Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[LTE] - LTE bez limitu, wybór operatora, abonamentu i anteny

21 Wrz 2016 21:37 1308 4
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich serdecznie! :)

1. Poszukuję dostawcy internetu LTE.
    Widziałem kilka ofert "LTE bez limitu", ale nie wiem, którego operatora wybrać.
    Słyszałem tylko, że Plus naciąga ludzi - ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?
    Jakiego operatora polecacie?
    Prosiłbym o przedstawienie oferty polecanego operatora (cena, lejki i wszystko co uznacie za przydatne itd).
    2. Wybór anteny zewnętrznej LTE. Co polecacie?

Mieszkam w Borysławicach Zamkowych:

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations...=&bands=¢er=52.215844%2C18.794769&zoom=13

W mojej miejscowości nie ma operatorów światłowodowych. Dlatego posiadam internet radiowy od lokalnego dostawcy. Niestety jakość usługi jest niezadowalająca.
    Często w ciągu dnia ping przekracza 100 ms i potrafi utrzymywać się na np poziomie 500 ms przez cały dzień. Po kilku wizytach techników odechciało mi się ich w ogóle wzywać.
    Często też internetu po prostu brak.
    Prędkość też nie jest powalająca - powinno być 6 Mb/s, a często jest tak (przykład z teraz):
    [LTE] - LTE bez limitu, wybór operatora, abonamentu i anteny

Posiadam router Tp-link TL-WR1043ND, który leży w godnym miejscu, nigdzie nie upchnięty ;)
    Do BTS'u T-Mobile mam 1730 m w linii prostej, widzę go przez okno mojego pokoju.

I to by było na tyle. Czekam na Wasze propozycje.
    Jeśli popełniłem jakiś błąd merytoryczny to najmocniej przepraszam - nie jestem specjalistą od sieci :)
    Proszę o pomoc i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Zacznijmy od zasięgu LTE.Najlepszy w Orange. Na LTE1800 zasięg z BTS-a NetWorks LTE1800 na pozwoleniu T-Mobile Grodna. Korzystają razem z T-Mobile z 15MHz pasma w MIMO DL do 112 Mb/s. Do tego Orange ma własny BTS LTE800 z 10MHz pasma w MIMO DL 75Mb/s w Barłogach. T-mobile z niego nie korzysta. Plus ma BTS-y LTE800Sferii z 5MHz pasma w MIMO DL do 37Mb/s Emilewo i Grzegorzew. Sieć z reguły działa wolno. Na koniec Play, w Grzegorzewie ma LTE1800, 10MHz z MIMO DL do 75Mb/s i LTE2100 z 5MHz i DL do 37 Mb/s. Do tego BTS Kłodawa z tymi pasmami LTE i dodatkowo LTE800 z 5MHz pasma w MIMO. Oferta Orange Internet dla domu ze 150GB w strefie domowej, potem 1 Mb/s +60GB poza nią , noce poza limitem, można mieć 2xSIM. Koszt 44,90 zł/m-c a ze sprzętu za 15,01 zł/m-c MF283+ lub za 25,01 MF283+ z TAB2A8( TAB 2A10). W T-Mobile oferta gorsza. Plus warto brać jeśli ma się prawo do SmartDom i rabat 50% . Oferta za 30 zł 50GB ( na LTE bez limitu można skorzystać z około 200GB) i DWR-966, E5186 za 199 zł w sklepie internetowym. W Play nie bierze się abonamentu. Na pre paid można mieć LTE bez limitu za kilka zł/m-c. sprzęt kupuje się samemu. W Orange raczej antena zbędna, podobnie do LTE800Sferii w Plusie. Do Play antena potrzebna a jej dobór po testach, trzeba sprawdzić wszystkie pasma. Jeśli abonament to Orange, pre paid Play na karcie RBM na kartę 5 z DIL i RWK.
  • Poziom 10  
    W takim razie najlepszą ofertą dla mnie będzie pakiet w orange za 59,90 (150 Gb) z routerem ZTE MF283+
    (29 zł jednorazowej opłaty - proszę wyprowadzić mnie z błędu jeśli się mylę)?
    Ktoś korzysta z tej oferty i mógłby się podzielić wrażeniami?

A co z anteną zewnętrzną? Jaka byłaby najlepsza dla tego routera. Czy tory kolejowe nie będą zakłócały sygnału?
    Zależy mi na niskim pingu.

Ostatnia kwestia: Czy opłaca mi się zachować mój router Tp-link TL-WR1043ND i podłączyć do niego internet LTE (jeśli to w ogóle możliwe) czy lepiej korzystać z ZTE MF283+ :)

Bardzo dziękuję za pomoc :)
  • Poziom 10  
    AreS_PL napisał:

Ostatnia kwestia: Czy opłaca mi się zachować mój router Tp-link TL-WR1043ND i podłączyć do niego internet LTE (jeśli to w ogóle możliwe) czy lepiej korzystać z ZTE MF283+ :)

http://www.tp-link.com.pl/products/details/TL-WR1043ND.html

producent w tym modelu nie przewidział obsługi GSM - stad odpowiedź nasuwa się już sama :) ZTE
  • Specjalista Sieci, Internet
    WR-1043v2, v3 jest bardzo dobrym routerem do obsługi modemów LTE , zarówno w wersji zwykłej jak i Hilink. Oczywiście aby uzyskał taka funkcjonalność konieczna jest zmiana oficjalnego FW na alternatywne czyli Gargoyle 1.9 lub Chaos calmer z LUCI , najlepiej od Cezarego. dzięki niemu router zyskuje obsługę modemow LTE/3G oraz dużo funkcji sieciowych, niedostępnych w MF283+. Rozwiązanie WR-1043 z OpenWRT + E3372 często stosowane przez zaawansowanych użytkowników właśnie na możliwości alternatywnego softu. Oczywiście wszystko zależy od potrzeb i preferencji , wielu korzysta z routerów z wbudowanym modemem LTE.