Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Manta MID701QC - Martwy, potrzebny Soft

bethke2 22 Sep 2016 12:51 1551 11
    bethke2
    Level 17  
    Witam !
    Tablet instalował sam aplikacje po przywróceniu ustawień fabrycznych, więc chciałem wgrać nowy soft. Gdzieś na chomiku znalazłem niby do tego modelu, niestety Phoenix wywala że uszkodzony plik. Trochę nakombinowałem i teraz nie chce się odpalić :/ .
    Proszę o soft do danego modelu i podpowiedź jak go wrzucić.
    Tablet na Allwinner A33.
    bethke2
    Level 17  
    Próbowałem pliki z folderu MID701QC Sino Digi, i w Phoenixie wywala błąd i w LiveSuit - file not available, please check.
    A pliki z MID701QC MID721QC MAX przy rozpakowaniu archiwum jest uszkodzone :/

Tylko pytanie właśnie który soft powinien być , no i oczywiście kwestia działającego :)
    bethke2
    Level 17  
    Przy próbie połączenia wywala błąd :
    Don't connect the device before starting production function !
    Please disconnect the device!
    System rozpoznaje urządzenie jako :
    USB Device (VID_1f3a_PID_efe8).
    I oczywiście urządzenie nie uruchamia się, tablet jest całkowicie martwy.
    bethke2
    Level 17  
    Sterowniki instaluje automatycznie, problem tylko że Phoenix wywala błąd o uszkodzonym pliku, Ściągałem go z chomika i stronki podanej wyżej i jest to samo.
    blahfff
    Level 39  
    Rozwiązanie problemu jest banalne, choć w sumie ciężko na nie wpaść. Obrazy są spakowane i po rozpakowaniu dostaje się katalog, który w nazwie zawiera chińskie znaki. Wystarczy zmienić nazwę na coś normalnego i Phoenixsuit 1.10 taki soft akceptuje.

To, czy softy pasują, to już inna sprawa. Akurat mam "zawirusowanego" 721QC na stanie, a zdaje sie, ze to ten sam model, mimo innych oznaczen.

// Edit:

Po tescie, na mojej sztuce MID721QC (taki przynajmniej model wyswietlalo w ustawieniach bo na klapce nigdzie oznaczenia nie widze) zadzialal: sun8iw5p1_A33-10K-HuangSeBiZhi_MID701QC.rar katalogu "MID721QC SinoDigi" na FTPie Manty. Model w ustawieniach zmienil sie na MID701QC. Wszytko dziala, dotyk, wifi, lcd ok, zadnych bonusowych aplikacji generujacych reklamy czy pobierajacych z automatu kolejny soft nie widze. Jedyne co musialem zrobic to wylaczyc tablet na sile po flashu (trzymajac dluzej wlacznik) bo wisial na pustym ekranie. Po tym juz startuje za kazdym razem normanie.
    bethke2
    Level 17  
    I tak robiłeś- zmiana nazwy i wrzucenie przez phoenixsuit ??
    Jeszcze jaką kombinacje klawiszy używałeś do połączenia ??
  • Helpful post
    blahfff
    Level 39  
    Po zmianie nazwy katalogu phoenixsuit normalnie taki plik wczyta, nie ma juz bledu. Co do polaczenia, to klasycznie czyli wcisniety vol- (badz +, zalezy od sztuki), wpiety kabel i trzeba kilka razy wcisnac power zeby wszedl w tryb zmiany softu. Jesli sterowniki sa ok to Phoenixsuit znajdzie tablet, zapyta o ewentualny format i potem z gorki.
    bethke2
    Level 17  
    Dzięki ! Wszystko poszło bez żadnego problemu po zmianie nazwy :) A tyle się nad nim nakombinowałem, a tu chińskie znaczki w nazwie katalogu robiły zamęt :)