Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wskazówka manometru nie wraca na zero

wan-es 21 Wrz 2016 20:30 873 6
  • #1 21 Wrz 2016 20:30
    wan-es
    Poziom 11  

Witam posiadam manometry za złomu za grosze tylko wskazowi nie wracają na zero to jedyny problem jak wyzerować wskazówki ktoś wie ?

0 6
  • #2 21 Wrz 2016 20:49
    vodiczka
    Poziom 42  

wan-es napisał:
    tylko wskazowi nie wracają na zero to jedyny problem
    Wskazówka nie wraca na zero ale zawsze po spadku ciśnienia wraca w to samo położenie na skali czy w różne?

0
  • #3 21 Wrz 2016 21:13
    pawelradomsko
    Specjalista Automatyk

Witam!
    Kiedyś potrzebowałem natychmiast manometru a jedyny jaki był pod ręką miał przesunięte zero.
    Zdjąłem szkiełko, małymi szczypcami zsunąłem wskazówkę i założyłem ją poprawnie.
    Ale pozostaje problem - wskazówka przesuwa się trwale wtedy gdy odkształceniu (trwałość lub poddanie działaniu zbyt wysokiego ciśnienia) ulega element rozprężny i nawet jak wyzerujemy położenie to wskazanie jest obarczone błędem.
    Druga możliwość usterki to przeskoczenie kółka zębatego wskazówki o jeden lub kilka zębów i w tym przypadku prawdopodobnie mechanizm ma duże luzy i problem się powtórzy.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 21 Wrz 2016 21:15
    manta
    Moderator Samochody

Na co Ty liczysz? Kupiłeś złom, pomimo że wyzerujesz, to nie masz pewności co do wskazania, więc oddaj na złom :D

0
  • #5 21 Wrz 2016 21:33
    Bieda z nędzą
    Poziom 28  

Przeciągnięty manometr, zobacz czy z tyłu nie ma śrubki regulacyjnej. Często jest pod zaslepką, da się ściągnąć wskazówkę na zero.

0
  • #6 22 Wrz 2016 21:40
    wan-es
    Poziom 11  

Wskazówka po spadku zawsze wraca np na 2 bary .

0
  • #7 23 Wrz 2016 08:17
    zimny8
    Poziom 33  

To pewnie manometr z rurką Bourdona:
    1 – koło zębate sprzężone z wskazówką (6); 2 – dźwignia zębata; 3 – oś obrotu dźwigni zębatej (2); 4 – cięgno; 5 – sprężysta rurka; 6 – wskazówka; 7 – uchwyt; 8 – gwint.
    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/common...mb/7/7c/Manometr2.svg/200px-Manometr2.svg.png
    Między elementem 4 i 5 jest mały łącznik (na tym zdjęciu nie opisany), stanowi także regulację, nieco z wyczuciem go rozegnij aż wskazówka wróci na zero.
    Żadne inne manipulacje (cofnięcie wskazówki itp.), nie pomogą bo będą błędne wskazania, manometr jest przeciągnięty jak ktoś pisał, polega to na tym że ten łącznik został nieci zgnieciony, więc wystarczy rozgiąć.
    Robiłem to wiem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo