Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podmiana satelit w zestawie komputerowym 2.1 na kolumny podstawkowe Taga

21 Wrz 2016 23:36 717 6
  • Poziom 6  
    Witam, mam pytanie odnośnie podłączenia kolumn Taga Tav 806S zamiast satelit w głośnikach Edifier C3.
    Czy jest to możliwe, czy raczej coś się spali. Na ile takie połączenie jest bezpieczne dla sprzętu.
    Podam zblizone specyfikacje tych elementów.
    Edifier C3
    moc wzmacniacza 46W z czego podobno 30W idzie na subwoofer i 2x8W na satelity, nie wiem jak wzmak tą mocą dysponuje, satelity są ponoć 4 OHm
    http://www.mindfactory.de/product_info.php/Edifier-C3-2-1-System-46W-RMS-schwarz_731193.html
    Taga Tav 806S
    6 OHm
    zalecana moc wzmacniacza 20-120W
    http://q21.pl/pl/taga-harmony-tav-806s-kredyt-20-x-0.html

Za wszelka pomoc będę wdzięczny
  • Poziom 22  
    Jeśli impedancja głośników nie będzie mniejsza niż zalecana to nie stanie się nic złego, jedynie będzie pewnie grało cicho. Ale jeśli będzie mniejsza niż zalecana to możesz spalić wzmacniacz.
  • Poziom 6  
    Martwię się czy ten wzmak w edifierach uciągnie te kolumny razem z subem, czy to nie będzie miało wpływu na poprawne granie tego zestawu. Nie zależy mi na głośnym słuchaniu, a raczej na teście czy takie głośniki poprawią jakość szczególnie w wysokich tonach. Jeśli by się to potwierdziło, to po prostu kupiłbym inne głośniki wyższej klasy. Chce to przetestować, bo nie wiem czy to wzmak ma takie problemy czy satelity z ta górą.
  • Poziom 35  
    Możesz śmiało podłączać - nic nie uszkodzisz. Co do poprawnego grania to zależy od gustu - pewnie będzie lepiej, i tak jest pewnie dla satelit wycięte pasmo od dołu.
  • Poziom 22  
    Z głośnikiem 6 Ohm podłączonym pod wzmacniacz 4Ohm nic złego się nie stanie, gorzej gdyby było odwrotnie. W takiej konfiguracji satelity będą grały tylko ciszej. Jakość dźwięku zależy i od wzmacniacza i od głośników, no i zawsze jest to subiektywna ocena.
  • Poziom 6  
    Wiem, wiem że subiektywna ocena, chcę tylko poprawić wysokie tony bo coś kuleją w tym zestawie, ale podejrzewam że to slaby punkt satelit, tam sa jakieś nie miarowe twittery, jutro podlącze tagi i sprawdzę w takim razie.
  • Poziom 4  
    Ja do podobnego zestawu Edifier C3X (nieco większa moc, na satelity idzie 10 W, też 4 Ohm) kupiłem używane Canton Plus S (40 RMS, 4 Ohm) - w zasadzie ten sam poziom głośności, wysokie jakby nieco mniej krzykliwe, średnica na pewno na plus. Na próbę podłączałem też głośniczki 6 Ohm, nic sie nie działo, ale było nieco ciszej, ale wtedy głośność ogólną trzeba było bardziej podkręcać i jednocześnie zmniejszyć basy w subwooferze (subwoofer został na tym samym poziomie głośności, a satelity ciszej nieco grały).
    Jedynie oryginalne głośniczki Edifiera są stworzone do bliskiego słuchania, te Tagi to już lepiej będą brzmiały po odsunięciu się nieco od nich (głośnik 5,25 cala)