Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - vlookup czy match/index pomiędzy dwoma arkuszami

m4xon 21 Wrz 2016 16:00 1095 2
  • #1 21 Wrz 2016 16:00
    m4xon
    Poziom 15  

Cześć

Chciałem prosić o pomoc w następującej kwesti, mianowicie potrzebuję zrobić vlookup'a pomiędzy dwoma plikami, jeden pliczkek jest to plik makra okreslony jako wb1, natomiast drugi w trakcie działania makra będzie otwierany i zamykany kilkakrotnie i ustawiam jego nazwe jako wbwartosci. Poszukiwane wartości zawszę będą z prawej strony, więc chyba vlookup będzie ok, szczerze przyznam, że nie mam doświadczenia w match/index, do tej pory wszystko vlookupowałem :D

Dotychczas używałem do tworzenia vlookupów pętli, jednak chciałbym, żeby było to jak najprostsze w kodzie, bo będę robił takich vlookupów kilka w trakcie kodu, stąd chcę zastosować proste wstawienie funkcji i użycie Autofill.

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Mam jednak lekki problem z kodem:

jak prawidłowo ustawić opcję vlookup i pozniej Autofill, czy najlepiej przez formula, czy formulaR1C1 czy może poprzez application? A może użyć tej opcji match?

Dzięki z góry
    maxon

0 2
  • Pomocny post
    #2 21 Wrz 2016 19:42
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

wbwartosci - jest objekt, formula wymaga nazwe skoroszytu w kwadratowych nawiasach

Kod: vb
    Ponadto masz 'Sheet3' nie Arkusz3 ?

Dodano po 6 [minuty]:

$C$1:$C$2 - to zakres 2 komorki lub kolumny 1..2 ?

Dodano po 7 [minuty]:

Zamiast Autofill
    Kod: vb

0
  • #3 22 Wrz 2016 10:50
    m4xon
    Poziom 15  

kurcze, nie znałem tej metody, jest świetna, nie trzeba otwierać niepotrzebnych okien :-)
    wprowadziłem małą modyfikację i działa pięknie!

0