Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Daily 35s17 2015r - Brak ładowania

marcin_70 22 Sep 2016 01:49 8001 11
    marcin_70
    Level 21  
    Witam.
    Tak jak w temacie problemem jest brak ładowania.. Wiem, że w tym modelu jest coś takiego jak inteligentny system ładowania i jest jakiś moduł co nie pozwala ładować akumulatora gdy ten jest w pełni naładowany.. Moim pytaniem jest gdzie mogę znaleźć w tym aucie owy moduł i czy mogę go bezkarnie wyłączyć?
    pozdrawiam..
    decybel91
    Level 42  
    Podaj model alternatora, bo z katalogu wychodzi, że ma tylko L, czyli kontrolkę.
    marcin_70
    Level 21  
    Ok jak auto zjedzie to dam znać..
    marcin_70
    Level 21  
    Temat wstępnie opanowany, wystarczyło odpiąć wtyczkę przy minusowej klemie i ładuje non stop.. dzięki i pozdrawiam.
    1972Mario
    Level 1  
    Witam. Marcin, i jak pomogło odpięcie tego ustrojstwa od minusowej klemy ? Nie spowodowało to innych komplikacji ?
    marcin_70
    Level 21  
    Pomogło, jeździ do dziś
    kucikm
    Level 2  
    Witam,która wtyczkę trzeba odpiąć przy kłamie aby mieć ladowanie non stop?moge prosić jakieś foto albo opis taki żebym mógł to namierzyć i odpiąć?bo już mnie szlag trafia z tym ładowaniem...
    decybel91
    Level 42  
    Przedzwonić kabel od wtyczki alternatora najczęściej przeciera się na szczycie silnika koło wlewu oleju. Lekko szarpnięcie za kabel i masz usterkę.
    kucikm
    Level 2  
    Kabel w porządku,alternator i cala reszta ok,objawy są takie jak kolega Marcin opisywał wiec pozostaje opcja z odpięciem wtyki przy klemie tylko nie bardzo wiem ktora to wtyka
    decybel91
    Level 42  
    Na klemie minus z żółtym zabezpieczeniem
    kucikm
    Level 2  
    Juz ogarnięte,wtyczka odpięta i działa wszystko jak trzeba,dziekuje
    ptr92
    Level 18  
    Chyba stały problem w nowszych Iveco. U mnie to samo, czyli rano nie ładuje, potrafi zapalić się kontrolka ładowania. Ale jak odłączę klemę jest ok.
    Ktoś doszedł do tego co jest przyczyną? Uszkodzona klema?