Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenośna SSTC w obudowie po zasilaczu ATX

anonymousexd 24 Wrz 2016 21:07 9381 33
 • #31
  Atomix20
  Poziom 9  
  Kto z Was wyjaśni co znajduje się dodładnie w połowie magnesu stałego jaka siła tam występuje.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #32
  _lazor_
  Moderator Projektowanie
  Punkt gdzie suma momentów magnetycznych atomów jest równa zeru.
  Według Prof. Pająka elektromagnesy są w stanie eksplodować pod naporem tej siły o której piszesz, jednak nigdzie nie znalazłem potwierdzenia na ten temat, więc taki temat legenda.

  Jedno polarne impulsy, chcesz się bawić w projekt filadelfia? :D Jednak niestety w ten sposób tego nie uzyskasz.  Napisałeś:
  "Udzieliłem odpowiedzi pisząc o impulsowej technologi Tesli, chodzi o to ze moc indukcji która mierzymy właśnie w Teslach wzrasta nie liniowo w stosunku do napięcia jakie podamy na cewkę dodam ze zjawisko nieliniowości zachodzi dopiero przy wysokim napięciu zaczyna"

  To jest prawda, ale wartość natężenia indukcji nie zależy bezpośrednio od napięcia a od prądu, a że prąd zależy od przyłożonego napięcia to dlatego jest to prawda. I faktycznie przy wysokim natężeniu indukcji zachodzą bardzo ciekawe zjawiska, dla przykładu nadprzewodnictwo elektryczne. (Informacja z konferencji naukowej "Postępy w elektrotechnologii" z 2015). Niestety takie zjawisko zachodzi przy natężeniu dziesiątek Tesli, a w rdzeniach ferrytowych można uzyskać około 1T a w amorficznych około 2T.
  Przenośna SSTC w obudowie po zasilaczu ATX  Co do spinu elektronu, to co powiesz o próżni w której też można magazynować energię w postaci pola magnetycznego? i nadal natężenie pola magnetycznego [T] będzie zależała od napięcia podanego na cewkę.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • #33
  Tremolo
  Poziom 43  
  Nadprzewodnictwo nie zależy od indukcji. W spiekach to zupełnie inna para kaloszy tak zwane nadprzewodniki 2ego rodzaju. Chodzi o to że z nadprzewodnika robiąc pętle możesz puścić pętlą prąd wokół którego powstanie pole magnetyczne jak wokół każdego obwodu tyle tylko że nie będziesz potrzebował źródła napięcia do zasilania pętli. A nadprzewodnictwo tyczy się temperatur paru Kelwinów czyli około -270st. Celsjusza. Dając indukcje magicznego Tesli wokół przewodu nie odessasz 290 stopni Celsjusza... Nie pracujesz w urzędzie skarbowym.
 • #34
  KJ
  Poziom 31  
  Szkoda tylko że energia która się "uwalnia" w momencie odłączenia zasilania od cewki została tam wcześniej dostarczona "za pomocą" prądu. Obserwujemy nie impuls ENERGII tylko impuls NAPIĘCIA energia pozostaje stała - nie da się wyjąć więcej niż się włożyło i żadna ignorancja czy twierdzenie że "mainstreamowa" nauka kłamie tego nie zmieni. Gdyby było tak jak piszesz wszystkie przetwornice oparte o cewki i transformatory wykazywałyby nadsprawność i gdybyśmy je zasilili z samych siebie otrzymali byśmy perpetuum mobile albo raczej urządzenie do pozyskiwania energii punktu zerowego ... szkoda tylko że tak nie jest, bo rozwiązało by to wiele problemów ludzkości a koledze Atomix20 Noble wysypywały by się z każdej szafki w domu ;)