Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 40LV833G, Yamaha HTR 2866 - jak puścić dzwięk z TV na kino domowe

darodg111 22 Wrz 2016 14:38 870 8
  • #1 22 Wrz 2016 14:38
    darodg111
    Poziom 7  

Witam. Mam nie lada wyzwanie a mianowicie. Przeprowadziłem się do lokalu, gdzie właściciel nie zezwala na wiercenie otworów w elewacji, przez co nie mogę powiesić anteny satelitarnej, więc korzystam z naziemnej TV i tu mój problem. Mam kino domowe a nie mogę go zgrać z TV. Telewizor to Toshiba 40LV833G bez wyjścia optycznego, zaś kino to Yamaha HTR-2866. Wcześniej działało HDMI, ale sygnał szedł z dekodera na kino i do telewizora.

0 8
  • #3 23 Wrz 2016 18:38
    darodg111
    Poziom 7  

No właśnie nie działa połączenie według instrukcji. Może być problem w ustawieniach tyle że ta instrukcja to rebus, wcześniejsze ustawienia tez były metoda "prób i błędów"

0
  • #4 24 Wrz 2016 07:20
    Polon_us
    Poziom 41  

Czy ten telewizor w ogóle wspiera ARC (kanał zwrotny HDMI)?

Model telewizora podany w temacie jest poprawny?

0
  • #5 24 Wrz 2016 15:41
    darodg111
    Poziom 7  

Tak wspiera ARC, wcześniej z tego korzystałem ale był dekoder nc+ teraz sygnał idze z anteny naziemnej na tv i dalej przez hdmi do kina.

0
  • #6 24 Wrz 2016 22:42
    Polon_us
    Poziom 41  

Polon_us napisał:
    Model telewizora podany w temacie jest poprawny?

Nie można znaleźć tego modelu, nie wspominając o instrukcji. Więcej nie będę powtarzał.
    darodg111 napisał:
    Tak wspiera ARC, wcześniej z tego korzystałem ale był dekoder nc+

Jeżeli kolega ma na myśli połączenie wspomniane w wpisie #1, to nie ma ono nic wspólnego z ARC.
    Także, kwestia czy telewizor wspiera ARC jest wciąż otwarta.

0
  • #7 28 Wrz 2016 09:56
    darodg111
    Poziom 7  

Polon_us napisał:
    darodg111 napisał:
    Tak wspiera ARC, wcześniej z tego korzystałem ale był dekoder nc+

Jeżeli kolega ma na myśli połączenie wspomniane w wpisie #1, to nie ma ono nic wspólnego z ARC.
    Także, kwestia czy telewizor wspiera ARC jest wciąż otwarta.

telewizor ma oznaczenie ARC , wcześniej odbierałem dźwięk właśnie w taki sposób ale jak już pisałem dźwięk szedł w obie strony teraz wygląda to inaczej bo dźwięk ma być z telewizora bezpośrednio.

0
  • Pomocny post
    #8 28 Wrz 2016 12:31
    Polon_us
    Poziom 41  

No cóż. W specyfikacji tej Toshiby nie ma słowa o ARC. Jak również w instrukcji. Ma za to wyjście cyfrowe audio typu Coax.
    Także, nie widzę tu możliwości podłączenia z wykorzystaniem ARC.

0
  • #9 29 Wrz 2016 22:53
    darodg111
    Poziom 7  

Polon_us faktycznie też nie znalazłem nic w instrukcji na ten temat ale by nie działało mi jak korzystałem z dekodera.
    Kupię chyba ten kabel Coax i zobaczę czy wtedy zadziała.

0