Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa kamera termograficzna od Fluke

ghost666 22 Wrz 2016 20:24 1377 0
 • Nowa kamera termograficzna od Fluke
  Firma Fluke ogłosiła właśnie dostępność w sprzedaży nowej kamery podczerwonej. TiX620 dołączyć ma już do rodziny kamer - TiX640, TiX660 oraz TiX1000 w tamach serii Fluke Expert. Kamera TiX620 jest idealnym narzędziem dla doświadczonych użytkowników. Urządzenie wyposażone jest w sensor o rozdzielczości 640 x 480 px, który zapewnia dużą dokładność pomiaru i ekran LCD o przekątnej 5,6". Ekran ten zapewnia bardzo dobrą widoczność, co umożliwia szybką identyfikację obserwowanych elementów i identyfikację interesujących obszarów już podczas akwizycji. Dzięki temu znacznie redukuje się czas potrzebny do opracowania zdjęć termowizyjnych.

  W TiX620 zaimplementowano wieloogniskowe obrazowanie EverSharp. System ten polega na akwizycji wielu obrazów, dla różnego położenia płaszczyzny ostrości i połączenie ich w całość, dzięki czemu istotnie zwiększa się głębia ostrości obrazu - od elementów w tle, do tych na pierwszym planie, wszystko jest idealnie ostre.

  W kamerę wbudowano także technologię Fluke IR-Fusion®, która pracować może w trzech różnych trybach: Picture-in-Picture, full visible light, and AutoBlend™. Umożliwiają one analizowanie zebranych danych podczas oglądania ich na ekranie kamery w czasie rzeczywistym, co pozwala na natychmiastowe identyfikowanie problematycznych obszarów. Dodatkowo, zaawansowane narzędzia analityczne, wbudowane w kamerę pozwalają na optymalizację, analizę i opisywanie obrazów podczerwonych na bieżąco, co pozwala na generację profesjonalnie wyglądających raportów już w czasie samych pomiarów.

  Do kamery dokupić można opcjonalnie obiektywy: szerokokątny i teleobiektyw, co pozwala kamerze odnaleźć się w szerokim spektrum zastosowań.

  Źródło: https://www.eeweb.com/news/5.6-inch-high-resolution-camera

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9964 postów o ocenie 8222, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • e-miernikie-mierniki