Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia - Problem z blokadą zamka bagażnika oraz czujnikiem otwartych drzwi

kubixkubix 22 Wrz 2016 15:55 1203 5
  • #1 22 Wrz 2016 15:55
    kubixkubix
    Poziom 6  

Witam,

Od pewnego czasu pojawił się u mnie problem z otwieraniem bagażnika tzn. nie mogę podnieść klapy mimo naciskania tego przycisku nad tablicą rejestracyjną. Jest to chyba jakiś elektryczny przycisk, bo jak nacisnę go przy podniesionej klapie to słychać szmer zamka. W każdym razie często nie mogę go otworzyć dopóki np. nie otworzą się drzwi kierowcy lub pasażera (ale niestety też nie zawsze).
    Czasem też jest tak, że podchodzę do auta i otwieram centralny zamek pilotem (drzwi się otwierają). Próbuję otworzyć bagaznik, ale nie reaguje. Dopiero udaje się go otworzyć środkowym przyciskiem na pilocie (takim osobno dla bagażnika). Kiedyś ten standardowy przycisk otwierający wszystkie drzwi działał też dla bagażnika.

Do tego nie działa mi ostrzeżenie o pozostawieniu włączonych świateł bez kluczyka w stacyjne przy otwartych drzwiach, a także nie włącza się czerwona lampka wbudowana w drzwi kierowcy (tzn. zapala się dosłownie na chwilę, ale jak już mocno otworze drzwi to gaśnie zupełnie).

Czy przypadkiem nie są to sprawy powiązane? Jak się do tego zabrać (jestem amatorem) i od czego zacząć sprawdzanie?

Skoda Fabia hatchback 1.4 benzyna, rocznik 2005

pozdrawiam
    Kuba

• #2 22 Wrz 2016 16:32
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

kubixkubix napisał:
    nie włącza się czerwona lampka wbudowana w drzwi kierowcy (tzn. zapala się dosłownie na chwilę, ale jak już mocno otworze drzwi to gaśnie zupełnie).

W pierwszej kolejności sprawdź stan przewodów w tzw. przelotce. Czyli gumowej harmonijce pomiędzy drzwiami a ich słupkiem.

• #3 22 Wrz 2016 17:03
    jkm73
    Poziom 21  

A jesli przewody są cale to sprawdz kostke w slupku,a jak tam jest ok to zamek w drzwiach kierowcy uszkodzony.

• #4 22 Wrz 2016 18:46
    ladamaniac
    Poziom 37  

Co do drzwi, to mikrostyk wytarł sobie ścieżkę w plastikowej osłonce zamka. Najczęściej spotykana usterka.

Na zdjęciu to ten szary element z niebiesko czerwonym przewodem

• #5 01 Lis 2016 11:10
    kubixkubix
    Poziom 6  

ladamaniac napisał:
    Co do drzwi, to mikrostyk wytarł sobie ścieżkę w plastikowej osłonce zamka. Najczęściej spotykana usterka.

Na zdjęciu to ten szary element z niebiesko czerwonym przewodem

Witam,
    Zauważyłem, że jak mam otwarte drzwi kierowcy, mam włączone światła pozycyjne przy wyciągniętym kluczyku, to jak dotknę ten ruchomy język zamka w drzwiach, to uruchamia mi się sygnał dźwiękowy pozostawionych świateł.

Może to faktycznie związane z tym co napisałeś. Czy to się naprawia, wymienia?

pozdrawiam

• #6 01 Lis 2016 13:57
    ladamaniac
    Poziom 37  

Chiński zamiennik całego zamka to około 100zł, nie opłaca się już tego robić. Dawniej wytartą dziurę wypełniałem poxipolem albo czymś podobnym i na wierzch blaszka wycięta z puszki po napojach, na głagkość i poślizg. Można też kombinować z mikrostykiem z blaszką.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME