Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pierwszy komputer w budżecie do 3000 zł

Mitacj0 21 Sep 2016 19:00 657 18
    Mitacj0
    Level 7  
    Witam.
    Potrzebuję pomocy w złożeniu swojego pierwszego komputera który będę kupował za około 2 tygodnie .Posiadam już używany procesor który dostałem http://ark.intel.com/pl/products/52207/Intel-Core-i5-2400-Processor-6M-Cache-up-to-3_40-GHz i to na nim chciałbym złożyć cały komputer wiem że nie jest to najwydajniejsza jednostka a ponadto jest już stara lecz dostałem go za darmo i chciałbym go użyć.
    Poszperałem troszkę w internecie i złożyłem taki zestaw https://www.morele.net/inventory/info/SAjlmv/ prosiłbym aby ktoś go ocenił czy ten komputer będzie wydajny w grach. Oczywiście pozostaje kwestia płyty głównej na sokecie 1155 jako iż wybór nie jest zbyt duży znalazłem tutaj http://allegro.pl/asrock-q77m-vpro-1155-i3-i5...5761979192.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=73208 zainteresowałem się nią ponieważ jest nowa i ma chyba wszystko co potrzeba jeśli ktoś miałby lepszą płytę główną lub coś zmieniłby w zestawie chętnie przeczytam każdą poradę.
    Pozdrawiam
    woodpecker0
    Level 19  
    Link od procesora nie działa, napisz po prostu jaki masz (bądź zrób coś z linkiem).
    A to, że go dostałeś to nie znaczy, że nie możesz go sprzedać, żeby mieć więcej funduszy na lepszy zestaw :), na razie więcej powiedzieć nie mogę bo nie widzę procesora.
    bloodyman
    Level 26  
    1155 jest już trochę stary. Raziłbym sprzedać to co masz i kupić nowy zestaw. Za 3000-3500 kupisz dobry komputer do grania.
    Mitacj0
    Level 7  
    Link już działa jest to i5 2400 3.10 ghz wiem że mogę go sprzedać ale czy jest sens skoro nie jest on raczej taki zły a za jakiś rok planuje wymianę procesora a co za tym idzie płyty głównej i ramu zamierzam sukcesywnie wymieniać komponenty w komputerze
    woodpecker0
    Level 19  
    Mitacj0 wrote:
    Za jakiś rok planuje wymianę procesora, a co za tym idzie płyty głównej i pamięci RAM, zamierzam sukcesywnie wymieniać komponenty w komputerze

Hmm... Teraz złożysz komputer za kupę forsy na LGA1155, a za ten rok będziesz musiał się wszystkiego pozbyć (tj. zmienić), żeby się przesiąść na LGA1151... hmm - mi by się nie chciało tak bawić.

Procesor może zły nie jest ale najlepszy też nie, jakbyś też "dostał coś w prezencie" do niego to może by to miało sens, żeby zbudować coś "na teraz" (ew. kupić jakieś używane części, żeby nie wydawać niepotrzebnie kasy).

Do 3 tysięcy można mieć już takie cudo, z nowszym procesorem ( z podwieszonego tematu):
    Spoiler:

8. Zestaw za 3000zł

- Karta graficzna Asus Radeon RX 470 4GB GDDR5 (256 Bit) 2xDVI-D, HDMI, DP, BOX (STRIX-RX470-O4G-GAMING)
    - Procesor Intel Core i5-6402P, 2.8GHz, 6MB, BOX (BX80662I56402P)
    - Płyta główna Gigabyte GA-B150M-D3H, B150, DDR4, SATA3, USB 3.0, mATX
    - Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
    - Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 8GB(2x4GB), 2400MHz, CL14, Red (CMK8GX4M2A2400C14R)
    - Zasilacz Thermaltake TR2 S 500 Watt (PS-TRS-0500NPCWEU-2)
    - Obudowa Zalman Z3 - USB3.0 - CZARNA
    - Napęd Lite-On iHAS124-14 24x, SATA, Bulk, czarny, bez Nero - iHAS124-14

RAZEM: 3013zł (na 05.09.2016)

Koszyk w morele.net: https://www.morele.net/inventory/info/BUorSc/

Zestaw jest wyposażony w procesor z 4 fizycznymi rdzeniami, dzięki czemu zapewnia wystarczające zasoby procesora do najnowszych gier. Wydajna karta graficzna zapewnia dobre osiągi w grach w FullHD/very high. Warto jeszcze rozważyć zmianę procesora na wymieniony w opcjach i5-6500.

OPCJE:
    1. Dysk SSD Intel 535/Samsung 750 EVO 120GB: +250zł lub Toshiba Q300 120GB: +195zł lub Toshiba Q300 PRO 120GB/Toshiba Q300 250GB: +280zł
    2. Dysk SSD Crucial MX300 525GB zamiast HDD Seagate 1TB: +380zł
    3. Dysk SSD Crucial MX300 750GB zamiast HDD Seagate 1TB: +640zł
    4. Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6MB, BOX (BX80662I56500): +66zł
    5. Wymiana karty na nieco szybszą, ale mniej przyszłościową pod kątem nadchodzących gier Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 3GB GDDR5 (192 Bit) HDMI, DVI-D, 3xDP, BOX (GV-N1060G1 GAMING-3GD): +174zł
    Mitacj0
    Level 7  
    Z jednej strony masz racje ten komputer który podałeś jest wydajniejszy od tego który chce złożyć ale nie wymieniam tego procesora dlatego że nie chce wydać ponad 5000 zł teraz tylko jak uzbieram więcej pieniędzy kupić nowy procesor płytę główną i ram ta płyta główna którą podałem 400 zł z przesyłką do tego ram 150 zł razem 550 zł i mam jednostkę na owszem starym sokecie 1155 za 550 zł i spokój na rok a za to mogę dołożyć do innych podzespołów które są dobre i wytrzymają kwestie czasu lepiej np obudowa na lepszych blachach zasilacz i dysk ssd z 5 letnią gwarancje myślałem nawet nad lepszym zasilaczem ale podobne ten jest bardzo dobry i da sobie spokojnie rade kartę graficzną która również jest lepsza i za rok kiedy wymienie procesor płytę główną i ram tamten zestaw nie mógł by się z moim równać nie wiem czy to jest dobry tok rozumowania ale według mnie ma sens.
    woodpecker0
    Level 19  
    Jak się bliżej przyjrzeć to tok rozumowania nie taki zły ale... po kolei.
    Sam można powiedzieć robię podobnie, tyle, że ja już mam komputer (niedługo będzie piąty rok) z powiedzmy tego okresu co i5-2400 i jedynie z czasem dokupuję nowe części/zmieniam to co mam, to zasilacz to coś tam, dlatego kupowanie dzisiaj (co najmniej) 5 letniego zestawu, żeby go za rok zmienić początkowo wydało mi się bezsensowne :D - więc biorąc pod uwagę fakt, ze tok rozumowania jest nie najgorszy... Wiesz już coś o tych przyszłorocznych komponentach, które będziesz kupował? To znaczy czy będziesz się może brał za OC i takie tam? Ogólnie zestaw, który wybrałeś chyba nie jest zły, dyski dobre, karta też obudowa fajna... wszystko powinno pasować, a na razie wystarczy.
    Mitacj0
    Level 7  
    Jeszcze nie myślałem dokładnie co będzie za rok ponieważ skupiałem się na tym co będzie za 2-3 tygodnie kiedy w końcu poskładam komputer co do OC myślę że będę chciał się w tym pobawić kupić wydajną i5 dobrą płytę i ram a o resztę komponentów nie będę się musiał martwić tak jak teraz. Czyli co uważasz że zestaw który podałem będzie się nadawał pozostaje jeszcze kwestia płyty głównej brać tą szukać czego innego czy możesz coś polecić ?
    woodpecker0
    Level 19  
    Hmm... link do allegro nie działa (w tym dziale chyba i tak nie można takich dodawać) ale widać jaki model... ASRock Q77M vPro, na stronie producenta można sprawdzić co i jak, zobaczmy... powinna być dobra tylko jako, że link nie działa to nie wiem jak stoi cenowo ale na szybko patrząc na allegro najtańsza jest za 150zł, a najdroższa za 366zł więc chyba nie tak źle (tyle, że niektóre są uszkodzone czytaj dokładnie opisy).
    Mitacj0
    Level 7  
    tak to jest ta płyta nie wiem czy jak bym wysłał ci na pw to dałoby rade ? Chodzi mi o tą za 366 zł jest ona nowa dlatego o niej myślę
    woodpecker0
    Level 19  
    Hmm... Z jednej strony jest nowa... jak będziesz ją sprzedawał to będzie użytkowana tylko przez rok, co mogłoby być atutem, z drugiej strony ~360zł to już nie taka mała kwota jak na już dość stara płytę... może niech jeszcze się ktoś wypowie, bo w sumie nie wiem czy np. nie lepiej wziąć jakąś tańsza (na przykład używaną).
    punkwsieci
    Level 20  
    Skoro masz procesor, który za rok chcesz wymienić to moim zdaniem kupowanie do niego płyty za ponad s00zł jest bez sensu, weź którąś z nowych, wersje OEM, tak żeby mieć gwarancję i żeby działała albo używaną z gwarancją rozruchową.
    Mitacj0
    Level 7  
    Wiesz skoro mam grać na tym rok to już wole dołożyć do czegoś lepszego zresztą i tak już wydaje tyle kasy to o 100 zł się nie rozchodzi
    Mitacj0
    Level 7  
    Dzwoniłem do sklepu w sprawie tych płyt głównych nie mają ich już opłaca się takie tylko używane ?
    mario81
    Level 33  
    Jakie masz w ogóle wymagania? Co będziesz robił na tym PC? Z jednej strony, jeśli to ma być maszyna do najnowszych gier, to z budżetem 3000 zł bez sensu jest inwestować w LGA1155, stracisz tylko część budżetu na coś, co wkrótce i tak będziesz musiał wymienić. A z drugiej strony, jeśli to ma być lekki PC do okazjonalnego grania, a priorytetem będzie przeglądanie internetu, oglądanie filmów i prace biurowe, można zbudować coś dobrego na LGA1155, wydając 1000-1200 zł.
    Mitacj0
    Level 7  
    Mitacj0 wrote:
    Z jednej strony masz racje ten komputer który podałeś jest wydajniejszy od tego który chce złożyć ale nie wymieniam tego procesora dlatego że nie chce wydać ponad 5000 zł teraz tylko jak uzbieram więcej pieniędzy kupić nowy procesor płytę główną i ram ta płyta główna którą podałem 400 zł z przesyłką do tego ram 150 zł razem 550 zł i mam jednostkę na owszem starym sokecie 1155 za 550 zł i spokój na rok a za to mogę dołożyć do innych podzespołów które są dobre i wytrzymają kwestie czasu lepiej np obudowa na lepszych blachach zasilacz i dysk ssd z 5 letnią gwarancje myślałem nawet nad lepszym zasilaczem ale podobne ten jest bardzo dobry i da sobie spokojnie rade kartę graficzną która również jest lepsza i za rok kiedy wymienie procesor płytę główną i ram tamten zestaw nie mógł by się z moim równać nie wiem czy to jest dobry tok rozumowania ale według mnie ma sens.