Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beninca Bull 8. Prośba o pomoc w uruchomieniu.

joszkok 21 Sep 2016 08:55 1989 7
    joszkok
    Level 6  
    Witam.
    Mam problem z podłączeniem beninca bull 8. Na sterowniku wyświetlają się komendy, fotokomórki maja zasilanie i dają sygnał pykając, napięcie dochodzi do lampy z anteną (nie miga?) a przy starcie krok po kroku jak w instrukcji silnik nie rusza ? Jeżeli ktoś wie to proszę o pomoc.

Moderated By Marek J.:

Wydzieliłem do nowego tematu.
    3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    No i czy Kolega @joszkok postępuje wg instrukcji , którą zapewne posiada? Tam są opisane wszystkie potrzebne informacje łącznie z "komendami".
    grzechotnik
    Level 25  
    Marek J. wrote:
    No i czy Kolega @joszkok postępuje wg instrukcji , którą zapewne posiada? Tam są opisane wszystkie potrzebne informacje łącznie z "komendami".

ale poco czytać instrukcje................
    joszkok
    Level 6  
    witam
    czytam instrukcję, i właśnie jak jest opcja wykonywania komend krok po kroku dochodzę do testu-auto, gdzie brama powinna z opisu zadziałać czyli wprowadzić w ruch, nic się nie dzieje. Jedynie słychać odblokowanie jakiejś zapadki/blokady i nic więcej. A poza tym sam nie podłączałem napędu lecz z gościem co ma wiedzę nie od bram (nie był na szkoleniach z montażu bram), ale z wykształcenia jest elektronikiem i kilka napędów w tym i sobie sam podłączył. I stwierdził, że instrukcja i komendy są napisane przez magika- nie czytelna i chyba tylko service Beninca go zna.
    A co do komend to wszystkie komendy co Beninca w instrukcji przedstawia to one są odczytywane na ekraniku- więc napęd powinien być dobrze podłączony. I nie ma żadnego error zakomunikowanego. Więc ignorantem nieczytającym instrukcję to nie jestem, jak niektórzy sądzą.
    grzechotnik
    Level 25  
    joszkok wrote:
    czytam instrukcję,.

Ale czy rozumiem co czytam?

joszkok wrote:
    A co do komend to wszystkie komendy co Beninca w instrukcji przedstawia to one są odczytywane na ekraniku- więc napęd powinien być dobrze podłączony. I nie ma żadnego error zakomunikowanego..

Looknij w instrukcje na stronę bodajże 34 dział diagnostyka, albo kup Touska, tam ci centralka wyświetli co ją boli

joszkok wrote:
    więc napęd powinien być dobrze podłączony.

Gdyby był dobrze podłączony toby pewnie działał.

joszkok wrote:
    I stwierdził, że instrukcja i komendy są napisane przez magika- nie czytelna i chyba tylko service Beninca go zna..

Jest wielu magików którzy bez udziału w szkoleniach potrafią rozszyfrować instrukcję.

joszkok wrote:
    Więc ignorantem nieczytającym instrukcję to nie jestem, jak niektórzy sądzą.

Patrz początek tego posta.

Być może nieprecyzyjnie zapytałem się w 2 poście, zamiast jakie komendy, powinno być co wyświetla wyświetlacz, chodzi mi o kreski na wyświetlaczu.
    joszkok
    Level 6  
    Nie będę tego komentował, że Tousek jest lepszy i lepiej było go kupić. Ale bycie laikiem w dziedzinie elektroniki/bramy to chyba nie grzech. I jak pisałem po wciśnięciu komendy diagnostyka/ test nie było żadnego error.
    Chyba sam sobie nie poradzę bo nie znając nomenklatury elektryków to się nie porozumiemy. Dziekuję za poświęcony czas. I chyba zwrócę się do serwisu.
    grzechotnik
    Level 25  
    Ale daj szanse sobie pomóc!!!!!!, zrób foto tego @#$ wyświetlacza, będziemy wiedzieli od czego zacząć, najpierw naciskając + lub -

Aha, nigdzie nie napisałem że tousek lepszy czy gorszy, tylko że tam Ci wprost na wyświetlaczu po polskiemu wyświetli komunikat.