Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet lenovo nie łączy sie z siecią Wi-Fi

Edyta8806 22 Sep 2016 22:45 7983 13
    Edyta8806
    Level 6  
    Mam problem z moim tabletem. Nie wykrywa właściwej sieci Wi-Fi. Wykrywa sąsiadów sieć. Wiem ze powinnam coś przestawić w tablecie (bo kiedyś w hotelu też miałam taki sam problem i chłopak z recepcji mi to ustawił, ale niestety nie widziałam co on robi). Mój tablet to lenovo miix 2.10. Nie znam sie na tym za dobrze, będę wdzieczna za każdą pomoc.
    Nagus
    Level 27  
    A nie masz przypadkiem ukrytej sieci?
    Wersja 1. Na końcu listy sieci powinny być wpisy nazwane Ukryta sieć. Jak będziesz blisko rutera to ta z największym sygnałem powinna być twoja.
    Wersja 2. Włącz w ruterze rozgłaszanie sieci. Będzie ją widać. Podłącz tablet. Ukryj ponownie sieć jeśli potrzebujesz.
    Edyta8806
    Level 6  
    Wszystkie inne urządzenia wykrywają sieć.
    Sztandar18
    Level 26  
    Czy przypadkiem w tablecie nie masz przestawionego preferowanego pasma z 2.4 GHz, na 5 GHz? Sprawdź to.
    Edyta8806
    Level 6  
    Jak mam to sprawdzić? Jeżeli chodzi o komputery to jestem totalną blondynką.
    Sztandar18
    Level 26  
    Wejdź w ustawienia -> Wifi. Szukaj coś typu: Ustawienia, Ustawienia zaawansowane, opcje, preferencje itp.
    Możliwe, że masz jakieś opcje tam do przestawienia, typu łącz się tylko z sieciami 5 GHz itp. Możliwe też, że nie ma tam takich opcji i winy trzeba szukać gdzieś indziej.
    Edyta8806
    Level 6  
    Niestety nie mam takiej opcji w tablecie
    Nagus
    Level 27  
    To jeszcze 2 rzeczy.
    - Rozwiń listę sieci, na dole jest Ustawienia sieci potem Zarządzaj znanymi sieciami i usuń istniejące wpisy (Zapomnij) dotyczące twojej sieci. Nie wiem jaki Windows, tak jest w 10. Może coś się nie zgadzać w ustawieniach a Windows może nie pokazywać znanej sieci.
    - Zmienić w ruterze kanał na niższy jeśli jest wybrany 12 lub 13. Lub z drugiej strony, w zaawansowanych ustawieniach karty sieciowej tableta może być ustawiony region na USA. Ta opcja nie zawsze jednak występuje.
    Edyta8806
    Level 6  
    Niestety to nie pomogło
    tommczyk
    Level 10  
    Czy na pewno zmieniłaś kanał na niższy :) ? Zmień nazwę sieci na routerze a jak nie wiesz jak to podaj model routera, będzie dużo łatwiej Ci pomóc.
    Edyta8806
    Level 6  
    To nie wina routera tylko tabletu. Mam tak za każdym razem gdy jestem w nowym miejscu. Teraz jestem w uk, a router należy do właścicieli domu i nie moge nic przedstawiać w nim. Wszystkue inne laptopy, komputery i telefony bez problemu łączą sie z Wi-Fi
    Sztandar18
    Level 26  
    Pewnie ostateczne rozwiązanie, przywrócenie tabletu do ustawień fabrycznych. Nic więcej chyba nie da się zrobić.
    kuba14git
    Level 9  
    Mam złe wspomnienia z Lenowo. UWAŻAJ! Lenovo dołącza adware do swoich urządzeń z 2014-15 przywrócenie tableta skutkuje PONOWNYM WGRANIEM ADWARE'u!!!
    Po prostu poproś gospodarza. Jak nie możesz to spróbuj coś pokombinować. Ktoś w ustawoeniach grzebał?
    Edyta8806
    Level 6  
    no właśnie nikt nic nie robił, bo tylko ja z niego korzystam.