Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG L1246EL - jak wejść w tryb serwisowy?

22 Wrz 2016 21:10 2103 8
  • Poziom 9  
    AEG 62210 jak wejść w tryb serwisowy? Nie działają programy z prawej z prawej strony pokrętła. Wyłączają się po ok. 15 min.
  • Specjalista AGD
    m167 napisał:
    AEG 62210

Zdjęcie ew. PNC pralki poproszę bo jakoś nie mogę namierzyć takiego modelu :(
  • Poziom 9  
    91475651900
    Zdjęcie znalazłem w internecie moja pralka ma w górnym rzędzie przycisków o jeden przycisk więcej.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Twoja pralka to typ L1246EL, a nie jakieś tam 62coś
    Tryb:
    wyłączyć gałką dwa lewe skrajne klawisze nacisnąć jednocześnie przytrzymać je gałka o 1 pozycję w prawo poczekać aż zamrugają ledy dziesiąta pozycja gałki - ostatni zapamiętany błąd
  • Poziom 9  
    Uruchamiałem już w innych pralkach electrolux tryb serwisowy, ale w tej i innej podobnej z opisem aeg electrolux sie da się w ten sposób, Próbowałem różnych kombinacji klawiszy ale niestety klapa.
  • Pomocny post
    Moderator
    m167 napisał:
    Próbowałem różnych kombinacji klawiszy ale niestety klapa.

Poczytaj :arrow: temat i zastosuj do skutku...
    Cytat:
    1. Anuluj ustawiony program i wyłączyć urządzenie.
    2. Naciśnij przyciski 1 i 5 jednocześnie, a następnie, trzymając je w dół, włączyć urządzenie, obracając pokrętło programatora o jedną pozycję w prawo.
    W pierwszym położeniu Test działania przycisków i odpowiadających im diod wykonywana; obracając pokrętło programatora w prawo diagnostyki działania każdego składnika, a odczyt alarmów jest przeprowadzana.
  • Poziom 9  
    Witam! Wchodziłem już w tryb serwisowy innych pralek electrolux i było oki. Jeśli dobrze rozumiem wciskam przy wyłączonej pralce dwa przyciski jednocześnie (te ze zdjęcia - lewe skrajne) i przesuwamy pokrętło w prawo o jeden skok.Podaję dla pewności bo czasem diabeł tkwi w szczegółach.
    Niestety nie da się wejść w tryb serwisowy w ten sposób, sprawdzałem na drugiej sprawnej pralce prawie identycznej. W mojej pralce panel jest identyczny jak na zdjęciu ale w obu rzędach mam po jednym przycisku mniej.
  • Specjalista AGD
    m167 napisał:
    Wchodziłem już w tryb serwisowy innych pralek electrolux i było oki.

Ja już wszedłem z 5 tysięcy razy w serwis pralek E-lux . I zawsze działało.
    m167 napisał:
    W mojej pralce panel jest identyczny jak na zdjęciu ale w obu rzędach mam po jednym przycisku mniej

No i co z tego, że mniej klawiszy - moduł ten sam.
    m167 napisał:
    wciskam przy wyłączonej pralce dwa przyciski jednocześnie

Przytrzymaj je parę sekund przed i po przekręceniu pokrętłem o 1 pozycję w prawo.
  • Poziom 9  
    Proszę Pana naprawiam pralki od 16 roku życia, a mam prawie 35. Więc jak mówię że nie mogę wejść w tryb serwisowy to nie mogę. Podejrzewałem uszkodzenie systemu od samodiagnozy i trybu serwisowego, bo nie mogę w niego wejść, oraz nie działa prawa strona programatora, programy się wyłączają po około 15-20 min. Razem z kumplem z innego warsztatu ze sporym stażem próbowaliśmy wejść w tryb serwisowy w podobną po wymianie łożysk i du.... Więc na razie odpada opcja o uszkodzonym module pod kontem problemów z wejście w tryb serwisowy. Ponieważ w innej się tez nie da wejść.

Trochę nie chce mi się zabierać sprzętu od klienta i poszukiwania usterki skrajnie po omacku. Po lewej stronie programatora są dwa programy z grzaniem wody i działają ok. Więc odpadają problemy z układem grzania wody i pozostaje moduł/wybierak. Myślę że co dwie głowy to nie jedna, ale chciałbym aby Pan potwierdził lub zanegował poprawność wchodzenia w ryb serwisowy w poprzednim wpisie, ponieważ rzeczy najprostsze są czasem najtrudniejsze.
    Pozdrawiam Marcin.