Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G 1.6 8V - Obroty podczas hamowania spadają poniżej 500 i silnik gaśnie.

21 Wrz 2016 11:32 1737 15
  • Poziom 8  
    Witam.
    Dwa tygodnie temu założyłem nowiuśką instalacje gazową Staga. Troche kilometrów na niej zrobiłem i mam problem z moją Astra G 1.6 8v z 1998 roku. Otóż kiedy w czasie jazdy kręce silnik tak w granicach 2-3k obrotów i wyhamowuje lub wrzucam na luz, to obroty zaczynają spadać poniżej 500 i silnik gaśnie. Zdarza się że jakoś sam odbije w góre ale zazwyczaj gaśnie. Taka sytuacja nie dzieje się zawsze. A no i zauważyłem że dzieje się to gdy silnik jest rozgrzany do 80-90 stopni. Jednocześnie nie ma żadnych problemów z powtórnym odpaleniem. Czasami zdarza się też że na postoju, gdy przerzuce już na gaz obroty silnika falują w granicach 800 i samochodem lekko trzęsie. I teraz pytanie: Czemu sie tak dzieje i co z tym zrobić?
  • Poziom 16  
    Witam. Nie ma przypadkiem błędu sterowania przepustnicy? Wskazywało by to wtedy na uszkodzony sterownik silnika. Zaczął bym od czyszczenia przepustnicy i sprawdzenia kalibracji instalacji gazowej.
  • Poziom 8  
    Błędów mi nie pokazuje chociaż żeby dokładniej sprawdzić to trzeba by pewnie komputer podpiąć. A to czyszczenie to jakaś skomplikowana robota?
  • Moderator Samochody
    Fabi20 napisał:
    Witam. Nie ma przypadkiem błędu sterowania przepustnicy? Wskazywało by to wtedy na uszkodzony sterownik silnika. Zaczął bym od czyszczenia przepustnicy i sprawdzenia kalibracji instalacji gazowej.

Kolego szanowny nie zabieraqj więcej głosu w tym dziale. 1.6 8V w Astrze G to X16SZR - silnik z jednym, centralnym wtryskiwaczem. Ani uszkodzone sterowniki się tam nie trafiały, ani brudna przepustnica. Założona najtańsza instalacja mieszalnikowa, źle wyregulowana i tyle.
  • Poziom 8  
    No ona taka tania to nie była ale czuję że chłopy dużo za dużo wzięli za robocizne... No ale mniejsza z tym. Czyli bez wizyty u gazownika się nie obędzie?
  • Poziom 16  
    Myślałem, że w astrze G nie było jednopunkta. Skoro się pomyliłem, to przepraszam. Może niech kolega się wypowie jaką instalacje ma założoną.
  • Poziom 8  
    robokop napisał:
    A który zakładał, Krawczyk czy Drogosz?

Dopiero zauważyłem że kolega z Płońska. Ani ten ani ten nie mieli czasu i w ostateczności musiałem wybrać Konopke.
  • Poziom 16  
    Wciąż nie wiemy jaka instalacja...
  • Poziom 8  
    Elektronika Stag AC 50, reduktor Tomasetto
  • Poziom 16  
    Źle ustawiona jak współmówca pisał.
  • Poziom 8  
    Nie wiem czy ma to jakiś związek z tym ale dzisiaj zauważyłem że obroty bardziej spadają gdy skręcam w prawo niż gdy w lewo
  • Poziom 8  
    Jeżeli to wina instalacji gazowej to będę musiał bo trochę lipa za każdym razem pilnować żeby samochód nie zgasł na skrzyżowaniu lub zakręcie
  • Poziom 8  
    Problem narazie rozwiązany. Według gazownika winna membrana mieszalnika która pod wpływem siły odśrodkowej podczas skrętu w prawo źle reguluje dopływ gazu. Małą regulacja i narazie jest w miarę ok.
  • Poziom 23  
    Spróbuj jeździć tym autem normalnie - nie wrzucaj na luz podczas hamowania tylko hamuj silnikiem, jak Bozia przykazała.
    Moderowany przez robokop:

A może spróbuj nie zabierać więcej głosu? Auto ma nie gasnąć w żadnych okolicznościach - działać tak samo, jak na paliwie podstawowym.