Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG L1246EL - jak wejść w tryb serwisowy?

22 Wrz 2016 21:10 2103 8
 • Poziom 9  
  AEG 62210 jak wejść w tryb serwisowy? Nie działają programy z prawej z prawej strony pokrętła. Wyłączają się po ok. 15 min.
 • Specjalista AGD
  m167 napisał:
  AEG 62210

  Zdjęcie ew. PNC pralki poproszę bo jakoś nie mogę namierzyć takiego modelu :(
 • Poziom 9  
  91475651900
  AEG L1246EL - jak wejść w tryb serwisowy?
  Zdjęcie znalazłem w internecie moja pralka ma w górnym rzędzie przycisków o jeden przycisk więcej.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Twoja pralka to typ L1246EL, a nie jakieś tam 62coś
  Tryb:
  wyłączyć gałką dwa lewe skrajne klawisze nacisnąć jednocześnie przytrzymać je gałka o 1 pozycję w prawo poczekać aż zamrugają ledy dziesiąta pozycja gałki - ostatni zapamiętany błąd
 • Poziom 9  
  Uruchamiałem już w innych pralkach electrolux tryb serwisowy, ale w tej i innej podobnej z opisem aeg electrolux sie da się w ten sposób, Próbowałem różnych kombinacji klawiszy ale niestety klapa.
 • Pomocny post
  Moderator
  m167 napisał:
  Próbowałem różnych kombinacji klawiszy ale niestety klapa.

  Poczytaj :arrow: temat i zastosuj do skutku...
  AEG L1246EL - jak wejść w tryb serwisowy?
  Cytat:
  1. Anuluj ustawiony program i wyłączyć urządzenie.
  2. Naciśnij przyciski 1 i 5 jednocześnie, a następnie, trzymając je w dół, włączyć urządzenie, obracając pokrętło programatora o jedną pozycję w prawo.
  W pierwszym położeniu Test działania przycisków i odpowiadających im diod wykonywana; obracając pokrętło programatora w prawo diagnostyki działania każdego składnika, a odczyt alarmów jest przeprowadzana.
 • Poziom 9  
  Witam! Wchodziłem już w tryb serwisowy innych pralek electrolux i było oki. Jeśli dobrze rozumiem wciskam przy wyłączonej pralce dwa przyciski jednocześnie (te ze zdjęcia - lewe skrajne) i przesuwamy pokrętło w prawo o jeden skok.Podaję dla pewności bo czasem diabeł tkwi w szczegółach.
  Niestety nie da się wejść w tryb serwisowy w ten sposób, sprawdzałem na drugiej sprawnej pralce prawie identycznej. W mojej pralce panel jest identyczny jak na zdjęciu ale w obu rzędach mam po jednym przycisku mniej.
 • Specjalista AGD
  m167 napisał:
  Wchodziłem już w tryb serwisowy innych pralek electrolux i było oki.

  Ja już wszedłem z 5 tysięcy razy w serwis pralek E-lux . I zawsze działało.
  m167 napisał:
  W mojej pralce panel jest identyczny jak na zdjęciu ale w obu rzędach mam po jednym przycisku mniej

  No i co z tego, że mniej klawiszy - moduł ten sam.
  m167 napisał:
  wciskam przy wyłączonej pralce dwa przyciski jednocześnie

  Przytrzymaj je parę sekund przed i po przekręceniu pokrętłem o 1 pozycję w prawo.
 • Poziom 9  
  Proszę Pana naprawiam pralki od 16 roku życia, a mam prawie 35. Więc jak mówię że nie mogę wejść w tryb serwisowy to nie mogę. Podejrzewałem uszkodzenie systemu od samodiagnozy i trybu serwisowego, bo nie mogę w niego wejść, oraz nie działa prawa strona programatora, programy się wyłączają po około 15-20 min. Razem z kumplem z innego warsztatu ze sporym stażem próbowaliśmy wejść w tryb serwisowy w podobną po wymianie łożysk i du.... Więc na razie odpada opcja o uszkodzonym module pod kontem problemów z wejście w tryb serwisowy. Ponieważ w innej się tez nie da wejść.

  Trochę nie chce mi się zabierać sprzętu od klienta i poszukiwania usterki skrajnie po omacku. Po lewej stronie programatora są dwa programy z grzaniem wody i działają ok. Więc odpadają problemy z układem grzania wody i pozostaje moduł/wybierak. Myślę że co dwie głowy to nie jedna, ale chciałbym aby Pan potwierdził lub zanegował poprawność wchodzenia w ryb serwisowy w poprzednim wpisie, ponieważ rzeczy najprostsze są czasem najtrudniejsze.
  Pozdrawiam Marcin.