Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

METABO SZLIFIERKA KĄTOWA - Szlifierka kątowa Metabo milczy po włączeniu

21 Sep 2016 12:32 4251 6
  • Level 2  
    Szlifierka kątowa Metabo milczy po włączeniu nie dzieje się kompletnie nic ,nawet po podłączeniu na krótko napięcia bepośrednio do szczotek również ( tak ze to chyba nie jest problem kabla włącznika ani kondensatora przeciwzakłóceniowego ani szczotek bo zostały wymienione} ale jeśli zewrę obudowę szczotki z komutatorem wirnik rusza ze standartowego połączenia Wymieniałem szczotki , przetarłem komutator papierem ściernym odłączałem filtr przeciwzakłóceniowy wszystko na nic
  • Level 28  
    Proszę zapoznać się z metodą podłączania silnika komutatorowego do prądu, a nie bawić się w MacGyvera. Tak dla własnego zdrowia.
  • Level 2  
    Mam prośbę aby osoby które chcą tylko wyżyć się na kimś robiły to w domu na członkach rodziny a nie robiły tego tam gdzie ktoś prosi o pomoc i wyjaśnienie

Dodano po 14 [minuty]:

Jeśli masz coś konstruktywnego do przekazania to bardzo proszę o podanie linku do zasad podłączania silnika komutatorowego bo na własną rękę szukałem i nic nie znalazłem

Moderated By retrofood:

Obrażalstwo i złośliwości nie są tu mile widziane, a regulamin nadal obowiązuje. Od zaprowadzania porządku na forum są moderatorzy i admini.

• Level 43  
    fryderykwilchelm wrote:
    Wymieniałem szczotki
    A Szanowny ,,Cesarz" sprawdził, czy aby szczotki lekko się przesuwają w szczotkotrzymaczach, a w przypadku nowych z reguły należy je lekko doszlifować na kawałku papieru ściernego o wymiarach 100x 100 mm, o gradacji 800, w kolorze brązowym lub szarym ? Następnie należy przy wyłączonym zasilaniu ! dokonać pomiaru REZYSTANCJI zespołu szczotki- komutator - wirnik miernikiem uniwersalnym ustawionym na zakres pomiarowy 200Ω i dokonać ostatecznej weryfikacji przez kilkukrotne obrócenie wirnika palcem wskazującym i kciukiem. (miało być konstruktywnie i dokładnie, więc chyba jest.
  • Level 28  
    fryderykwilchelm wrote:
    Szlifierka kątowa Metabo milczy po włączeniu nie dzieje się kompletnie nic ,nawet po podłączeniu na krótko napięcia bepośrednio do szczotek również ( tak ze to chyba nie jest problem kabla włącznika ani kondensatora przeciwzakłóceniowego ani szczotek bo zostały wymienione} ale jeśli zewrę obudowę szczotki z komutatorem wirnik rusza ze standartowego połączenia Wymieniałem szczotki , przetarłem komutator papierem ściernym odłączałem filtr przeciwzakłóceniowy wszystko na nic

W dalszym ciągu podtrzymuję to co napisałem w swoim poście.
    Podłączanie napięcia 230V może tu, a może tam to czysta partyzantka.
    Dla kolegi co mu nie działa przeglądarka załączam linka ze sposobem podłączenia do sieci .
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1608178.html
    A nakłanianie do przemocy w rodzinie to chyba podlega pod paragraf.
  • Level 2  
    Dobrze trafiłeś kolego sltalking też podlega pod paragraf , więc mam do ciebie prośbę zajmij się swoimi sprawami i bądż łaskaw nie zastraszac ludzi którzy starają się mi pomóc . Oczekuję żeby to było jasno powiedziane że więcej nie otrzymam zadnej korespondencji od ciebie ani wpisów w mój wątek .Zajmij się nękaniem kogoś innego najlepiej z własnej rodziny bo oni cię znają najlepiej. Gdybyś był taki mądry to byś napisał coś konstruktywnego w temacie a tak tylko trolujesz a chyba nie od tego jest to forum.( wielu mądrych elektroników oglądało tą szlifierkę i nikt nie potrafi powiedzieć jednoznacznie co jej jest )
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Kolega na razie odpoczywa, więc temat zamykam.