Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara picasso 2.0 HDI - Wysokie obroty silnika

Berutinek 21 Sep 2016 12:06 3156 3
    Berutinek
    Level 2  
    Witam. Jestem nowy, więc proszę o wyrozumiałość.
    Zwracam się do Państwa z następującym problemem. Od jakiegoś czasu mój samochód (XP z silnikiem 2.0 HDI 90KM na BOSCHU) zaczął wariować. Objawy są następujące>> po włączeniu samochodu wysokie obroty ( nie zawsze, czasami jest zupełnie normalnie). Wciskanie pedału gazu i jego puszczanie nie pomaga. Drugi objaw to włączanie i wyłączanie turbodoładowania już podczas jazdy ( częściej jest niż go nie ma). W praktyce wygląda to tak, że ruszam na światłach wszystko niby ok, ale przy zmianie biegu na 2 samochód zaczyna sam przyśpieszać w taki sposób, że muszę nogę trzymać na hamulcu żeby nie wjechać komuś "tyłek". Przy wyprzedzaniu czasami turbo po prostu przestaje działać i zaczyna się kalkulacja czy kontynuować ( czasami załapie) czy zrezygnować z manewru. Byłem u mechanika raz ( zaślepił mi EGR) wymienił czujnik pedału gazu. Skasował błędy ( wtedy były błędy związane z czujnikiem/regulatorem ciśnienia). Niby było ok przez jakiś czas, ale problem wrócił, więc ja wróciłem do mechanika. Pojawiły się błędy od innych czujników (wydaje mi się, że od temperatury/ nie było błędu od czujnika ciśnienia). Mechanik skasował błędy i wymienił przekaźnik. Wyjechałem od mechanika i do domu dojechałem normalnie. Rano wsiadam "bach" problem powrócił jakieś błędy znowu wyskoczyły, ale nie wiem, jakie. Mechanik mówi, żebym przyjechał i wymienimy ten regulator ciśnienia, ale to kolejne koszty. Tak możemy się bawić w nieskończoność a budżet malutki. Dodam, że wtryski wszystkie były badane i niby są w normie.
    Jeżeli ktoś miał taki problem i go rozwiązał to proszę o pomoc. Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    pepe150
    Level 36  
    Zmień mechanika, kasowanie błędów i wymiana to co komputer pokazuje to słabo o nim świadczy. Będzie wymieniał 15 czujników, a winny okaże się jeden przewodzik.

Regulator ciśnienia, masz jakieś problemy z gaszeniem, odpalaniem auta?
    Berutinek
    Level 2  
    Nie ma żadnego problemu z odpalaniem. Jedyne objawy to takie, jakie opisałem powyżej. Mechaników mam przerobionych już kilku. Ten jest wbrew mojemu opisowi konkretny i polecany przez, innych którzy się poddali.
    Berutinek
    Level 2  
    Witam. Jeżeli to pomoże w rozwiązaniu problemu to samochód teraz w zimę chodzi idealnie. Im większy mróz tym lepiej jeździ. Może to nakieruje kogoś na rozwiązanie problemu. Wszystkie te problemy, które opisałem wyżej najbardziej dawały o sobie znać w lato. Wnioskuję z tego, że temperatura otoczenia ma tutaj znaczenie kluczowe. Pozdrawiam