - zapchany filtr może być przyczyną większego spalania?

Raczej mało prawdopodobne. Zapchany filtr w skrajnym wypadku unieruchomiłby silnik.
    Nie napisałeś nic jaki silnik jest w tym Polo?

0
  • #3 21 Wrz 2016 12:13
    FonszLudozjad
    Poziom 3  

Waldemar z Kaszub napisał:
    FonszLudozjad napisał:
    Myślicie Panowie, że brudny - zapchany filtr może być przyczyną większego spalania?

Raczej mało prawdopodobne. Zapchany filtr w skrajnym wypadku unieruchomiłby silnik.
    Nie napisałeś nic jaki silnik jest w tym Polo?

Silniczek 1.4 16V, ale odnośnie tego filtru, to może rzeczywiście pompka po prostu pchała benzynę z całej mocy, bo filtr był zapchany i podawala różne dawki paliwa co idzie za zalewaniem wtryskiwaczy?

0
  • #4 21 Wrz 2016 14:17
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Twój problem jest poważniejszy jak stary filtr paliwa. Po prostu w silniku dochodzi ( a nie powinno) do kontaktu benzyny z olejem silnikowym. Sprawdź koniecznie czy w misce olejowej nie masz rozrzedzonego, śmierdzącego benzyną oleju ? Także czy poziom oleju Ci nie wzrasta ?

0
  • #5 21 Wrz 2016 14:19
    FonszLudozjad
    Poziom 3  

Twój problem jest poważniejszy jak stary filtr paliwa. Po prostu w silniku dochodzi ( a nie powinno) do kontaktu benzyny z olejem silnikowym. Sprawdź koniecznie czy w misce olejowej nie masz rozrzedzonego, śmierdzącego benzyną oleju ? Także czy poziom oleju Ci nie wzrasta ?

W zasadzie olej sprawdzam tak co 4-6 dni to jest zazwyczaj na tym samym poziomie może ew troszkę się zmniejsza tak minimalnie. Wąchałem bagnet to nie czuć aromatu benzyny, ale w sumie nie wiem czy to tak by było czuć. Olej wydaje się być w porządku, a sprawdzenie czy rzeczywiście olej nie miesza się z benzyną to tylko i wyłącznie poprzez ściągnięcie miski? :/

0
  • #6 21 Wrz 2016 14:36
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

FonszLudozjad napisał:
    co 4-6 dni to jest zazwyczaj na tym samym poziomie może ew troszkę się zmniejsza tak minimalnie.

To dobrze. Przyczyną zabarwiania benzyny są najprawdopodobniej nieszczelne wtryskiwacze.

Moderowany przez T5:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Ostrzeżenie.

0
  • #7 21 Wrz 2016 14:44
    FonszLudozjad
    Poziom 3  

FonszLudozjad napisał:
    co 4-6 dni to jest zazwyczaj na tym samym poziomie może ew troszkę się zmniejsza tak minimalnie.

To dobrze. Przyczyną zabarwiania benzyny są najprawdopodobniej nieszczelne wtryskiwacze.

Nie rozumiem? Wtryskiwacze są szczelne, bo w listwie trzymają się tak, że jest problem z ich wyjęciem, kurde tak czy inaczej filtr już mam zamówiony i jutro go wymienię, a nóż może się coś poprawi ;)

0
  • #8 21 Wrz 2016 14:51
    andrzej20001
    Poziom 42  

@Waldemar z Kaszub wytłumacz jak olej dostaje się do benzyny ???

0
  • #9 21 Wrz 2016 14:54
    carrot
    Moderator Samochody

Nadal nie wiadomo jaki to samochód (rok) i silnik
    Dostawanie się oleju do paliwa w benzyniaku jest możliwe tylko w jednostkach z bezpośrednim wtryskiem wyposażonych w pompę wysokiego ciśnienia napędzaną mechanicznie (łańcuch lub wałek rozrządu).
    W innym przypadku czarne paliwo oznacza po prostu gnój w baku spowodowany tankowaniem np z brudnego kanistra

0
  • #10 21 Wrz 2016 15:07
    FonszLudozjad
    Poziom 3  

carrot napisał:
    Nadal nie wiadomo jaki to samochód (rok) i silnik
    Dostawanie się oleju do paliwa w benzyniaku jest możliwe tylko w jednostkach z bezpośrednim wtryskiem wyposażonych w pompę wysokiego ciśnienia napędzaną mechanicznie (łańcuch lub wałek rozrządu).
    W innym przypadku czarne paliwo oznacza po prostu gnój w baku spowodowany tankowaniem np z brudnego kanistra

VW Polo 2002r, 1.4 55 kW 16V.

0
  • #11 21 Wrz 2016 17:00
    kortyleski
    Poziom 41  

carrot napisał:
    czarne paliwo oznacza po prostu gnój w baku spowodowany tankowaniem np z brudnego kanistra

0
  • #12 22 Wrz 2016 10:57
    FonszLudozjad
    Poziom 3  

kortyleski napisał:
    carrot napisał:
    czarne paliwo oznacza po prostu gnój w baku spowodowany tankowaniem np z brudnego kanistra

Bak jest czysty.

0